Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert vannak sokan a bolcsi...

Miert vannak sokan a bolcsi ellen (1,5-2+ eves gyerek eseteben)?

Figyelt kérdés
Termeszetesen olyan esetben, ha a gyerek kifejezetten igenyli.

2018. jan. 11. 12:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ellene.

Minden gyerek más, van aki igényli, van aki nem. Gyerekfüggő és egy szülőnek szerintem a gyerek igényeihez kellene igazodnia.

Persze, az más, ha az anyagiak miatt muszáj, mert az is sok helyen szempont sajnos, hogy pl. apuka ,,lelép" és így anyuka abból, amit a gyerek után kap, nem tudja ellátni magukat, így muszáj dolgoznia.

2018. jan. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
16os, nekem mindegy, felőlem kitartathatják magukat, de akkor lássák is el a feladatot miért a férjük fizeti őket(gyereknevelés, háztartás stb). Tudom, én könnyű más pénzén élősködni, de akkor ami a kötelessége azt csinálja jól, ne passzolja le a gyerekét.
2018. jan. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Na pont ez erdekelne, utolso, hogy a bolcsi az miert szamit lepasszolasnak, akar akkor, ha az anyuka otthon van?


En regen ellene voltam, aztan a gyerekemen annyira el kezdett latszani, hogy igenyli (plusz mellette dolgozom is, de rugalmas a munkam, ha nehezen is, de meg tudnam oldani, hogy maradhasson itthon). Egyszeruen imadja, hetvegen nehezen erti meg, hogy nem mehet, es nem is banom, ugyanis mar nagyon ki voltam merulve. Mas, otthon marado/nem dolgozo anyukarol olyan nehez elkepzelni, hogy legalabb fel napot nyugiban szeretne megoldani a bevasarlast, kicsit feltoltodni, hogy delutan, este, ejjel es hetvegen helyt tudjon allni, legyen mibol adnia? Ha meg teso is van, el tudja nagyobb nyugalomban latni?

2018. jan. 15. 09:54
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya nem dolgozik, a gyerek az állami bölcsiben más elől foglalja el a helyet. Ez ugye nem szép, lelkiismeretre van bízva, ha mégis elintézik... De egyébként nem gáz szerintem, ha akár magánba, akár nagyihoz vagy bármi más megoldással "passzolja" a gyereket bármennyi időre, ha az tényleg jó a család egészének (pl. a gyerek is szereti, és apa, tesók érdekei sem sérülnek). Lehet dekázgatni, hogy ha megélnének amúgy is, de anyuka szereti a munkáját is és fél, hogy nem lesz piacképes, vagy csak műkörmöshöz és tornázni járna, mert különben depressziós... de igazából mindegy, mert annyira egyedi minden személyiség, legyen az gyerek, szülő (és a gyerekre vigyázók) és sokszereplős minden történet és minden családnak mások a határai és lehetőségei. Ha a gyerek utálja, kínzás neki, vagy ellenkezik apa elveivel, vagy nem fér bele a családi kasszába a bébiszitter/magánbölcsi, akkor rangsorolni kell az adott szitu szerint, és lehet, anyuka igényei hátrébb kerülnek. Szerintem nincs általánosan jó megoldás, a család egészét kell nézni, abba meg kívülről nem lehet belelátni. Ezért írt itt is mindenki saját tapasztalatot :)
2018. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
#22-es.Süt a lenézés és az irigység belőled.
2018. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!