Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert vannak sokan a bolcsi...

Miert vannak sokan a bolcsi ellen (1,5-2+ eves gyerek eseteben)?

Figyelt kérdés
Termeszetesen olyan esetben, ha a gyerek kifejezetten igenyli.

2018. jan. 11. 12:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

A legtöbb anyuka azért bölcsi ellenes, mert szerintük az anya helye a gyereke mellett van. Amiben van igazság, hiszen csak a szülő nyújtja a biztonságot a babáknak, kisgyerekeknek, de azért nem minden annyira fekete és fehér ahogy ők gondolják.


Nekem a kislányom most 13 hónapos, itthon vagyok vele, ő kifejezetten igényli a mozgást, társaságot, az újdonságokat, a foglalkozásokat, a változásokat. Így heti 3x járunk babaúszásra, 2x játszóházazni, 2x kirándulni, minden nap sétálunk, viszem a nagyszülőkhöz, dédszülőkhöz, bevásárolni, de még a fodrászhoz is. Hétvégente vagy apával hármasban, vagy a szüleimmel közösen 5-en megyünk el csinálni valamit. Itthon 7 féle készségfejlesztő játéka van, és így sem tudom eléggé lefárasztani, mikor hazaér 17 órakor a férjem akkor még rajta is tud lógni, játszani vele, futkosni körülötte.

Imád minket és kötődik hozzánk, de nem az a kifejezett "anya-szoknyája-alá-bújos baba", bátor, simán odamegy idegenekhez is, akikkel pedig már 2-3x találkozott azok automatikusan a barátai.


19 hónapos korában fog jönni a kistesója, úgyhogy habár továbbra is itthon leszek, onnantól kezdve mennie kell bölcsibe (legalább fél napra) mert az első időben nem fogok tudni a kicsi miatt annyit foglalkozni vele amennyit igényel. Nem kényelemből, hanem egyszerűen azért mert különben nyűglődne itthon.


Na nekem pl. amiatt hogy cseden leszek állami bölcsi szóba sem jöhet, és ha esetleg valaki megtudja hogy otthon vagyok akkor jön majd a szöveg hogy milyen lusta vagyok stb. De a bölcsi nem csak az anya kényelme miatt létezik.


Én egyenlőre úgy tervezem, hogy apa reggel elviszi, én pedig ebéd után elhozom, mert hosszabb időre nekem is hiányozna a hercegnőm, de én az ő érdekeit nézem és az pedig (sajnos) nem az hogy napi 24 órában itthon legyen.

2018. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

#5!

#2-es vagyok.Úgy tudom, hogy az àllami bölcsi csak azoknak elérhető,akik mennek vissza dolgozni.Mi magàn bölcsibe megyünk majd,eszembe sem jutott àllamiba adni több okból sem.

2018. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%

Az én körömben akik bölcsi ellenesek, azok nem is nagyon adják ki a gyereket a kezeik közül.. Egyszóval nem hajlandóak elszakadni tőlük. És nem szeretik a munkahelyüket, nem akarnak újra dolgozni.. És van egy gazdag férjük :D


Ó engem is mindig kinéznek a társaságból ha hozzászólok a dologhoz, hogy majdnem két évesen bölcsibe megy a fiam :D

De hát könyörgöm.. 28 ezer forintból nem lehet megélni a harmadik évig.

2018. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%
Az enyémek is ekkora korukban lettek bölcsisek. Az egyik igényelte, a másiknál voltak kételyeim, bújósabb volt, mégis jól sült el nála is (szept óta ovis, még rendszeresen összejárunk a bölcsis barátokkal is). Az elsőnél eredetileg nem így terveztem, egy betegség is közrejátszott, de nagyon elégedett voltam a sima állami bölcsivel, szóval változott a véleményem. Jó volt, hogy mindennek lett ideje és lehet gáz, de olyan örömmel és kiváncsisággal vártam mindig a gyerekemmel a találkozást és játékot munka után, ami egyébként gyakran nem ment, amikor itthon volt...
2018. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%
11es, de minek szülsz még egyet ha az elsővel se bírsz és inkább lepasszolod majd? Hercegnőm, na persze...
2018. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%

#15-ös.Téged miért bànt,hogy ő "lepasszolja" a gyerekét?Mi közöd hozzà?!Ahogy írta is,a kislànyàt nem tudja majd ennyi helyre hordani,ha meglesz a pici.Amúgy mi is így fogjuk csinàlni.

Màsik téma,amit itt nem akarnak elfogadni sokan.Tudom,hogy ez iszonyat elképzelhetetlen és ördögtől való,de vannak hàztartàsbeliek,akik nem azért nem mennek vissza dolgozni,mert lustàk,hanem,mert nem kell nekik.Ezt fogadjuk màr el.Köszi

2018. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
Off: Nem jó ötlet pont a kistesó érkezésekor kezdeni a bölcsit, nagyon növelheti a testvér-féltékenységet. Inkább legyen idő, min. 3 hónap vagy előtte a beszokásra vagy otthon az összeszokásra.
2018. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Azért vagyok ellene, mert semmi szüksége rá a másfél éves fiamnak. Azért nem fogom beiratni, hogy egy hetet ott, kettőt itthon legyen betegen.

Másrészt őt megviselné. Kicsi még hozzá és megtehetem, hogy oviig itthon legyen, mikorra majd megérik rá. Ha meg megtehetem, akkor meg is teszem.

2018. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
8%
Aki otthon van, mert ujra szul, miert adja be a nagyot, en sem tudom felfogni.
2018. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%

A lányomon valamivel 1 éves kora után láttam, hogy igényli a korosztályos társaságot, én kevés vagyok neki.

15 hónaposan ment bölcsődébe. Úgy voltam vele, hogy ha tévedtem, kivesszük.

A beszoktatás kb. 1 óra volt, utána minden érdekesebb volt, mint én. Reggelente a kilincsen lógott, hogy induljunk már, hétvégén meg szomorkodott, hogy nincs nyitva.

Azóta óvodás, azt is nagyon szereti. Ő az a típus, aki odamegy emberekhez, beszélgetést kezdeményez, extrovertált.

Nincs általános recept, személyiségfüggő.

2018. jan. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!