Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Illik vinni az óvodába a...

Illik vinni az óvodába a gyerekem születésnapjára tortát?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan fura, hogy egy családi-baráti ünnepre az óvodába vigyünk tortát.


Viszont úgy látom, nagyon sokan visznek.


Ez valami általános dolog lett?


2017. márc. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szeretik,mert általában a szülők versengenek,hogy minnél szebb/jobb legyen a tortája és így ha van egy szerényebb körülmények között élő gyerek,aki nem engedhet meg magának (mármint a szülei) drágább tortát,vagy egyáltalán tortát,akkor ez nagyon kellemetlen. A mi ovinkban nem is szeretik a sok édességet,cukros üdítőket az óvónénik,ezért úgy lett megoldva,hogy van egy műanyag tortája a csoportnak,odateszik a gyerek elé,eléneklik neki a boldog születésnapot,aznap ő van a középpontban,eléneklik a kedvenc dalait,verseit. A szülő meg hoz be gyümölcsöt,meg valami gyümölcslevet,vagy egészséges szörpöt. Így ninvs rivalizálás a tortával.
2017. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Ja és ha viszel is tortát,akkor csak boltit vihetsz és számlával kell igazolni,hogy honnan van. Abból is el kell rakniuk ételmintát.
2017. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Nálunk szoktak vinni a gyerekek. Azt mondom, hogy illik. De gondolom akkor sincs semmi, ha nem visztek.
2017. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Mi nemcsak "lekapunk egy doboz aprósüteményt a polcról", lehet, hogy te, 04.00-es így szoktad, bizonyára ezért is zavar, hogy más körüljárja a témát. Aki pedig kiforgatja az egész kérdést, fölöslegesen válaszol...


12.47-es, valóban ez az első (fél)évünk, egyelőre az ovis társai sem igazán érdeklik, nem oldódott ő még itt fel. Csakhát se így, se úgy nem akarok kiszúrni vele.


23.28-as válaszoló, az én lányom is ilyesmi, csak ő azt sem kéri, hogy ne, hanem egyszerűen elzárkózik a beszélgetéstől, ezért is nem akarom erőltetni. Én sem érezném magam jól hasonló szituációban.


Köszi a válaszokat (majdnem) mindenkinek.

2017. ápr. 1. 21:07
 45/45 anonim ***** válasza:
53%
Nem, NEM így szoktam. Én tortát viszek. Mert nálunk meg van engedve, a gyerekek is imádják, nagyon örülnek. Valaki süteményt visz, van aki tortát. Azért írtam az aprósüteményt, mert az nem nagy valami. Mivel ezen variálsz, hogy családi ünnep, ezért akkor opció lehet a süti. Az mégsem torta, de azért legalább meg van ünnepelve a gyereked. Nálunk van olyan kislány aki zárkózottabb, nem szeret ,,szerepelni,, amikor az ő szülinapja van, anyukája sós meg édes sütit hoz be, meg egy kis üdítőt. Az óvónénik kiosztják ezeket és elmondják, hogy xy szülinapja van, felköszöntik, de nincs éneklés, meg gyertya fújás. Van akinél van torta, gyertya, Halász Judit, énekelnek, felköszöntik (ez a gyakoribb).
2017. ápr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!