Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság ennyire...

Miért van manapság ennyire "problémás", fejlesztésre szoruló gyerek?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon abban botlik az ember, h valami fejlesztésre akarják küldeni a gyereket Pl. alapozó torna, írisz terápia, tsmt torna, logopédia, uszás stb.

Tudom régebben nem voltak ilyenek, de nem túlzás ez már szerintetek, h szinte minden gyereket fejleszteni akarnak? Ezzel együtt mégis egyre több a "nehéz eset"?



2018. márc. 10. 06:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is a dévényes is tudja mondani, hogy a babának semmi baja. Masik meg, hogy ne sarkítsunk már, hogy fél évesen dèvèny mert nem ül. De itt is volt kérdés, 10 hónapos még kúszni se tud. Oké egyéni eltérések vannak babàk közt de van ennek egy határa. A lányom nem mászik 8 hósan, van még ideje. Hiába 6 hósan csinálta a másik. De ez csak a mozgásfejlődés. De tudjátok én mit gondolok? Ha az orvos és védőnő is szól, hogy ez már nem oké, le van a gyerek maradva, a szülő mégse tesz semmit, az felelőtlenség.

Egyèbként más téma de ugyanez a felfogás, nekem a szívem összeszorul ha ismerősi körben látok kiütéses "hisztis" sovány gyereket, anyuka meg azt mondja tuti nincs semmi baja, soha nem is vizsgálták erre, esetleg gyerekorvos is szóvátette de ők nem érnek erre rá. Van ilyen a környezetemben. Nekem meg van 2 allergiás gyerekem úgyhogy sziven ér a téma. Jól írtal az egyik hozzászóló, egyesek inkább homokba dugják a fejüket....

2018. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
67%

Más a követelmény. Hamarabb tanulnak dolgokat pl matekból.

Már nem az a megszokott hogy általános iskola után szakmunkásképzőbe megy vagy fodrásznsk tanul vagy szobafestőnek hanem mindenki megy nemcsak középiskolába hanem főiskolára. Már kötelező több nyelvvizsga is. Azért vajluk be 30-40 évvel ezelőtt más volt...

2018. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
88%

Olyan szülő is akad, akinek a gyerekének felírják az államilag támogatott fejlesztő tornát és aztán nagy ívből tesz rá: "mit képzelnek ezek, hogy heti kétszer hurcolni fogom a gyereket", más meg hónapokig áll sorba ugyanazért.

Mi "csak" 10 hónapot voltunk várólistán (egy csecsemővel, akinél minden perc számít), mire bekerültünk, addig hordhattuk magánba (s utána is hordhattuk, mert az állami kevés).

Egyébként pedig a mozgásfejlődés és az idegrendszeri fejlődés elválaszthatatlan.

A "nagyon ügyes", valójában túl gyors és a "lusta", esetek többségében hipotón babák közül kerülnek ki azok, akiknél további probléma is felmerül (diszlexia, adhd...).

2018. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
73%

Lehet ezt a végtelenségig ragozni. Mint mindenben itt is van aki túlzásba viszi van aki lesz*rja. Meg kell találni az egészséges középutat.

Sokszor a lusta csak lusta, az ügyes csak ügyes. Nem véletlenül tartomány van megjelölve mit mikor kell csinálni. Van aki 4 hónaposan megfordul van aki csak 6 hónaposan. Mind a kettő jó. És itt szokott sokszor elmenni túlaggódásba a dolog.

Ha meg tudom, hogy koraszülött volt vagy oxigén hiányos, akkor nem hasonlítható össze azokkal akiknél nem volt komplikáció.

2018. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
27%
Egyrészt igaz, hogy régen is voltak, azok kerültek kisegítő iskolába vagy fogyatékosok intézményeibe. Mellettük ott voltak a rossz képességű gyerekek, akiket elfogadtak olyannak, amilyenek és rájuk mondták, hogy vagy kukák vagy rosszak. Nem látták még az összegüggést, hogy ha korán el kezdték volna fejleszteni őket, akkor nem lettek volna kukák vagy rosszak.... Mindezek ellenére az én személyes tapasztalatom is, hogy egyre több gyerek van és elsősorban autisztikus tünetű gyerek. Ha visszaemlékszem gyerekkoromban is voltak fogyatékos gyerekek a környezetemben, de azok valóban fogyatékosak voltak. Aspergeres kis zsenik, vagy fejleszthető autista gyerekre nem emlékszem, hogy valaha találkoztam volna velük. Amióta viszont én is szülő vagyok és sok más szülővel kerülök kapcsolatba, bárhol járok, akár külföldön, mindig belebotlok olyan családba, akik autista gyereket nevelnek. A gyerekem ovis csoportjában is volt egy. Sok autistára, aspergeresre ránázésre senki nem mondaná meg, hogy más, mint egy egészsgéges gyerek. Sajnos még mindig nem tudják megmondani, hogy mi okozza az autizmust, bár feltételeznek egy genetikai hátteret is.
2018. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!