Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Illik vinni az óvodába a...

Illik vinni az óvodába a gyerekem születésnapjára tortát?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan fura, hogy egy családi-baráti ünnepre az óvodába vigyünk tortát.


Viszont úgy látom, nagyon sokan visznek.


Ez valami általános dolog lett?


2017. márc. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Engem tényleg csak az érdekel, hogy illik-e vinni mindenképp. Nem tudom jobban megfogalmazni, csak így, hogy udvariatlan dolog nem vinni, ha azt látom, hogy sokan vittek?


Már írtam, mi a "bajom" vele: ez családi-baráti ünnep nálunk, nem ilyen tág környezeté.

29 gyerekből talán ha kettőről mesél érdemben, nincsenek még igazi barátságok a kicsik között.


És ő egyáltalán nem várja, hogy az oviban is ünnepeljék őt. Soha szóba sem kerül, ha megtudom is, hogy volt valakinek a köszöntése, nem a gyerekemtől.

2017. márc. 30. 22:30
 12/45 anonim ***** válasza:
65%
A csoportba bevitt szülinapi torta nem a barátságról szól!Az óvónénik minden születésnapot számon tartanak,mindenképpen köszöntik a gyereket így,vagy úgy!Ha van a szülő által bevitt torta/sütemény/gyümölcs azzal együtt,ha nincs,anélkül.Ez a GYEREKEDRŐL szól.Őt ünneplik,köszöntik.Csak zárójelben jegyzem meg,hogy a 3 gyerekünk közül a legnagyobb 25 éves,és már a '90-es években is általánosnak volt mondható a dolog.A legkisebb 4.5 éves-középső csoportos-és nem volt még olyan szülő,aki valamit ne vitt volna be a gyereke köszöntésére.
2017. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
60%
Ha mindenki visz, akkor vigyel...
2017. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Dehogy tartják számon az óvó nénik! Mondom, hogy a nagyobbik lányom csoportjában ez nem volt jellemző.


Itt sem köszöntenek föl mindenkit, csak aki legalább néhány nappal szól előre.

2017. márc. 30. 23:03
 15/45 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem kérdezed meg a gyerekedet hogy ő szeretné-e?
2017. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk az oviban számontartják,ki van függesztve,hogy kinek mikor van,de a névnapokat is.Szülinapra tortát,névnapra sütit,vagy valami édes rágcsálnivalot szoktunk vinni.

De nálunk máskor is van,hogy a szülök visznek gyümölcsöt és sütit.De olyan is,hogy az oviban ök maguk sütnek!

(Magánovi)


Én nem tartom furának,napi több orát együtt vannak,szerintem nekik az ovis társaik a barátaik.Persze vannak ovin kivül is barátai,de ök nem olyan szoros barátok,mint akikkel a napjaikat eltöltik.

2017. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Már kérdeztem, de egyszerűen nem érdekli a téma.
2017. márc. 30. 23:20
 18/45 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem akarja, akkor nem kell. Tavaly a kislányom nem sokkal a szülinapja előtt került új oviba, nehezen oldódott, és külön kérte, hogy ne kelljen mindenki előtt tortáznia. Meg sem említették aznap őt. Idén már ugyanolyan lelkes volt, mint a többi gyerek.

Nem hiszem, hogy bárki rossz néven venné, ha nem vinnél fortát.

2017. márc. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
44%

33 eve voltam ovodas, es mar akkor is vittunk tortat.

Ha nem is tortat, valami sutit, kekszet szerintem vigyetek.

2017. márc. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
35%
Akkor kérdezd meg az óvonőket. Nem is értem mit variálsz ezen ennyit. Nálunk is családi ünnep a szülinap, mint ahogy mindenkinél szerintem, de mégis a legtöbben visznek tortát vagy sütemènyt. 20 éve az èn időmben is ez volt és most is ez van. Itt nem arról van szó, hogy illik/nem illik. De ha problémát jelent, akkor ne vigyél. Mondjuk semmiből nem tart levenni a bolt polcáról egy doboz aprósüteményt, de ez az én véleményem.
2017. márc. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!