Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Illik vinni az óvodába a...

Illik vinni az óvodába a gyerekem születésnapjára tortát?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan fura, hogy egy családi-baráti ünnepre az óvodába vigyünk tortát.


Viszont úgy látom, nagyon sokan visznek.


Ez valami általános dolog lett?


2017. márc. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
44%
20 éve voltam ovis, de nem emlékszem ilyenre. Most melóban van olyan hogy a szülinapos hoz valami sütit és azt esszük, de ez is opcionális.
2017. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sose ünnepeltük a szülinapom az oviba/suliba mert szilveszteri gyerek vagyok. Emiatt sokszor rosszul éreztem magam, mert sose voltam kivételezett a szülinapomon, hiszen mindig téli szünet volt. Névnapomon se sokan köszöntöttek fel, emlékszem egyszer volt két Bernadett is az osztályban, ő neki ment a boldog névnapot, nekem meg nem. Először 23 évesen volt, hogy párom azt mondta, márpedig lesz buli nekem névnapomkor. Sokan lettek meghívva, de csak egy barátnőm jött el és egy baráti házaspár. Szóval nem kötelező, de jóleső dolog. Én most terhes vagyok és remélem sok barátja lesz majd a lányomnak és majd süthetek tortát születésnapjakor az oviba/suliba. Nekem ez mindig kimaradt.
2017. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk az oviban számon tartották a szülinapokat, volt egy kis ajándék is, amit még a nyári szülinaposok is megkaptak szeptemberben.

DE: ha jól értem, akkor nektek még ez az első ovis évetek. Idővel szerintem majd alakulnak a dolgok, kialakulnak a csoport normái, akkor már a gyereknek zavaró lesz, ha mindenki más ünnepli a szülinapját, ő meg nem.

Az én lányom kb. középsőtől igényelte, hogy az oviban is ünnepelje a szülinapját, mert ez volt a szokás. Akkor is, ha ünnepeltük itthon is, meg volt zsúr is, ahova a közelebbi barátokat hívtuk meg. Most sincs másképp, kisiskolás korban: van családi ünneplés, van sulis szülinap és van zsúr is.

Egy olyan osztálytársa van, aki nem tart szülinapot: a család Jehova tanúja, ők nem ünnepelnek szülinapokat egyaránt. Az osztálytársai pedig sajnálják a gyereket ezért.

2017. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
44%

Én vagyok aki irta hogy számontartják.

Nyáron is van ovi nálunk,mint emlitettem magánovi,nincs szünet.

De ha valaki nyáron ünnepelné és nincs akkor oviban,az választhat hogy a névnapján tortázik,vagy olyat is szoktak csinálni,hogy aznapra vagy amikor szeretné az ünnepelt akkor az oviba a csoportba szerveznek tortázást és akinek van kedve az bemegy tortázni,meg játszani.Már ha épp nincs oviban.

Ja és igen,van hogy egy héten három gyereknek is van szülinapja,akkor azt probálják elosztani 2 hétre,de ha a gyerekek ragaszkodnak,akkor van hogy 3 nap egymás után tortáznak.És akkor mi van? Nem minden héten csinálják ezt.

2017. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
45%

Szia,

én cukrászdába dolgoztam, ott a szülők versenyeztek ki visz szebb mesefigurás, ostyás, barbie-babás tortát az oviba. Személy szerint feleslegesnek érzem, mert egy ekkora gyerek nem eszik meg egy szelet tortát, általában a darált kekszes puncs alpú aprósütemények praktikusabbak.

2017. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon egyszerű, kérdezd meg az ovit. Engem az első nap tájékoztattak, hogy tartanak név-és szülinapot, csak bolti dolgokat lehet vinni, általam sütöttet nem. Névnap előtt rákérdeztem, hogy hogy illik, névnapra nasit, szülinapra bolti tortát?! Mire mondták, hogy mindkettőre vigyek 2 féle nasit és egy üdítőt. Így vittünk egy féle édes és egy féle sós nasit és egy üveg szörpöt, ennyi. Tortát állítólag nálunk nem szokás.
2017. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
63%
Komolyan nem értem mit rugózol ezen ennyit. Írod, hogy lányodéknál nem volt ilyen. Akkor hiába írja le valaki, hogy szokás e, ha nálatok nem. Kérdezd meg a fiad óvónőit és kész. Van ahol a munkahelyen is megünneplik egymás szülinapját. Nem tudom mi olyan borzasztó ebben. Lehet hogy a fiadat most nem érdekli de később ha mindenki mást megünnepelnek, őt meg nem, annak lehet nem fog örülni. Nem bírom az ilyen embereket. A munkahelyeden se barátaid és családtagjaid vannak de megis kénytelen vagy az egész napodat velük tölteni.
2017. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
56%
Ugy erzem, itt te nagyon nem akarsz tortat vinni...
2017. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
44%
Illik nem illik, nem biztos hogy lehet. Mostanság már a legtöbb iskolába sem vihetsz be ilyet, mert jaj a sok allergiás.
2017. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

17.05-ös, nem értem, mire fel süt belőled a rosszindulat, de téged minősít.


Szöveget értelmezni pedig duplán nem tudsz... De nem fogok magyarázkodni, mert én meg az ilyen embereket nem bírom. De ahogy elnézem, mások sem!


17.07-es, látom, te is megértetted a kérdés lényegét, gratulálok.


Köszi az érdemi hozzászólásokat.

2017. márc. 31. 20:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!