Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt akinek rugalmas a...

Van itt akinek rugalmas a munkahelye, munkaköre és be tudja vinni a gyerekét alkalomadtán? A többi lent.

Figyelt kérdés
Milyen munkahely szükséges ehhez, az összes nyarat nem szeretném kizárólag táborral és összevont csoportokkal megoldani illetve betegség esetén legalább az utolsó pár napot talán még lehetne oldani amikor nem fertőz.

2017. aug. 20. 12:06
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:
41%

Én otthon voltam nővéremmel és az utcabeli gyerekekkel, soha sem voltam táborban. Sétáltunk, játszottunk, lefoglaltuk magunkat. Nem értem mire fel ez a nagy pánik ha otthon vannak a gyerekek.

26N

2017. aug. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Kórházban dolgozom, itt gyakran megesik nyáron, hogy feltűnnek gyerekek az orvosi szobában, nővérdolgozóban, asszisztensi pihenőben, irodákban.

Én még nem hoztam be soha a fiamat, mert olyan a munkám, hogy mennem kell sokszor, sokat, és ahhoz még kicsi, hogy rácsukjam az ajtót azzal, hogy akkor most itt marad, és szépen elfoglalja magát egyedül.

De nem kizárt, hogy ez is el fog jönni.

2017. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
32%

Hát engem anno vitt magával anyukám, de az kivételes hely volt. Iskolaorvos volt, ő volt a védőnővel egyedül az irodában, a védőnő is hozta a fiát ilyen esetekben. Azon kívül meg azért ritkán mentek le hozzá gyerekek, felnőttet szökőévente 1x láttam. Amikor már osztályvizsgálat, üzemorvosi cuccok voltak, már nem mehettünk.


Amit eddig még láttam: a háziorvosunk recepciósánál szokott néha ott lenni a kölök.


Egy olyan munkahelyen, ahol többen dolgoztok egy légtérben, már messze más a dolog állása. Én egy multinacionális cégnél dolgozom, nyílt terű irodákban dolgozunk, legalábbis a mi egységünk. Egy-két munkatársam alkalomadtán behozza a gyereket, de csak bizonyos kor felett és max. úgy, hogy a gyerek suli után odamegy, ott tölt 1-2 órát max., addig síri kussban van, és megírja a leckéjét. Ezen kívül összesen a szombati munkanapokon engedik meg, és már nem azért, de úgy is egy agyrém pokol volt a számunkra, hogy minden gyerek, aki akkor volt bent, viszonylag jólnevelt, és nem beszélt sokat. De attól még kérdezgette anyut-aput, minimálisan visongott meg volt pár lógósabb munkatársam, aki nekiállt velük focizni a folyosón, és pont elég hangosak voltak ahhoz, hogy eltereljék mindenki figyelmét a melóról, és ez baj, mert ebben a munkakörben rettenetesen precízen kell dolgoznunk. Van az irodánkban pár zárt terem, ha ott dolgozó szülő hozza be a gyereket, és az ott is marad, azzal nincs gondom, mert jól szigeteltek - mert nem zavarja a munkát.

Aki meg beteg gyereket be mer hozni, azt legszívesebben addig ütném, amíg nem mozog... "jaj, ha már nem fertőző"... addig nem lehetünk abban 100%-ig biztosak, amíg meg nem gyógyult.

2017. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
42%
Nem leszek népszerű, de vállalom. Kicsit úgy érzem kérdező, hogy minden megoldásba belekötsz a kommentjeiddel. Üdv a magyar valóságban! Ez eddig is így működött, nem tegnap lett ilyen. Az ovi nem gáz, ott max pár hét, azt meg lehet oldani szabival, esetleg ügyeletes ovi. Mellesleg az enyémek mindig várták az összevont csoportokat, mert az tök nagy buli volt. Ez egyébként általános, inkább a szülők szoktak erre ráparázni. A suli: az ország 2. legnagyobb városában lakunk. Itt van egy ügyeletes suli, oda vihetik a dolgozó szülők a gyerekeiket. Nincs az iskolákban napközi, ügyelet, stb. Lefoglalják őket, új barátokat szereznek, ilyesmi. Nem ördögtől való az. Nálunk dolgozik minden nagyszülő, és igen, a kicsi végig oviban van, a nagy pedig táborokban, vagy szabin velünk, esetleg nagyszülőkkel szabin. Igazából nem értem a problémát. Nekem sem tetszik a rendszer, de ehhez kell alkalmazkodni. Mondom ezt úgy, hogy bejöhet velem a gyerek dolgozni, valamint én lennék az első, aki megszavazza a rendszer változtatását, mert nem egyszerű megoldani ezt s rengeteg szünetet, az biztos.
2017. aug. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!