Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet azt feldolgozni...

Hogyan lehet azt feldolgozni ha a gyerekem azt mondja nekem hogy nem szeret?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam.ilyen még soha sem történt.3-4napja ha puszit akarok adni a kisfiamnak akkor ellök magától.semmi nem jó neki amit én csinálok.csak az apját puszilgatja ölelgeti és csak neki mondja hogy szeretlek apa!!!!és egyből rávágja hogy téged nem szeretlek anya te nem kellesz nekem.ha én mondom neki hogy szeretlek kicsit már rá is vágja hogy ő engem nem szeret és nem kellek neki.ez engem rettenetesen bánt.az apja ha beszél vele erről neki is csak ezt mondja rólam.már a nagyszülők is mondták neki hogy nem szabad az anyával így beszélni de nem is érdekli.állandóan sírok ez miatt és nagyon bánt.bármit mondok neki meg sem hallgat inkább elmegy a másik szobába.hogy lehet ezt megoldani?soha nem bántottam így is mindenki azt mondja hogy túl sokat foglalkozok,játszok a gyerekkel.
2017. márc. 30. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ne lássa rajtad, hogy ez mennyire bánt téged.

Reagáld le egy mondattal, hogy te meg szereted és kész.

Szerintem azt próbálgatja, hogy milyen heves érzelmi reakciókat tud kihozni belőled.

És lehet pont azért csinálja mert szeret, és látni akarja hogy szenvedsz ha ő téged nem. REmélem érthető a logikám.

Úgy fog erről leszokni, ha nem állsz bele. Tereld el a témát, meg a figyelmét.

2017. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Bocs,hogy ezt mondom,de már ra is vetitetted...az,hogy egyből parhuzamot vontal,es ennyire mélyen érint,ezt jelenti ...nekem is mondta már a lányom,annyit mondtam ra,amit itt valaki javasolt,"jo,en ettol meg szeretlek téged" es tovabbleptunk..

Valoban haragudhat vmi aprosag miatt is akár ,vagy vmi meseben latott hasonlo szitut,bármi.

2017. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

Rám még az ajtot is rámvágja az 5 évesem ha haragszik.

Vagy megy az apjához és eljátsza hogy öt mennyire szereti,engem meg nem.

De az is sokszor elöfordul,hogy amit addig én csináltam,pl.reggeli kakaot,csak apa csinálhatja,mert az enyém nem finom.

Olyan is volt már hogy kizárt és nem akart beengedni,hogy menjek el itthonrol,mert ö apával akar élni kettesben.

De forditva is szokott lenni,amikor apára haragszik.

Persze hogy rosszul esik,de nem kell felvenni.

2017. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Felnőtt embertől, pláne egy szulotol azért elvárná az ember, hogy tisztaban Legyen azzal, ebben a korban ez a világon semmit se jelent.
2017. márc. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
1%

Én lányom ilyet nem csinált soha olyat mondott talán 1x hogy nem szeret,ha mérges sem vágja rám az ajtott ,ilyenkor csak annyit mond hogy ne idegesisd ,vagy megbántotál.

Én ha mégegyszer ezt mondaná ,akkor visza mondanám hogy én sem szeretlek,azt faképnél hagynám ,bizti abba hagyná.

2017. márc. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
Lassan 8 éves a nagyobbik lányom, mai napig megkapom tőle, hogy utállak ha valamit nem engedek meg neki. De ő ezt frusztrációból mondja, ha valami nem úgy van, ahogy akarja. Én erre annyit szoktam reagálni, hogy nem kell engem szeretni, ha nem akar, én így is úgy is szeretem őt. Ilyenkor többnyire elszégyelli magát és fél óra múlva már bújik hozzám és bocsánatot kér a viselkedéséért.
2017. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%
Biztatásul még, a jobban kötődő gyerekek bátrabban mondanak ilyesmit, mert tudják, hogy biztonságban vannak és megtehetik.
2017. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
Jaj :( nagyon sajnálom,iszonyatosan rossz érzés lehet.Megertelek,h ilyen rosszul esik.Nekem is rosszul esne,de szerintem is csak egy ilyen időszak.Foleg,ha kamaszodni fog.Ne vedd magadra.Fog ő még mást mondani neked és ha baj van hozzád fog menni.Te leszel neki a biztos pont mindig :)
2017. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez sajnos egy ilyen korszak,de elmúlik,ne félj!

És persze rosszul esik,de ezt nem szabad komolyan venni,még ha nehéz is.

Én is megkaptam már párszor,de még talán ez a "legenyhébb" változat.

Voltam már a legrosszabb anyuka,a legszarosabb és így tovább.😄

A "nem szeretlek" napi szintű dolog a 4 éves fiamnál,akárhányszor nem az van amit elképzel,a 9 éves,mindent jobban tudó kislányomnál pedig pár hete az "utállak"van a porondon.

Apuka nálunk is óriási szám,minden nap csak vacsira ér haza és utána teljes megőrülés van,hiszen vele mindent lehet,tényleg MINDENT!😄

Mikor az apjával van,próbáld meg máshogy nézni a dolgot,örülj,hogy picit magadba lehetsz,legyen ez "énidő" neked,de semmiképp se úgy éld meg,hogy rád már nincs szükség,hiszen ez teljes képtelenség,te is tudod!☺

Imád téged,ezen egy percig se gondolkozz!☺

Hiszen életet adtál neki,éjszakáztál mellette,etetted,pelenkáztad és rengeteg dolgot tanítottál már neki.

Te vagy neki a minden,ezt sose felejtsd el!☺

És hidd el,lesz ez még így se!

Majd jön a kamaszkor,amikor bizony már nem lesz bújás és hasonlók.

Használd ki,amíg ekkorák,szeretgesd sokat

És ha neki éppen nincs kedve hozzá?

Akkor igyál egy jó kávét vagy ülj be a fodrászhoz,jót fog tenni.😊

Üdv:egy három gyerekes anyuka☺

2017. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ki pontot le?????
2017. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!