Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsem a beszédfejlőd...

Hogyan segítsem a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Kislányom most lesz 2 éves és még szinte semmit nem mond! Hogyan tudnám segíteni? Volt köztetek olyan, akinek szintén későn kezdett el beszélni a pici?

Előre is köszönöm a válaszokat! 😊



2017. jún. 24. 05:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

Köszi a vàlaszt :)


A lepontozo meg pont olyat pontozgat, aki jàratos a témában.a szakszolgálatnál mi is voltunk, ill tsmt- n, a szenzonmotoros nem hatott, de az ütemre tapsolos, mondokákra valo ritmusban történő ugrás forgás billegés hozott hatást es csak 3 évtől szabad konkretan a beszédre kiejtésre irányitani a figyelmet, hogy ne alakuljon ki görcsösség.

Ennyit a lepontrol...

2017. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mi is július 18-án fogunk menni a doktornőhöz is, meg a védőnőhöz is. Egy kicsit tartok is tőle, hogy el fog küldeni minket valami fejlesztésre vagy valahova. Bár ha azon múlik, nem bánom, inkább eljárok vele ha az segít neki. Egyébként lehet, hogy nekünk is el kellene vinni fül-orr gégészetre, mert az elején alig volt vele problémám! Teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott, jó kedvű volt szinte mindig. Mondták is sokan, hogy irigyelnek érte, amiért tényleg ennyire jó kislány. Aztán kb 3-4 hónapja, mint akit kicseréltek! Mindenen hisztizik, ha kicsit erélyesebben szólunk rá, pl amikor elkezdi tépni a haját vagy belemar az arcunkba egyből sírógörcsöt kap, csapkodós lett, nagyon akaratos. És nem tudom mitől lett ilyen, mindenki azt mondja, hogy ez a dackorszak, fogadjam el, majd elmúlik. De szerintem ez más! Főleg, hogy most olvastam az egyik kommentet, amiben az volt, hogy valószínű attól ilyen, mert zavarja, hogy nem tudja elmondani amit szeretne. Szerintem nálunk is valami ilyesmiről lehet szó!
2017. jún. 24. 15:08
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy valaki írta, hogy ne tévéztessem. Nálunk nincs tv, mi nem nézzük, ha valami érdekel minket megnézzük a neten, de setelefont, se tabletet nem adunk a kezébe és laptop előtt sincs soha! Könyveket szoktam neki olvasni, mondókázok, énekelek neki, beszélgetek vele. Ezt csak azért írtam le, hogy megelőzzem a "mert, biztos éjjel - nappal a tv előtt ül, vagy bele van nyomva a kezébe a telefon" kezdetű, rendkívül értelmes és hasznos tanácsokat! 😊
2017. jún. 24. 15:16
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "három éves kor alatt nem kell szakember" dolog már elég régen megdőlt.

Minimum ki kell zárni egy csomó problémát (nagyotthallás, értelmi elmaradás, autizmus) és illik elkülöníteni az egyszerű megkésett beszédfejlődést (ő majd utoléri a többieket) a speciális nyelvi fejlődési zavartól. Ez a csapat sajnos hosszú terápiára szorul és sok mindentől függ, iskolás korára mennyire tudják behozni a lemaradásukat.Többek között attól, hogy korai ellátást kaptak-e. Sokukat évekig kíséri a beszédészlelési, beszédértési probléma, kínlódnak a helyesírással, olvasással, idegennyelv tanulással, akkor is, ha az általános intelligenciájuk átlagos vagy akár magasabb is. idegen nyelvekkel

2017. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Pont ettől félek én is, hogy lehet ez nem csak egy sima későn érő típusú dolog, hanem tényleg esetleg valami betegség van a háttérben. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani a gyerekorvos.
2017. jún. 24. 15:25
 16/16 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos azt fogja mondani, hogy ne aggódj, mert nincs vele gond. Együttműködő, amúgy? Mozogni szeret? Én elvinném egy mozgásterapeutához.

Az sokat segíthet.

Az én is tudok beszélni című könyv még nagyon jó beszédindításnak. Az elején csak képek vannak, amiről meg kell mondani, hogy mi. Ha vevő rá, nap közben is sokat játszhattok,pl. nevezz meg tárgyakat és mutassa meg, hogy hol van a szobában. Vagy mutass rá te tárgyakra, és próbálja megnevezni.

Tudom, hogy vannak későn érő gyerekek, de azért én ezzel nem várnék.

A fiammal is mindenki elhessegetett, most 7,5 éves és még mindig logopédushoz kell járnunk. Értelmes ő is, matekzseni, de a beszédértéssel gondok vannak. Szüléssel rendben volt minden?

A finommotorikát is érdemes erősíteni, gyurma, gyöngyfűzés, színezés. Ha szereti, erőltetni nem szabad.

2017. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!