Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság ennyire...

Miért van manapság ennyire "problémás", fejlesztésre szoruló gyerek?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon abban botlik az ember, h valami fejlesztésre akarják küldeni a gyereket Pl. alapozó torna, írisz terápia, tsmt torna, logopédia, uszás stb.

Tudom régebben nem voltak ilyenek, de nem túlzás ez már szerintetek, h szinte minden gyereket fejleszteni akarnak? Ezzel együtt mégis egyre több a "nehéz eset"?



2018. márc. 10. 06:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
66%
Rossz úton járok? Tudod mi az a figyelemzavar? Elhiheted, hogy nem poénra fizetek ki havonta nem kevés pénzt. Nem, nem járok rossz úton, nem rángatom a gyerekem, mert nagyon szereti és pár hónap alatt rengeteget fejlődött. Ezeket nem az anyukák csak úgy hobbiból találják ki, hanem látják, vagy jelzik nekik, hogy valami probléma van, elmennek, felmérik a gyereket és azután kezdődik a fejlesztés.
2018. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%

#9 írtam, hogy nem sértésnek szántam. Főleg nem személyeskedés.

De sok önjelölt szakember van mostanában. Ha már hangos a Gyerek vagy csak szimplán hisztizik már tuti 3 bajt kitalálnak neki.

Szimplán sokszor arról van szó, hogy akaratos Gyerek vagy esetleg neveletlen.

A védőnőm is... 6 hónapos koráig kell tudnia forogni. 5 hónapos státuszon már mondja, hogy fejleszteni kéne. A nagy kakit kellett. Pár nap múlva már forgott magától. Ha 7 hónaposan se csinálta volna, természetesen visszük szakemberhez, de már előre megy az aggodalmaskodás.

2018. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
86%

Régen az ilyen gyerekek mentek kisegítő iskolába, meg lustának, butának voltak titulálva, és addig bukdácsoltak, míg tankötelesek voltak. Aztán jó esetben 8 osztállyal mentek segédmunkásnak.

Szerintem jó dolog, hogy ma már van lehetősége ezeknek a gyerekeknek is megfelelő segítséget kapni.

2018. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
74%
Engem össze-vissza riogattak, mert 7 hetesen át fordult a kisfiam hasáról a hátára. Nem láttam benne csodagyereket, tudtam, hogy nem tudatosan csinálja. A védőnő rögtön dévényeshez küldött az orvos már neurológust emlegetett. Elvittem felméretni, kiderült, mivel 32. hétig harántba feküdt a csukjás izma feszesebb. A szerencsénk az volt, hogy a városban 3 hónap a dévényre a várakozási idő ( felméretni is másik városba vittem) így gyógymasszőrhöz vittem el, aki bő egy hónapig heti egyszer megmasszírozta. 5 hónapos jelenleg és azon kívül, hogy a lábához képest még picit mindig gyengébbek a karjában az izmok, semmi nyoma a feszességnek. Forog, kúszik, lassan mászik is. Biztos, hogy nagy segítség a korai fejlesztés, hiszen minnél kisebbek annál könnyebb javítani a dolgokon. Régen nem mérték ezeket. A húgom is buta gyereknek volt beállítva kisiskolásként, kamasz volt mire kiderült diszgráfiás és diszlexiás is. De akkor még nem volt aki foglalkozzon ezzel. Ma már sokkal jobb esélyei lesznek ezeknek a gyerekeknek és ez jó dolog. De tény, hogy üzletet is csinálnak belőle.
2018. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%
Tanárként az iskolából hozok példát. Szinte minden gyermek jár korrepetálásra. Fogadó órán beszélgettem a szülőkkel, hogy miért kell a különóra. Ugyanaz a válasz: mert nem megy neki. Hiába mondom, hogy a 4-es is jó jegy, (a nevében is benne van), azonnal korrepetálás, hogy ötös legyen mindenből. Régen valaki ebből volt jó, valaki abból. Ezért volt sok jó szakember minden területen. Most már mindenki főiskolára akar menni, és a szülők is azt szajkózzák, hogy tanulj, mert ha nem, akkor mehetsz dolgozni!
2018. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Beletrafáltál, mert az én gyerekem is figyelemzavaros. Kapaszkodj meg, tudod mit mondott az iskolaigazgató és a nem profit orientált, hozzáértő szakember? Türelemesen várni kell, pont ezt a problémát oldja meg az idő, majd beérik ezt nem szabad siettetni. De ha ez minket megnyugtat nyugodtan horhatom fejlesztésre, kapásból felsorolt vagy hármat. De higgyem el, nincs "tökéletes gyerek", szinte mindenkit lehetne hordani valamire, és a fizetős helyeken mindig találnak valami "fejleszteni" valót.

Azóta már évek teltek el, sokat foglalkozunk, törödünk vele, nem kitűnő, de jó tanuló. Mi elfogadtuk, h neki ilyenek a képességei, nem erőszaljuk meg.

2018. márc. 10. 08:45
 17/35 A kérdező kommentje:
15-sel teljesen egyetértek, sajnos sok szülő nem nyugszik bele, hogy az ő gyerekének gyengébbek a képességei és nem lehet mindenki orvos vagy ügyvéd. Pontosan ezért megy manapság boldog-boldogtalan főiskolára.
2018. márc. 10. 08:48
 18/35 anonim ***** válasza:
68%
Figyelemzavart nem fogja az idő megoldani, sőt megmaradhat egész életre is. Egy igazgató pedig nem szakértője a figyelemzavarnak. Gratulálni tudok hozzá, ha a gyerekednek ilyen problémája van és te ahelyett, hogy segítenél neki, az időre bízod.
2018. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem túlzás és te is a többséghez tartozol, rengeteg ilyen szülővel találkozom. Olyanokkal, aki nem bírják elfogadni, elhinni, hogy fejlesztésre lenne szüksége a gyereknek. Inkább homokba dugják a fejüket, mert a fejlesztést szitokszónak, bélyegnek, fúj dolognak tartják, ami nem érintheti a kicsi kis tökéletes csemetéjüket.


Én nem szégyellem, hogy a gyerekemnek "megsegítésre" van szüksége.

2018. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
25 éves tapasztalattal, 4 diplomával rendelkező ember, aki több ezer gyerekkel foglalozott már, persze nem ért hozzá. De egy pénz orintált vállalkozó az bizony tudja. Szóval inkább hagyjuk a "beszélgetést".
2018. márc. 10. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!