Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert jobban elfogadott az,...

Miert jobban elfogadott az, ha egy kisgyerek tapszert vagy tejitalt kap az anyatejjel szemben?

Figyelt kérdés
2 eves kor folott is kapnak meg sokaig tejitalt a gyerekek, akik nem szopiznak. Akkor az miert fura, ha egy 2-3 eves gyerek meg szopik?

#táplálás #tápszer #anyatej #hosszan szoptatas #elfogadottaag
2017. szept. 23. 22:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
18%
*Fennhangon
2017. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%
Én sem értem, miért van ez. Ha egy 2 éves szopizik, az felháborító; ha ugyanennyi idős cumisüvegből issza a kólát, az rendben van :-(
2017. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12%

Az anyatej azt a célt szolgálja, hogy amig nincsenek a csecsemonek emésztő enzimjei, es foga, az anya szervezete bontja le az ételt.

Ezert is ajánlás a ht-ig plusz az ételek bevezetése melett etelallergia kialakulástol véd hiszen antitesteket is tartalmaz.


A tapszereseknek hamar elkezdenek termelodni az emesztoenzimjei, ezert javasolgatják korábbra a ht-t es szerintem nem is laktat annyira mint az anyatej, mert"zsirmentes".


Egy ujszulott minden nelkul elalszik, szoval hogy anya nyugtatja meg, vagy egy cumi, az csak szoktatás kérdése es nem fog ősbizalmat redukalni egy plüss sem.sőt amikor anya nincs ott, még segiti is őt. pl bolcsibeszoktatásnál kérni is szokták bevinni. Egy full kimerült anya a babának sem érdeke.

Maga a szoptatás már önmagában alapoz ősbizalmat az elso 6 honapban. Utána a forgással stb megkezdodik a leválás, megtanulja hogy saját énje van es nyilik a világra, elindul felfedezni. Azaz anyátol távolodik. Ezert van az is, hogy mindig visszanéznek, visszajönnek, nehogy elveszitsék anyát :) a járástanulással már mindenhatonak érzik magulat :) erre jön a saját akarat alakulása, ill a vakmerő messzire elszaladás, autoutra kiszaladhatnék is. Az anyatej ill szoptatás ebben a korban már rég nem a gyermek fejlodését szolgalja.


A mell szoptatasra törteno tejtermelodese(azaz szules nelkul is es akar 10 even at is)valszeg a kakukkfiokák védelmere jott csak létre

2017. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Miert beteg a 7-es? Illetve aki szerint a gyerek mar nem igenyli ennyi idosen, az tenyleg azt gondolja, hogy az anyja tuszkolja a szajaba? Az en gyerekemnek szuletesetol hiaba volt adott a lehetoseg, ha nem akart szopizni, mert nem az volt a bajara a megoldas, nem szopizott. Azert ez vicces, hogy a 3,5 evesen szopizo gyereknel azt gondoljak, hogy nem a gyerek keri, hanem az anya rohan utana lobogo mellekkel :D


Tenyleg erdekelne, hogy egy tejfeherjere allergias gyereknel a tejtermeket hogyan lehet potolni 2 eves kor folott, ha sem az anyatej, sem a tapszer/tejital nem megfelelo szerintetek?

2017. szept. 24. 07:56
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Orvost kérdezz meg. Ha nem növi ki, akkor még felnőttként is ehhez kell igazítani az étrendjét.

Gondolom léteznek tejfehérjementes élelmiszerek.

2017. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
38%
Mert beteg és szánalmas azt állítani, hogy amelyik gyereknek van cumija és plüssállata az bizonytalan, szorongó, stb...Az én gyerekem szopizott 1 éves koráig, volt mellette mindigis cumija is, plüssállata is. Sosem aludtunk együtt. Teljesen magabiztos, vidám, kiegyensulyozott gyerek.. ellenben azokkal a gyerekekkel, akik még 3-5 évesen is csak az anyjukkal tudnak elaludni...
2017. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

Azért elfogadott, mert ma a mell "nemiszerv", a szexuális vonzerő alapja. Az anya "legfontosabb feladata" pedig az, hogy szexuálisan sokáig vonzó legyen.

A tejital üvegből jön, azzal nincs gond.

Azzal sincs gond, ha a 33 éves férjed úgy alszik el minden este, hogy fogja a melled. De egy 3 éves gyerek ehhez nagy: ugyanis a szexhez kicsi. A felnőttek képtelenek másképp nézni a női melleket, mint a szexuális vonzerő jelképét.


Ezért az is teljesen elfogadott, hogy más állat anyatejét isszuk felnőtt emberként is. De a saját fajunk tejére a többség undorral tekint.


Két pici apróság.

Két hónapos kor körül megszűnik a szopó reflex. Innentől kezdve nem fogja automatikusan szopni az anyja mellét se a baba, csak ha akarja. Hidd el, ha egy három hónapos nem akar szopni, mert azért sír, mert bekakilt, nincs az az isten, hogy szopni kezdjen. Miért gondolják sokan mégis, hogy egy 3 éves gyerek nem tudja kifejezni az akaratát? Semmit nem tudsz vele megetetni, amit nem akar, ez érvényes az anyatejre is.


Kettő: nem fogja senki cikizni érte az oviban, ha még szopik. Egyrészt mert nem erről témáznak a bilin ülve, hogy ki szopkodja még az anyja mellét. Másrészt egy három éves még nem tudja, hogy ez társadalmilag nem elfogadott, de ha bántja érte a társát, az viszont igen.


Kérdező: tejfehérjére is allergiás? Ebben az esetben szerintem csak növényi "tejjel" lehet pótolni, illetve pontosan összeállított étrenddel.


Ahogy az anyatej, úgy a tehén (kecske, juh, ló stb) teje sem nélkülözhetetlen az étrendből. Csak valahogy az társadalmilag elfogadott, hogy "muszáj" más állat anyatejét inni, mert egészséges.

2017. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%

Én 2 éves koráig szoptattam a kislányom, tehát nyilván nem vagyok a hosszan szoptatás ellen. Mondjuk az nekem is furcsa, ha egy 3-4 éves is szopik még. Nem ítélem el, még csak magamban sem, tökre megértem a hátterét, csak én magunkra vonatkozóan azt már nem igazán éreztem volna rendben lévőnek. Egyébként én szerettem hosszan szoptatni, de az utolsó hetekben valami átfordult a gyerekben, és míg korábban teljesen jól elvolt azzal, hogy itthon, elalváshoz szopik, meg max ébredéskor, hirtelen állandóan követelni kezdte, hatalmas cirkuszokat csinált, ha nemet mondtam, és miután ez a nyílt utcán fordult elő 2-3 alkalommal eldöntöttem, hogy na, itt volt elég. Addig is az volt a terv, hogy szép fokozatosan elválasztom 2 éves kora után valamikor, csak nehéz volt nekem is, de ezek az esetek betették a kaput annyira, hogy megtettem a szükséges lépéseket. Azóta nyugi van és béke, a hisztik drasztikusan csökkentek. Tulajdonképpen elértünk egy olyan szintet, amikor úgy éreztem, hogy több volt a cirkusz a szoptatás miatt, mint amennyi előnye volt. De pl. a barátnőm ugyanennyi idős fia vígan elvan azzal, hogy reggel-este, így ők tök békében elvannak a szoptatással (26 hósak a gyerekeink).

Amúgy amellett, hogy sokáig szoptattam, a lányomnak van alvós állata. Olyan másfél éves kora körül egyszer csak szimpi lett neki a még újszülött korában ajándékba kapott egyik szundikendő, és azóta azzal össze van nőve. Én nem gondolom, hogy ez azt jelentené, hogy szorong, vagy engem próbál pótolni, ugyanis akkoriban még igény szerint szopott, és a mai napig együtt alszunk, bármikor megkap, ha kellek neki. Cumi viszont neki se kellett soha (minek, volt helyette cici... lógott is rajtam sokat).

De egyébként kommentben ugyanezt a kérdést tettem fel ma reggel egy 14 hónapos gyerek kapcsán, aki beteg, és beszóltak anyukának, hogy minek már ekkora gyereket szoptatni, adjon neki rendes kaját, és hozzátette a kommentelő, hogy az övé is már csak este kap tápszert. Ja, mert az normális, az anyatej meg nem?

Különben meg attól, hogy anya szoptat, apuka is játszhat a cicikkel. Vagy nem tudom, az én férjemet nem zavarta a tény, hogy szoptatok, ez csak az első hónapokban volt gáz, amikor túl sok volt, folyt, meg nekem fájt is néha. Később, amikor már evett is a gyerek, ilyenek nem voltak, semmi látszata nem volt alaphelyzetben annak, hogy szoptatok, miért zavarta volna?

2017. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

"Ezért az is teljesen elfogadott, hogy más állat anyatejét isszuk felnőtt emberként is. De a saját fajunk tejére a többség undorral tekint. " :)


Teljesen elfogadott h állatokat eszünk. Akkor egymást miért nem.

2017. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom. Kérdezik a dokik,milyen tápszert kap a lányom? Mondom,anyatejes. Doki felhorkan idegesen:De milyen tápszert kap? Mondom:semmilyet,anyatejes. Basszus...Állítólag a magyarok ilyen táposak...
2017. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!