Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ételeket adtok, javasol...

Milyen ételeket adtok, javasoltok kb 4 évesnek ami egészségesen táplál de laktat is? Mindig éhes

Figyelt kérdés

Nem vagyok főzőtündér, voltaképp a gyerek mellett tanulom.

Korábban már egész jol belejöttem a gyümölcs-, joghurt-, gabona mixekbe, zöldség-, hús párolásokba. Ahogy fejlődött, már jöttek a főzelékek krumplival sűrítve, most már liszttel.

Ezekre alakult ki az ízlésvilága is, szóval szalonna, kolbász, rakott krumplit kb undorral visszaadja. De át kellene térnem a nehezebb étkeztetésekre, mert pl spagetti vacsora után (18-19 óra)ugy fekszik le este 9-10-kor hogy éhes.ilyenkor az esti tej eltömiti.


Ma pl meggyszósz volt krumplival, és határeset, el tudott aludni ebéd után, de láttam rajta hogy még enne pedig tovább, csak épp nem meggyszoszt. Tűzoltásra volt csak jo.


Szoval ahogy nő, valamiféle táplálobb étkeztetésre kéne áttérnem. Tudtok valamit pl tarhonyábol?


(Én elvagyok a tükörtojáson, zsiros kenyeren, szalonnán, csak a gyerek miatt főzőcskézem. Férjem menzázik, hétvégén nagyszülők főznek amiből alig eszik a gyerek mert tul fűszeres, borsos, paprikás)



Egyik hétvégi étkeztetése a gyereknek errol is véleményt várok, nekem tápanyagszegénynek tűnik:

Reggeli tej

Tizorai alma szeletek, sajtszeletekkel vagy tükörtojás(kenyeret alig eszik, a gabonahianyt sem tudom hogyan pótoljam és mit kenjek a kenyérre hogy megegye)

Ebéd:lebbencsleves zöldséggel kenyérrel mártogatva (ezzel belakott)

Uzsi: bolti krémturo

Este sajtos tejfölös tészta (amiben szerintem semmi hasznosithato nincs, csak felfujja a gyereket)



Egyszerűen elkészithető ötleteket várok, hogy le tudjam váltani a főzelékkorszakot.


2018. márc. 7. 19:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem jár oviba?? Ott miket eszik?


3 és fél évesek a fiaim, közepesen válogatósak. Nálunk ezel a kaják mennek:


Reggelire: zabkása (télen lekvárral, befőttel, nyáron friss gyümölccsel), reggelizőpelyhek, fonott kalács vajjal, lekvárral vagy mézzel. A tej önmagában nagyon kevés szerintem.


Tízóraira gyümölcs


Ebédre főtt étel, az enyémek nagyon levesesek, raguleves (sok zöldséggel, hússal, tésztával), paradicsomleves a kedvencük, ebbe szoktam “elrejteni” répát vagy édesburgonyát, finom lesz tőle és úgyis turmixolom.

Tészták persze, de akkor az nálatok is megy, nagyon szeretik a spenótos tésztát, úgy csinálom mint a főzeléket csak tejszínnel, krémsajttal.

Fasírt jellegű cuccok, pl tonhalból is szoktam, tonhalkonzerv, túró, tojás, zsemlemorzsa olajban kisütve, imádják. De ha bolti halrudacska van akkor se dőlök a kardomba.

Tarhonyát ők is nagyon szeretik, sima pörköltet főzök színhúsból (csirkemell, sertéscomb) hozzá.


Uzsonnára pogácsa, joghurt de van hogy ez kimarad.


Vacsora valami gyors, virsli, tojás, (meleg)szendvics, tejbegríz, pizza...


Szerintem az is fontos hogy együtt egyetek, az enyémek akkor esznek igazán jóízűen ha kipakolok mindent az asztalra, körbeüljük, eszegetünk, beszélgetünk, imádják ha mesélem mi hogy készült, hogy fogják ki a halat a tengerből, hogy aratják a búzát stb.

2018. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk ilyenek szoktak lenni

Reggeli:lekváros,mézes,májkrémes, szalámis,padlizsánkrémes kenyér valami zöldséggel, müzli, pirítós

tízórai:gyümölcs,néha keksz,kölesgolyó, túró rudi, tejszelet

ebéd:leves+főétel, zöldséglevesek, másidiknak főzelék feltéttel, pörköltek, rakott zöldségek, tésztafélék, rántott husok-zöldségek-sajt, fasirt

Uzsi:joghurt, gyümölcs, gyümölcsleves, befőtt, néha péksüti

vacsi: ebéd maradék, virsli, tojás, bundás kenyér, vagy szalámis kenyér, halkonzerv

2018. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Van annyi recept a neten, nem hiszem el, hogy nem tudsz otletet meriteni
2018. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

A neten igen, szoktam receptet nézni. Igy pl már isteni finomfőzeléket is csinálok.


Kb ugy nézem ahogy ötletem van. Pont ezért kértem nehezebb laktatobb ételekhez ötletet. És köszönöm is hogy egésznapos táplálásban segítség van. Jön a nyári szünet is.


Oviban nem szoktam nézni mit eszik mert rossz helyre van kitéve (magasan és rossz fényviszonyoknál szekrénysor felett tehát megközeliteni sem lehet nagyon)a rohanásban nem állok le gebezkedni rajta.

2018. márc. 7. 21:33
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

- Zabpehely friss gyumolccsel, vagy befottel osszedaralva

- fott koles osszekeverve gyumolcspeppel

- tejberizs

- rizs+hus

2018. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon rossz étrend 😐

Az enyém ezeket ette ma és 20 hónapos.

reggeli: egy szelet kenyér, uborka, 3 szelet gála sonka

tízórai:1 db mandarin, fél banán

ebéd: borsóleves, rántott hal, rizs (ez volt a tegnapi vacsora is) utána 1 krémtúró

uzsonna: 2 db kicsi sajtos pogácsa, 1 danonino

vacsora:baconbe tekert csirkemell burgonyapürével (a bacont levettem)


A kisfiam kedvencei: rántott csirkemell, milanói makaróni, rakott karfiol, édes-savanyú csirkemell rizs, sütőben sült tejszínes-sajtos hús, tízóraira kevert tésztájú piskóta meggyel vagy barackkal, csirkemell pörkölt tésztával.

Általában egy kompótos tányérkával eszik meg. Én sem vagyok egy született háziasszony 25 évesen. Mióta megszületett a gyerek azóta főzök. A férjem szerint jobban, mint az anyja (szereti a netes recepteket). Elrontani nem nagyon lehet az ilyesmiket.

2018. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%
A te etrended nagyon rossz. Magadra is gondolj. A koleszterin szinted az egekben van valoszinuleg.
2018. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
Azért az elég gáz, hogy nem tudod mit eszik a gyerek az oviban...ennyire nem érdekel?
2018. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az ilyen mérhetetlen étvágyról az jut eszembe, hogy a szervezete nem jut elegendő ásványi anyaghoz és vitaminhoz. Én mindig megkérdezem a gyereket, hogy mi volt az ebéd az oviban, mert akkor úgy alakítom a nap további részét. Hiába eszik sokat (repetázik az oviban), ha az alapanyagok nagy része nem friss. Reggel mi sima tejjel vagy zabtejjel, rizstejjel indítunk, bele maci kávé és egy gyümölcs (szezonális). Későn érünk az oviban, ott reggelizik, teát vagy gyümölcslevet vagy vizet iszik. Ez a tízórai. Ebédkor ott ebédel. Otthon mindig van friss gyümölcs és zöldség, gyümölcslevek, joghurtok, de amit kíván, azt uzsonnázik. A vacsora nálunk is általában meleg szokott lenni és mint írtam, figyelembe veszem, mi volt az ebéd, de meg is beszélem vele, hogy mit kíván. Az enyém szerintem jóval kevesebb szénhidrátot eszik, főzeléket én egyáltalán nem készítek, mi sok nyers dolgot eszünk, az tele van rostokkal, ami sokáig van a bélben.
2018. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%

Egy napi minta nalunk 4 evesnek:

Reggeli: kifli vajjal, sonkaval,sajttal, zoldseggel, hozza kakao

Tizorai: gyumolcs

Ebed: husleves husival, tesztaval, zoldsegekkel, masodik: krumplipure natur szelettel, alma kompottal

Uzsi: joghurt, puding, gyumolcs

Vacsi;Tejberizs

2018. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!