Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valláskérdés? Ezt miért nem...

Valláskérdés? Ezt miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és egy 3 évesünk. Mind a ketten vallásos oviba/bölcsibe járnak, egy fenntartó. 1000x jobb állapotban vannak az épületek, a játékok, mint az államiban, az elsődleges ok mégsem ez volt, amiért ide írattuk őket. Illetve nekem nem ez volt, a páromat valamelyest ez győzte meg, mivel tényleg hatalmas különbségek vannak, ezek vadiúj épületek, éjszaka ki van világítva, hatalmas udvar, stb. De nekem nem ez volt a fő ok. A keresztelésbe könnyen belement, mivel jelentőséget nem tulajdonított neki, az ovihoz/bölcsihez meg kellett. Nekem már annak is hatalmas jelentősége volt.

Imádom azokat az énekeket, amiknek van bibliai vonatkozása, rengeteg ilyet tanulnak oviban és bölcsiben is. A színezők is ilyenek, van hittan, imádkoznak evés előtt és után és alvás előtt. Számomra ez fontos, otthon is csináljuk, este közös imádkozás van. Hangosan csináljuk, mivel ők még egyedül nem tudnak. Este a kicsi elmondja az imát + a miatyánkot, és mindenki mond valamit hangosan, hogy miért hálás, mi volt szuper aznap, mit szeretne másnap. Nálunk mese helyett ez van. Másnap reggel a nagy mond el egy nagyon rövid imát, pár sor az egész, az esti párja.

A párom viszont látványosan kivonja magát ez alól. A gyerekek meg észrevették. Persze, sokkal inkább azt csinálják, amit én, nekik ez egy jó dolog, de azért észreveszik a széthúzást. Ha vele esznek véletlenül délben, akkor ők szólnak neki, hogy mondjanak imát. Vasárnap van gyermek istentisztelet, oda szoktak menni, amíg én a templomba, óvónénikkel/gondozónénikkel ott vannak addig. A párom viszont ezt annyira nem díjazza.

Azt mondja, hogy hagyni kellett volna őket dönteni. Ezzel én nem értek egyet. Ha valaki nem mutat példát ilyen szinten, akkor úgy dönt, hogy megfosztja ettől. Mivel a gyerek honnan tudjon ezekről a dolgokról, ha egyszer senki sem mutat példát? Szerintem ez az ő gondolkodása szerint a legjobb. Van egy ilyen és egy olyan példa, majd követik amelyiket akarják. De ha én nem tenném ezt, azzal úgy döntenék, hogy nem ismertetem meg velük, tehát akkor is döntök valahogyan.


Ezt miért nem érti meg?



2017. jún. 2. 21:55
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
71%

Azért abban is van valami hogy a hit folyamatosan azt szajkozza hogy bűnös vagy, kérj bocsábatot, köszönd meg, ha hibázol, mehetsz esdekelni, ismétlődő hibáknál azzal jönnek (vagy a lelkiismeret)hogy elfordultál-folyamatos önertekelesi zavart okoz

Ismerek hivőt aki isten nevében szorja az átkokat, majd isten megbüntet, isten sem nézi ezt jo szemmel stb, igazábol a gyerek zsarolása .

2017. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
44%

71%-os....azért a bigott vallásosság és a "sima" vallásos nevelés között van ám egy oltári nagy különbség. Engem is vallásosan neveltek, egyházi 8 osztályos gimibe jártam, de soha nem szuszakoltak belém (sem otthon, sem az iskolában) olyan gondolatokat, amiket leírtál. Sajnálom, ha esetleg a szüleid, vagy te magad teljesen félreértelmezted a vallást/hitet.


Kérdező!

Én egyetértek veled, szerintem is meg kell ismertetni a gyermekeket a vallással. A párodra ne erőltesd. Ha a gyermekek kérdezik, arra próbáljatok egy mindkettőtök számára elfogadható magyarázatot prezentálni. Az én szüleimnél különben hasonló volt a helyzet...anyu vallásos volt mindig is, apu nem igazán gyakorolta (azért ateistának nem mondanám), valahogy nekünk gyerekeknek ez így lett természetes, igazából sohasem forszíroztuk a dolgot, a kapcsolatunkat a szüleinkkel nem ez határozta meg (amúgy mindkettejükkel remek a mai napig).

2017. jún. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
83%

én megértem,hogy hívő vagy,én is az vagyok,de szerintem kicsit túlzásba viszed a "hitbuzgóságot".

ez még nekem is sok lenne,pedig én keresztény vagyok.

egyházi óvoda,gyermek istentisztelet,esti ima,meg minden étkezésnél is ima,meg gondolom sokszor téma ez gyereknevelés közben,bibliai történetek,stb.

ezt egyszerre sok egy óvodáskorú gyermekre ráönteni,legalábbis én úgy gondolom,és valószínüleg a férjed még inkább úgy gondolhatja,ha nem igazán fontos neki a hit.

ezzel az ellenkezőjét érheted el annak amit szeretnél a férjednél,ez inkább ijesztőn hat,egy kicsit fanatikusnak tűnhetsz,és úgy érezheti,hogy ezt a gyerekeire is rá akarod tukmálni.

talán a kevesebb több lenne,ebben az esetben.

úgy is lehetnek jó keresztények a gyerekeid,ha csak mondjuk ilyen oviba járnak,meg hetente istentiszteletre.

a többit meg lassabban is bevezethetnéd a hétköznapokba.

2017. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
62%
miért pontoztatok le?
2017. jún. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
97%

Oda viszed oviba, mert éjjel ki van világítva. Megértem, ez fontos szempont...


Te se vagy vallásos, a férjed legalább nem majomkodik. Oda járnak a kicsik, mert ez volt jó választás. Slussz. Ha annyira fontos lenne neked a vallás, nem az ovi miatt lettek volna megkeresztelve.

2017. jún. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
69%

kicsi elmondja az imát + a miatyánkot


A Miatyánk nem ima???

2017. jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek választása igenis működik. Nem vagyok megkeresztelve, ateista vagyok. A gyerek apja református, de nem gyakorolja a vallást, nem volt egyházi esküvő sem. A lányom ovis korában a megkérdezésem nélkül, önként jelentkezett hittanra (egy kisfiúnak menni kellett volna, de nem akart, és óvónéni megkérdezte, nem akarja-e valaki elkísérni és ott ragadt), nagyon szerette. Aztán jött az iskolaválasztás, és a habitusa miatt ajánlották neki a refotmátus iskolát. Nagyon félénk kislány volt, és azért. Aztán kiderült, hogy ennek a sulinak az igazgató helyettese vasárnaponként foglalkozást tart a gyerekeknek. Megbeszéltük, hogy elviszem, nézze meg, tapasztalja meg. Tetszett neki, akarta azt a sulit, ezért megkereszteltük. Nem a helyettes miatt, de bekerült az iskolába. Jót tett a személyiségének, jó választás volt, de nem akar ezen a vonalon középsikolába menni, bár simán átvennék. Templomba nem jár, itthon nem imádkozik. Lehetősége meg lenne rá, többször mondtam, hogy elviszem, nem rajtam múlik a dolog. Hiába ovisan kezdte, mondhatnánk, hogy kicsi volt még és ilyenkor a szülő dönt mindenben, de szerintem én megadtam neki a választás szabadságát és támogattam.


Ha a lányom apja így nevelte volna a gyereket, bennem egy elutasítás lett volna és szinte biztos nem kerül egyházi iskolába.

2017. jún. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%
Felemás igában vagytok. Nem is fogja a párod megérteni, hacsak nem tér meg. Arra viszont kicsi az esély. Ez így persze nem jó, mert a gyerek egészséges lelki fejlődéséhez, és a család békességéhez egyetértésre volna szükség ilyen fontos kérdésekben.
2017. jún. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

Nem rosszból kérdező, tényleg, de ha ilyen édesanyám lenne, mint te vagy, akkor azon a napon, hogy betöltöm a 18-at fejvesztve menekülnék előled, és nem valószínű, hogy felvenném veled a kapcsolatot a továbbiakban. Ez a túlzott vallásosság már kicsit átcsapott a ló túloldalára.


Mit fogsz csinálni, ha majd a gyereked kamaszkorában mégis úgy dönt, hogy ő nem akarja gyakorolni a vallást? Kitiltod?

2017. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
97%
De te nem példát mutattál, hanem eldöntötted helyettük és kész.
2017. jún. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!