Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Illik vinni az óvodába a...

Illik vinni az óvodába a gyerekem születésnapjára tortát?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan fura, hogy egy családi-baráti ünnepre az óvodába vigyünk tortát.


Viszont úgy látom, nagyon sokan visznek.


Ez valami általános dolog lett?


2017. márc. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is kérdezd meg az óvónőt, nálunk például nem lehet, de ezt tudja is minden szülő, mert elmondták szülőin. Szerintem ez a helyi szokásoktól függ.
2017. márc. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
37%

Nalunk ezt megoldottak az ovodak.nem lehet tortat sem,sutit sem vinni.

Rendelni lehet,de 8000!! Ft egy 15-16 szeletes csoki torta,ez a legolcsobb,ennel csak dragabbak vannak.mar evek ota nem lehet vinni semmit gyumolcson kivul(gyumolcs napon)

Felkoszontik a gyerekeket,kapnak aprosagot,es a csoporttarsak rajzolnak valamit.

En itthonra szoktam megengedni 4-5 ovis barat meghivasat,arra kulon csinalok egy egyszerubb tortat,par orat "buliznak" es igy mindenki boldog.

2017. márc. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
26%
Fiaim mikor ovisok voltak,nem vitünk tortát,mert az egyik karácsonykor születet,másik meg nyári szünetbe agusztusba ,lányom májusi igy ő visz be tortátt üditőtt,és megünneplik a szülinapját az oviban is.
2017. márc. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
42%
nálunk szokás...elég drága szokás,de a lányom várja és örül neki,így veszek mindig.
2017. márc. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
62%
Ahova a nővérem lánya jár,ott is szokás.De oda is caak cukrászdai süteményt engednek vinni.
2017. márc. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
75%
Ha akartok visztek, ha nem akkor nem... Nálunk semmi házit nem lehet vinni, megelőzve azt,hogy x-nek nincs rá pénze, y-nak meg van és van olyan hét amikor 3 gyereknek is van stb úgy működik a dolog ami nekem is tetszik mert így korrektebb mindenkivel szembe,hogy picivel több csoportpénzt fizetünk és minden hónap végén 1 tortával és kis ajándékkal megünneplik azokat akiknek abba a hónapba van. A május szokott az lenni amikor a nyári gyerekeket is.
2017. márc. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nem "illik", vagyis nem kötelező, és egyáltalán nem nézik le a nénik, aki nem visz. Egy-egy "boldog szülinapot!" köszönésen kívül pedig nincs más megköszöntés vagy ajándékozás. De mivel sokan visznek, a legtöbb gyerek izgatottan várja és elvárja, hogy ő mikor kerül sorra.

Ha mégis vinnél tortát vagy sütit, tényleg érdemes megkérdezni, mit engednek. (Nálunk is csak boltit blokkal, hogy biztos ne legyen romlott, krémeset nem tárolási gondok miatt és legyen szeletelve.)

Mint ahogy a szülinapi zsúroknak is (ténylegesen vagy csak remélve) népszerűségnövelő, szocializáló értéke lehet, a tortázás is szerintem arról is szól e korosztályban és - természetesen a saját gyerek örömén túl - ezért is vannak benne többségében a szülők.

2017. márc. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
3%

Akiknél számon tartják, h kinek mikor van a szülinapja, azt hogy oldják meg az óvónők, akinek nyáron van a szülinapja?


Mert, nálunk a nyári gyerekekre magasról tettek. Amikor én voltam ovis, soha nem köszöntöttek, nem vittem, mert nyár volt és nem volt ovi. Ezt én akkor sérelmeztem, mert kilógva éreztem magam és kevesebbnek.

Úgyhogy én azóta utálom az ilyen össznépi kötelező ünnepségeket a kicsiknél.

2017. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
44%
Az én nyárimat sem köszöntötték tortával a bölcsiben/oviban/iskolában, viszont - mivel ezt mindig sérelmezte - elég nagy névnapi bulit szoktunk neki tartani.
2017. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk is kb. úgy van, ahogy a 26-ös írta, minden hónap végén köszöntik, akiknek akkor volt a szülinapja. Házi tortát nem lehet bevinni, a konyhán viszont sütnek nekik, így mindenkinek van tortája.

Aki akar az üdítőt, rágcsálnivalót szokott még vinni. Az óvónénik pedig kis saját készítésű ajándékkal lepik meg őket, az egész évben mindenkinek ugyanaz csak a szín-minta változik.

Nyári gyerekeket szintén megköszöntik májusban az utolsó szülinapozáson.

2017. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!