Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez a felnőtt magatart...

Normális ez a felnőtt magatartás egy 9 évesnél?

Figyelt kérdés

A 9 éves fiamból minden virgoncság hiányzik!


Leginkább ismeretterjesztő filmeket, kvízeket, és hírműsorokat szeret nézni, a mesék sose kötötték le igazán.


Ha beszélget velünk, akkor csak a tudományos dolgokat és a politikát hozza szóba, és végig olyan kis komoly, csendes, az egész megszólalása olyan, mint egy felnőtt embernek, még a szóhasználata is (rendkívül gazdag a szókincse, néha bizonyos szavakról tőle hallok először).


Az iskolában nagyon magányos, bár őt ez nem zavarja. Már óvodásként is csendesen ült egy sarokban és képes könyveket nézegetett, sosem lehetett bevonni a játékokba, sosem szaladgált, sosem kiabált, valami korára abszolút nem jellemző higgadtság volt rá jellemző.


Szerintetek hagyjuk így, rendjén van ez így, vagy vigyük el egy pszichológushoz?


Nagyon félünk attól, hogy ha most nem éli ki magát, akkor ez komoly felnőttkori frusztrációkat okoz majd neki.



2018. febr. 18. 15:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%
*rohangálja, megin elírtam,bocsi
2018. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Én is mindig ilyen voltam, igaz engem inkább natgeo/spektrum/animal planet érdekelt nagyon meg a mindenféle gyerekeknek szóló tudományos könyvek, amikből házilag is lehet dolgokat készíteni. Emiatt sok olyan állatot, kifejezést ismertem, amit a szüleim vagy a pedagógusok nem. Engem is pszichológushoz akartak miatta vinni. Semmi problémám nem lett ebből a viselkedésből, soha nem éreztem úgy, hogy ki kéne élni magam. Viszont sok családon belüli konfliktus volt miatta, mert a családom nem valami állat-, környezetbarát és inkább Mónika show-t szeret nézni, ezért nehezen tolerálták, hogy én nem ilyen beállítottságú vagyok. (Pl. simán elkapcsoltak, mikor én valami számomra érdekes műsort néztem, "mert ez csak valami hülye dokumentumfilm", és ha szóltam, hogy engem érdekel akkor vita lett, hogy márpedig Való világot nézünk, ha nem tetszik menjek el. Aztán ha elmentem akkor az volt a baj, de ez szerintem nem az én viselkedésemnek volt köszönhető, hanem a családom hülye hozzáállásának. Anyum is sokat veszekedett velem, mert "egy normális gyerek nem műtéteket meg dokumentumfilmet néz", aztán mikor majdnem elvérzett és én láttam el, amég odaért a doki, nem értette, hogy honnan tudok ilyeneket, igaz akkor már kamasz voltam, de rajtam kívül senki más nem tudta, hogy mit kéne csinálni.)


Amég nem származik hátránya belőle addig szerintem rendben van. Őt így kell elfogadni.

2018. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Értem a szülő félelmét, mert a szociális kapcsolatok meghatározók az emberek életében. Ha azt látja hogy a társai remekül elvannak egymással, ő meg kívülálló, megijed. Itt nem számít, hogy a gyerek mit néz vagy mi iránt érdeklődik, mert a szociális fejlődés az egyik legfontosabb fejlődési állomás.
2018. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
De és ha a gyereket nem érdekli a szocializáció? Pont így megvédi magát mindenféle csalódástól, attrocitástól, traumától, hogy ne sérüljön, hogy így nem kezd kapcsolatokba; és még akár ettől is lehet profibb, hogy nem lesznek leépítő kapcsolatai. Mondjuk igaz, másmilyenek se. De legalább rosszak nem. De mondjuk én nemtom 6,7.8,10. vagyok asszem. De amúgy mondjuk tényleg jól tudnak jönni a kapcsolatok, de ha ő pl úgy érzi, nincs szüksége rá, vagy esetleg fontosabb az ő lelki épsége, mint az akár hamis kapcsolatok; hát, lehet, hogy ez így neki megfelelő. Nem feltétlenül van ő kiközösítve. Szerintem ő is tudja így jól érezni magát. A többiek is meg tudják szokni , hogy ő ilyen, nem feltétlenül fognak neki beszólongatni; meg tényleg, ha erőltetni próbálna ilyen beszélgetéseket, tök kellemetlenül is tudhatná érezni magát.
2018. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

Amit írsz az egy tapasztalaton alapuló, évek alatt lezajló folyamat, ami halálig tart. Egy kilencévest viszont nem lehet arra biztatni, hogy inkább ne is vegyen részt a közösségi életben, mert úgyis csak hamis emberek veszik körül és csak csalódások érik majd.

Ez egyenes út a szociális izolációhoz és fóbiához.

Az egészséges fejlődéshez szocializálódni kell és ebbe beletartózik a csalódás és az így kialakult tapasztalatok. Ha viszont ez kimarad és nem tanul meg bánni a kellemes és kellemetlen emberekkel, akkor később sem fog velük boldogulni, amikor már elkerülhetetlen a társasági érintkezés.

Egyáltalán nem alaptalan a szülő félelme, az introvertáltságnak megvannak a konkrét hátrányai, főleg ebben a korban.

Az sem árt, ha az ember megtanul akkor is résztvenni a társalgásban, ha éppen nem arról van szó, ami őt érdekli. Ez elősegíti a szociális érzékenység kialakulását, a figyelmet mások felé és türelmet akkor is, ha épp nem érdekfeszítő a téma. A korábban említett mobiltéma olyan dolog, amihez akkor is hozzá lehet szólni ha egyébként nincs benne az ember, ezzel érdeklődést mutatunk a többiek felé olyasmiben ami őket érdekli, ez az egyik alapeleme a kötődés kialakulásának. Aki viszont nem hajlandó olyasmiről beszélni ami őt nem érdekli, az elkülöníti magát a társaitól. Ezt észre is veszik, kiközösítik, gyerekkorban és felnőtt korban egyaránt.

2018. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

12. vagyok. A gyerekre nem szabad ráerőltetni a szociális kapcsolatokat. Nálam is próbálták, de mivel a legtöbb gyereket teljesen más érdekelte, mint engem, csak rontott a helyzeten. Gyakorlatilag ezért kezdtek el csúfolni, mert anyumék olyan gyerekek társaságát erőltették, akiket teljesen más érdekelt és mivel ők népszerűbbek voltak elkezdtek csúfolódni velem, mert ugye engem más érdekelt, és amint megtudták ("jobban megismertek") elkezdték kinevetni az érdeklődési köröm. Amég nem "kellett" velük beszélgetnem és nem ismertek meg semmi gond nem volt.


Amúgy most felnőttként sincs sok barátom, de azok mind hasonló érdeklődésűek. Semmi hátrányom nem lett a viselkedésemből.


Kérdező, ha nagyon aggódsz, hogy nincs társasága akkor keressetek valami szakkört, ahol hozzá hasonló érdeklődésű gyerekek vannak. Ott biztos jobban megértik egymást és nem jár úgy, mint én.

2018. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
A három gyerekemből a legidősebb, pontosan ugyanilyen kiskora óta. Most nyolcadikos éppen. Szerintem nem érdemes aggódni ezen, amíg ő boldog így és azzal foglalkozik, ami érdekli. Kár lenne erőltetni és próbálni megváltoztatni egy "elvárt, elképzelt ideálishoz" Mi abban támogatjuk, ami érdekli éppen, abban segítjük elmélyülni. Még azt lehetne hogy érdeklődésének megfelelő gyerekekkel összehozni. Nem tudom mi foglalkoztatja de pl. múzeumi csoportfoglalkozás, vagy csodák palotája tábor, vagy madárgyűrűzés... csak mondtam pár példát, szóval ahol hasonszőrűekkel találkozhat. Szóval ő azért talált jó pár olyan barátot akikkel arról beszélgethet, azt játszhat kutathat, ami érdekli.
2018. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Hagyd békén semmi baja a gyerekednek őt a természettudományos dolgok érdeklik,normálisabb emberek,ezért választot egy lányt barátnak ,mert vele gondolom tud miről beszélgetni.
2018. febr. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog, nyugi, kiéli majd.


Én is ilyen nagyon komoly, könyvmoly kislány voltam, amiből az lett, hogy 13-14 évesként már novellákat írtam, 17 évesen íróköri tag lettem, most már a könyvemen dolgozom.


Sosem voltak igazán barátaim, mert nem tudtam miről beszélgetni a korombeli lányokkal - fiúkkal inkább elvoltam -, és utáltam, hogy mindenkit lenéznek meg csúfolnak.


Teljesen egészséges felnőtt nő lettem, párkapcsolatban szókimondó, beszédes, vicces, élénk, de pl. társaságban mai napig csendben ülök.

2018. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
66%
Vedd meg neki az "Egyszer volt az embert" vagy az "Egyszer volt a Földet" tudományos mese. Kérdezd meg tőle, hogy nem-e akar zongorázni vagy esetleg más hangszeren játszani. Lehet, hogy egy zseni.
2018. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!