Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ételeket adtok, javasol...

Milyen ételeket adtok, javasoltok kb 4 évesnek ami egészségesen táplál de laktat is? Mindig éhes

Figyelt kérdés

Nem vagyok főzőtündér, voltaképp a gyerek mellett tanulom.

Korábban már egész jol belejöttem a gyümölcs-, joghurt-, gabona mixekbe, zöldség-, hús párolásokba. Ahogy fejlődött, már jöttek a főzelékek krumplival sűrítve, most már liszttel.

Ezekre alakult ki az ízlésvilága is, szóval szalonna, kolbász, rakott krumplit kb undorral visszaadja. De át kellene térnem a nehezebb étkeztetésekre, mert pl spagetti vacsora után (18-19 óra)ugy fekszik le este 9-10-kor hogy éhes.ilyenkor az esti tej eltömiti.


Ma pl meggyszósz volt krumplival, és határeset, el tudott aludni ebéd után, de láttam rajta hogy még enne pedig tovább, csak épp nem meggyszoszt. Tűzoltásra volt csak jo.


Szoval ahogy nő, valamiféle táplálobb étkeztetésre kéne áttérnem. Tudtok valamit pl tarhonyábol?


(Én elvagyok a tükörtojáson, zsiros kenyeren, szalonnán, csak a gyerek miatt főzőcskézem. Férjem menzázik, hétvégén nagyszülők főznek amiből alig eszik a gyerek mert tul fűszeres, borsos, paprikás)



Egyik hétvégi étkeztetése a gyereknek errol is véleményt várok, nekem tápanyagszegénynek tűnik:

Reggeli tej

Tizorai alma szeletek, sajtszeletekkel vagy tükörtojás(kenyeret alig eszik, a gabonahianyt sem tudom hogyan pótoljam és mit kenjek a kenyérre hogy megegye)

Ebéd:lebbencsleves zöldséggel kenyérrel mártogatva (ezzel belakott)

Uzsi: bolti krémturo

Este sajtos tejfölös tészta (amiben szerintem semmi hasznosithato nincs, csak felfujja a gyereket)



Egyszerűen elkészithető ötleteket várok, hogy le tudjam váltani a főzelékkorszakot.


2018. márc. 7. 19:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
4 évesnek meggyszósz krumplival? Hús nélkül? Vagy hús mellé adtad?
2018. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Húst nem eszik?
2018. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Fura, mert azért a tészta elég laktató. Nem lehet, hogy szimplán keveset eszik?

Ebben a menüben nem sok kalória van.

Adj neki köretekből: rizs, tarhonya, tészta, krumpli meg mellé valami húst. Párolt csirke zöldséggel. Annyi recept van a neten.

Lasagna? Rakott kel vagy zöldbab?

Kenyérre is meg lehet próbálni valamit.. sajtkrém, körözött, sonkakrém, tojáskrém, padlizsánkrém. Nem tudom, mit szeret. Akár melegszendvicsnek megcsinálni.

2018. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Egy 4 eves gyereknek mar regen enni kene mindent. Ez igy nagyon szegenyes etrend. Nem beszelve arrol, hogy a tej az nevezheto etkezesnek. Lehet, hogy 10 percre eltelik vele, de az nem reggeli. Azert nem eszik meg mast, mert nem ismeri, nem szokattad hozza. Enni kell a gyerekkel egyutt, ha latja, hogy eszed te is, akkor elobb utobb kivancsi lesz es megkostolja legalabb, amit te eszel.
2018. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nagyon kevésnek tűnik.

Reggeli tej? Mellé semmi? Az én lányom nem bírná ki a tízórai étkezésig.

Húst eszik?

2018. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az öcsém nem valami nagy evő .. de,hogy ezzel még ő is éhes maradna ..
2018. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Eszik húst. Nem mindig van, de pl spagetti darált vörös hussal, vagy főzelék mellé párolt csirkemellel, vagy paradicsomos húsgombóc.

Én is úgy érzem ahogy táplálom, az még 1-2 évesnek valo ételek.

A neten szoktam recepteket nézni. De ötletem sincs hogy biztositsak laktatobbat.

Sült és főttkrumplit sem eszi köretként. Max valamivel keverve pl spenot.


Most jobb hijján pizzát kap.

Gyorsabban nő a gyerek mint hittem :)le vagyok maradva

2018. márc. 7. 20:42
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom,ez szerintem nagyon kevés. Inkább rendeljetek magatoknak valami menüt, hagyd a főzést 😳
2018. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Rakott kel, rakott tészták darált husival, nálunk a rakott krumpli a közös nevező a családban, kolbász helyett virslivel csinálom, mert azt a gyerekek is megeszik. A pizza eléggé jolly joker, sonkával, zöldségekkel, gombával. Reggelire a virsli a kedvenc (FiniMini, abban van azért hús is.), de májkrémes melegszendvicskrémet is szoktam csinálni zöldfűszerekkel.
2018. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Meggyszósz krumplival-és hol a hús.

Én sem vagyok egy konyhatündér,ha nagyon nincs ötletem hogy mit főzzek,akkor a helyi kifőzde honlapjáról szoktam ötletelni, vagy néha rendelni is.

Ma nem volt oviban,igy leirom a mai étkezését,hátha találsz ötletet:

R: kenyér,maci sajt, sonka, pritaminpaprika

T: egy banán, utána evett egy csík kinder csokit

E: karfiolleves galuskával, rizseshús savanyú uborkával

U: gyümölcsjoghurt, aztán később evett narancsot

V:melegszendvics paradicsommal

2018. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!