Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság ennyire...

Miért van manapság ennyire "problémás", fejlesztésre szoruló gyerek?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon abban botlik az ember, h valami fejlesztésre akarják küldeni a gyereket Pl. alapozó torna, írisz terápia, tsmt torna, logopédia, uszás stb.

Tudom régebben nem voltak ilyenek, de nem túlzás ez már szerintetek, h szinte minden gyereket fejleszteni akarnak? Ezzel együtt mégis egyre több a "nehéz eset"?



2018. márc. 10. 06:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Az állami szférában dolgozó neurológus, gyógytornász, gyógypedagógus, konduktor profitorientált vállalkozó?

Ez új.

2018. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

19. szerintem meg pont azok vannak többségbe, akik fűhöz-fához szaladgálnak mert "csak" 4-es a gyerek vagy nem 2 évesen tanult meg beszélni csak 3 évesen. De a kommentekből is tisztán látszik, h erősen megosztja ez a téma az embereket.

Amúgy szó sincs róla, h homokba dugnám a fejem, de nem fogom napi szinten fél órákat nyüstölni a gyereket fejlesztéssel azért, h ne 4-est hozzon, hanem 5-öst. Inkább hagyom gyereknek lenni.

2018. márc. 10. 09:42
 23/35 anonim ***** válasza:
65%
Szakértője a témának? Mert, ha a te gyereked tényleg figyelemzavaros lett volna, akkor még az ingyenes fejlesztést is ajánlania kellett volna, nevelési tanácsadóba küldeni, nem ekkora marhaságot állítani, hogy az idő megoldja. Ha nem foglalkoznak vele, azonkívül, hogy tanulási nehézségei lehetnek, beilleszkedési problémákkal küzdhet és felnőttként is pszichés problémái is előfordulhatnak. Most a te gyereked vagy nem figyelemzavaros, vagy pedig te a saját gyerekedre konkrétan sajnáltad az időt, pénzt és energiát.
2018. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%
A gyerekemet nem nyüstölöm, mert szereti a fejlesztő órákat, várja is őket.
2018. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, mert mi is jártunk neurológushoz és ő dévényest javasolt, amire ha tbs alapon akartad több hónapos várólista volt, esetenként fél órás foglalkozással vagy ha azonnal akartál menni fizethetted magán úton. Szóval itt nagy a zavar, mert hiába a neurológus "állami", nem ő csinálja a fejlesztést, ezt jobb ha tudod. Ill. arról nem tudok, h tsmt, írisz vagy alapozó lenne tbs alapon, de lehet, h én tévedek.

Ill. nem összekeverendő pl. egy kötött csípő miatti gyógytornával, amiről eddig beszéltünk, szóval ne keverjük a dolgokat.

2018. márc. 10. 09:49
 26/35 anonim ***** válasza:
57%
Megkérdezhetem, hogy hol állapították meg a gyerekednél a figyelemzavart és, hogy mit tanácsoltak, mi a teendőd?
2018. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
74%-os, kértem, h fejezzük be a beszélgetést, nem vagyunk egy véleményen, nem értünk egyet, nem reagálok sem az utolsó, sem a többi kommenetedre, szerintem egyszerűen nem jól látod a dolgokat.
2018. márc. 10. 09:52
 28/35 anonim ***** válasza:
43%
De van állami is, csak az olyan is, ezért viszik sokan magánba, nem divatból.
2018. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
58%
Persze, hogy nem, egy egyszerű kérdésre nem tudsz válaszolni.
2018. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
49%
Nem olvastam végig a válaszokat, de a kérdésre válaszolva szerintem is túlzás. Ha egy baba 2-3 hónaposan nincs hason fél órát már rögtön devenyeshez viszik az anyukák, mert valami baja van. Az én lányom 4 hónapos, 5 perc a max, amit elvan hason, ezen kívül szuper erős baba, anyukám szerint én is utaltam hason lenni, mégis időben megtanultam járni, nem lett semmi bajom. Szóval amíg csak “ennyi” a baja nem fogom túldramatizálni a dolgokat. Majd halad mindennel a saját tempójában.
2018. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!