Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétozás a párom gyerekeivel...

Húsvétozás a párom gyerekeivel? Hogyan lenne ez megoldható?

Figyelt kérdés

Már múltkor is kérdeztem itt, mert egyszerűen máshol nem tudok ennyire névtelenül és elfogulatlanul kérdezni. Az előző kérdésem arra vonatkozott, hogy szerintetek jól csináltuk-e a gyerekek altatását, mivel a gyerekek anyja abba kötött bele.


Szóval a páromnak van egy majdnem 7 éves fia van és egy 2 éves lánya.

Azóta egyébként aludt nálunk még egyszer a kislány és minden rendben ment. Sőt, igyekeztem megfogadni a tanácsaitokat és figyeltem arra, hogy apa és lánya többet legyenek együtt, az apja csináljon meg olyan dolgokat, amiket általában én. Csoda nyilván még nem történt, de szerintem kezdetnek jó, szóval köszönöm :)


Most az a probléma állt elő, hogy 2 hete, amikor hazavitte a párom a gyerekeket, megkérdezte az anyjuktól, hogy mi lenne, ha most hétvégén, amikor esedékes, hogy jönnek a gyerekek, nem akkor jönnének, amikor szoktak, hanem vasárnap este és hétfőn mennének haza. Azért mertünk ezzel a merész ötlettel előállni, mert a gyerekek múlthét péntek délután óta az anyjukkal vannak, mivel nem volt ovi és az anyjuk olyan szinten nem ünnepli a húsvétot, hogy még sonkát sem esznek. Istenben eleve nem hisz, locsolkodókat soha nem fogad. Tehát neki ez olyan, mint egy hétvége. A párom amúgy is megy locsolkodni az ismerősökhöz, szóval adta magát, hogy akkor előtte este aludhatna nálunk. A kislány miért ne jöhetne akkor? És ameddig fiúk elmennének, addig ő velem maradna otthon amikor jönnek a barátok, ismerősök.

A probléma nem is az, hogy nem akarja, mivel ő az anyjuk. Indok nélkül is mondhatná azt, hogy nem akarja, hogy akkor jöjjenek. Én meg is értem. De 2 héttel ezelőtt nem ezt mondta és tegnap estig mi úgy készültünk, hogy jönnek a gyerekek. Megvettük a festékeket a tojáshoz, matricákat, stb.

Most ott tart a dolog, hogy közölte, hogy a kisfiú elmehet a párommal, de a kislányra ne számítsunk. A párom nagyon mérges, amiért úgy érzi minket dróton rángat, mivel eddig nem ezt mondta.


Mégis miért csinálja ezt velünk? Neki teljesen mindegy lenne az a nap, ráadásul eddig teljesen másban maradtunk. Meg sem indokolta, hogy miért szórakozik így velünk. Ez mennyire elfogadható? Én mondtam a páromnak, hogy mindegy, legyen ahogy akarja, kár vitatkozni, de ő azt mondja, hogy ő az apja, nem húzhat ilyen határokat, meg hogy a jövőben ennél cifrább helyzetek is lesznek, mivel nyaralni is menni fogunk négyesben, akkor mit talál ki?

Szerintetek ez mennyire jogos? Hagyni kellene, igaz? Mondjuk én sem érzem ezt a egészet normálisnak.



2017. ápr. 12. 21:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, értékelendő a próbálkozásod, de valójában te idegen vagy neki, és az is leszel, míg az apja el nem vesz. Azután sem lesz mondjuk semmiféle jogod felé. Az apja meg törje magát, ha a kislányával akar húsvétozni, és ne hagyja ott veled. Én sem engedném el, azért,hogy az apja, akit noszogatni kell, hogy törődjön vele, vagy ellássa,vagy egy nekem és a gyereknek idegen nőre hagyja.
2017. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a házasság miben változtatná meg a kapcsolatunkat, mikor már jóval több, mint féléve együtt lakunk, egy papír ilyen esetben biztosan nem változtatna semmin.

Továbbra sem azzal van a bajom, hogy így döntött, hanem hogy szándékosan miért csinálja ezt. Hogy először belemegy, aztán meg előtte nem sokkal közli, hogy mégsem akarja, "mert csak". Ha először azt mondta volna, hogy nem akarom, "mert csak", akkor úgy terveztük volna a dolgokat, akkor jöttek volna úgy ahogy szoktak és ennyi, akkor mi is úgy gondolkodtunk volna a húsvétot illetően, de az, hogy ő előtte megvariálja a dolgokat, szerintem elég gyerekes.


Persze felbosszantott a dolog, de engem annyira már nem érdekel az egész. Ha őt ez teszi boldoggá, akkor legyen. Sajnos, most a párom akadt ki jobban, mert azt mondja, hogy sorozatban akar belőlünk hülyét csinálni és ezt nem tűri el. Igazatok van, én hagynám, aztán majd a gyerekek idővel döntenek maguktól. És a legjobb, hogy még mindig nem tudom, hogy mi lesz.

2017. ápr. 14. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!