Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is taplosag sajat...

Szerintetek is taplosag sajat jatekokat es sok etelt vinni egy jatszoterre?

Figyelt kérdés
Kisgyerekeknek szant, korbekeritett jatszoter. Aki kijon, az orakig marad altalaban. Egy csomoan azt csinaljak, hogy megjelennek pl. 20 darabos jatek edenykeszlettel vagy plussokkel teletomott hatizsakkal, kirakjak a gyerekeik kore a jatekokat. Ha odamegy egy masik gyerek, a tulajdonos gyerek elkezd visitani hogy " anyaaa hozzanyultak a jatekaimhoz". A tobbi gyerek is persze visit es bog, hogy nem nyulhat hozza. Ugyanez etellel: fogja az anyuka, kipakol 3 szines etelhordot a pad teljes hosszaban, mindegyikben mas etel, ragcsalnovalo van. Az o gyereke percenkent nassol, a tobbi meg ordit h neki is kell de persze nem veheti el mert az a mase. Ez normalis szerintetek?
2018. márc. 12. 09:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

Mi is vittünk, viszünk saját játékot és enni is. Ha nincs a gyereknek ott pajtása, idegen gyerekeket nem fogok a kajával kínálgatni. A játék persze "közös", megbeszélés alapján játszhat más is azzal, amivel az enyém pl éppen nem, de el nem viheti onnan.

Ha van pajtás is, akkor minden közös, a kaja is. A másik gyerek is eszik a miénkből, az enyém is az övéből. A játékokkal is közösen játszanak.

2018. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy taplóság. Ismered egyáltalán a szó jelentését?
2018. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom hany embernek van itt gyereke, de akinek van az tudhatja, hogy barmit viszunk, mindig a mase kell. 1-1,5 evesnek aztan magyarazhatod h mi kie es miert nem jatszhat 20 jatek kozul egyikkel sem...
2018. márc. 12. 10:57
 14/27 anonim ***** válasza:
93%
1- es vagyok.Van egy 3 évesem,tisztában vagyok vele.De igazuk van azoknak,akik azt mondják,meg kell tanítanai a gyerekeket az osztozkodásra,és arra,hogy nem vesszük ki a másik kezéből azt,amivel épp játszik.
2018. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, én merem garantálni hogy aki válaszolt mindenkinek van gyereke. Az enyém két éves, tudod , meg tudtam neki tanítani, hogy nem veszünk el mástól játékot. De gondolom most azért tört ki belőled a gorombaság, mert látod , hogy senki nem ért veled egyet.
2018. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 van, kérdező.:-) Igen, tudom, hogy ekkoráknak sokszor a másé kell, de azt is, hogy könnyű elterelni a figyelmüket. 1-1,5 évessel még nem arról szól a játszóterezés, hogy ülsz a padon, a gyerek meg elvan, mint a befőtt. Vigyél neki többféle játékot, de egyszerre csak egyet adj oda, akkor egy másikkal el tudod csalogatni. Vihetsz egy kis nasit vagy gyümölcsöt meg innivalót is, régóta létezik nedves kéztörlő kendő, kézfertőtlenítő spray is, nem kell koszos kézzel enni.:-)
2018. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Lehet tapló vagyok de èn sosem kènyszeritem rá a kisfiam hogy adja kölcsön a játèkait, èn sem adom kölcsön a cuccaimat idegeneknek. Főleg hogy volt már hogy odaadtuk mert jószívű ès törötten kaptuk vissza a kedvenc játékot. Èn sem engedem hogy ő elvegye a másét.
2018. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

miért taplóság?

etesse más gyerekét is? minek? nincs annak apja, anyja?


kuncsorogni jár oda?

én leülök enni egy parkban, akkor magamnak vittem, nem másnak.

2018. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nem hoznak játékot a gyerekek, mert van a zárt játszón játék.

De az nem szeretem h kaját hoznak. Most vagy játszóterezni megyünk, vagy piknikezni. Ha kijátszottzk magznkat, mehetünk haza játszani. Nem viszem ki a fél konyhát. Azért nem hal éhen az a gyerek ameddig hazaérünk.

Persze, tanulja meg h ami nem az övé ahoz nem nyúlunk, de általában a fent említett "anyuka típus" szokott a legjobban puffogni amikor az ő gyerekének se adnak kölcsön valamit.

2018. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

Előre mondom, van gyerekem.

A nagyobbik négy és fél éves.

Néhány apróságot időnként szoktunk vinni a játszótérre, mások esetleg többet szoktak. Gyerekem szívesen játszik a magáéval, de ha más kéri, megtanítottuk neki, hogy tudjon osztozni rajta. Máséval nagy néha játszott, sose volt ebből konfliktus.

Ilyen sarkosan azt sem lehet kijelenteni, hogy 1-1,5 évesnek mindig a másé kell. Egy ekkora gyereknek minden fűszál, ágdarab (továbbá eldobott szemét, műanyag flakon, cigarettacsikk :DDD) érdekes, úgyhogy csöppet se biztos, hogy pont a másik játéka után nyúl. És ha mégis, akkor - ahogyan már írták - könnyű elterelni a figyelmét.

Olyan meg föl se merült, hogy másik gyerek evett és a fiam abból kért. Sok élelmet nem szoktunk vinni (közel vagyunk a játszótérhez), de a kedvenc kekszét vittük, az neki pont jó volt, sőt, egész biztosan akkor kezdett volna ordítani, ha egy ismeretlen, mástól kapott ételt tukmáltunk volna rá. 2-2,5 éves kora után pedig nem vittünk ennivalót, csak innivalót. Egyébként is, ő nem másokkal foglalkozott, hanem a saját játékát játszotta. Igazából nem érdekelte, hogy más mivel játszik, eszik-e, és ha eszik, mit.


Egyetértek azokkal, hogy a gyereknek meg kell tanítani az enyém-másé fogalmát.

Azzal is egyetértek, hogy a játszóterezés nem arról kéne szóljon, hogy anyuka lerakja a gyerekét a játszótéren, és hazamenetelig csak a többi anyukával vagy mobiltelefonján csacsog. Foglalkozni kell a gyerekkel, és akkor nincs ilyen gond.

15-össel meg különösen egyetértek, hogy a kérdezőből nyilván azért tört ki a gorombaság, mert senki nem ért vele egyet és nincsenek ilyen abszurd tapasztalatai, mint neki (pl. plüssjátékot játszótéren soha életemben nem láttam).


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy kisfiamat egyébként a hintázás mindig jobban érdekelte, mint a homokozás, így legtöbbször oda sem jutott a homokozóba, eltelt az idő a rendes hinta, pókhinta, rugós mérleghinta stb. használatával. Ja, és azt is jámbor lélekkel vette tudomásul, ha épp foglalt volt, amibe bele akart ülni, ebből sem volt soha hiszti.

2018. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!