Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ételeket adtok, javasol...

Milyen ételeket adtok, javasoltok kb 4 évesnek ami egészségesen táplál de laktat is? Mindig éhes

Figyelt kérdés

Nem vagyok főzőtündér, voltaképp a gyerek mellett tanulom.

Korábban már egész jol belejöttem a gyümölcs-, joghurt-, gabona mixekbe, zöldség-, hús párolásokba. Ahogy fejlődött, már jöttek a főzelékek krumplival sűrítve, most már liszttel.

Ezekre alakult ki az ízlésvilága is, szóval szalonna, kolbász, rakott krumplit kb undorral visszaadja. De át kellene térnem a nehezebb étkeztetésekre, mert pl spagetti vacsora után (18-19 óra)ugy fekszik le este 9-10-kor hogy éhes.ilyenkor az esti tej eltömiti.


Ma pl meggyszósz volt krumplival, és határeset, el tudott aludni ebéd után, de láttam rajta hogy még enne pedig tovább, csak épp nem meggyszoszt. Tűzoltásra volt csak jo.


Szoval ahogy nő, valamiféle táplálobb étkeztetésre kéne áttérnem. Tudtok valamit pl tarhonyábol?


(Én elvagyok a tükörtojáson, zsiros kenyeren, szalonnán, csak a gyerek miatt főzőcskézem. Férjem menzázik, hétvégén nagyszülők főznek amiből alig eszik a gyerek mert tul fűszeres, borsos, paprikás)



Egyik hétvégi étkeztetése a gyereknek errol is véleményt várok, nekem tápanyagszegénynek tűnik:

Reggeli tej

Tizorai alma szeletek, sajtszeletekkel vagy tükörtojás(kenyeret alig eszik, a gabonahianyt sem tudom hogyan pótoljam és mit kenjek a kenyérre hogy megegye)

Ebéd:lebbencsleves zöldséggel kenyérrel mártogatva (ezzel belakott)

Uzsi: bolti krémturo

Este sajtos tejfölös tészta (amiben szerintem semmi hasznosithato nincs, csak felfujja a gyereket)



Egyszerűen elkészithető ötleteket várok, hogy le tudjam váltani a főzelékkorszakot.


2018. márc. 7. 19:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nálunk sokszor az oviban ki sincs rakva.

Mondjuk én megkérdezem a lányom, és elmondja minden nap.

2018. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
71%
A paradicsomos dolgokat peldaul bele reszelt repaval tudod turbozni, adhatnal neki nem csak parolt hust, levesrol nem irtal, de amit nem nagy cucc osszedobni egy sima rantott leves vagy zoldseg leves, esetleg a kremlevesek ha a fozelek bejon neki. A gyumolcsmartasokhoz mehetne hus piritott morzsa. Mi sokszor csinalunk vadast is, az se egy nehez dolog csak ido kell neki. Rakott dolgok is jok akar teszta, akar zoldseg. Ne a netrol nezz recepteket, menj fel egy altalanos iskola honlapjara, ott nezd meg mit mivel adnak hogyan, eleg nagy segitseg.
2018. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!