Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Benneteket zavar, ha a gyermek...

Benneteket zavar, ha a gyermeketeket ismerős gyerekekkel hasonlítgatják össze? Hogyan lehet az ilyesmit sértődés nélkül kezelni?

Figyelt kérdés
A kisfiam kb. 4.5 hónappal idősebb (most 22 hónapos), mint az unokatesóm kisfia. Amióta ő megszületett, akárhányszor találkozunk mindig összehasonlítgatják a két gyereket. Mivel az unokatesóm és a párja (a gyermek apja) is kifejezetten magasak, mi pedig nem, így nem volt meglepő, hogy kb. 3-4 hónapja elhagyta a kisfiú az enyémet magasságban, és a lába is nagyobb (17 hónaposan 24-es). Ez bennünket nem zavarna, mivel általában az ismerős gyerekek is 1-2 cm-el magasabbak a mi fiunknál, de ez sehol másnál nem téma. Velük viszont másról sem lehet beszélni, csak hogy most éppen mennyivel hagyta el az ő fiunk a miénket, mennyivel nagyobb már a lába, és hogy mennyivel nehezebb. Én igyekszem kerülni a témát, de állandóan vissza-visszatérnek. Hogy lehet ezt a helyzetet sértődés nélkül kezelni, mert nekünk már egyre terhesebb ezt hallgatni általában. Ki hogyan oldja meg, ha hasonló helyzetbe kerül? (Azt már többször mondtuk nekik, hogy ez így természetes, mivel ők is elég magasak, de ez az egyik fülükön ki, a másikon be. Már ott tartunk, hogy nem szívesen megyünk, de hát mégiscsak jóban voltunk eddig...). Bocs, ha hosszú voltam.
2010. máj. 25. 13:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben legközelebb beszólnék valamit, pedig én igazán nem vagyok beszólogatós, de ez már tényleg sértő és egyben gyerekes is. Pl. ha legközelebb megint megkérdezik, hogy hol tartotok, akkor pikírt hangon kérdezt meg: Miért is fontos ez?! Beszéljünk már valami másról! Én nem az állatpiacra viszem a gyerekemet elani, hogy minden paraméterével naprakész legyek!

Na most erre vagy megsértődnek (én szt se bánnám) vagy veszik a lapot.

2010. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel már, ki mit mond. ÉN úgyis az enyémet látom tökéletesnek. Minden ember és minden gyermek más és más.

20-25 éves korban van már némi alapja az összehasonlítgatásnak: ki mit nevelt a picurkából. Érdekes, hogy ilyenkor már hallgatnak a korábban kérkedő szülők.

2010. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

hát, ha szép szóval nem megy lehet én is visszaszólnék - pl. van egy genetikai betegség, ami a kórosan nagy növekedést okozza... nem akarják -e kivizsgáltatni stb.


persze ez nem egy jó megoldás, a legjobb az lenne, ha az egyik füleden beengednéd a másikon meg ki, amit mondanak. Bólogass, dícsérd meg a gyermeküket, ő aztán igazán nem tehet arról, hogy a szülei ilyenek és kész. szerencsére nem a kilókon, fogak számán, centiken múlik melyik ember mennyire értékes.

2010. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kipróbálom a tippeket, az egyik csak bejön. Igazából meg akarom tartani a jó viszonyt velük, ezért én is igyekeznék elkerülni a beszólogatást, de ez a visszakérdezés, amit egyikőtök javasolt jól hangzik. Nyilván minden szülő elfogult a saját gyermekével egy bizonyos pontig, ők valószínűleg ezen a ponton túl is azok, de azért megpróbáljuk higgadtan lerendezni a dolgot, remélem, előbb-utóbb meghallják, amit mondunk.
2010. máj. 25. 17:01
 15/16 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az unokatesóm is írhatta volna, ha stimmelnének a méretek:)
2010. máj. 25. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!