Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka után játszotér? Hogy...

Munka után játszotér? Hogy csinálják a dolgozo anyák?

Figyelt kérdés

Én kb 16:30-17 körül megyek a gyerekért, kb 20-30 perc vele az ut gyalog haza, gyakran bolt utközben, tele vagyok pakkokkal. Otthon kb este 7 vacsi,fürdés stb, este 9 alvás.


Nekem munka után energiám sincs játszotetezni, de mindig tele vannak a játszoterek de a ruházatbol itelve nem ugy néznek ki a szülők mint akik munkábol mentek (polo, melegito, leggings)


Csak furdal a lelkiismeret hogy en munkábol boltbol, gyereket ovibol felvéve nem tudok a játszora bemenni, mert haza akarok menni.

Mások hogyan csinálják akik dolgoznak?


2018. ápr. 24. 08:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%
Semmi Szükség arra hogy naponta boltba menj, én egyedül nevelem a kisfiam, de mégis meg tudom oldani, egyszer egy héten bőven elég egy bevásárlás, tej is eláll egy hétig, kenyeret lehet tartani a mélyhűtőben, péksüteményt úgy szintén.
2018. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
34%

Mivel a játszótérre a gyerekek nagy többsége chipsszel, csokival, lónyálakkal érkezik, így szerintem ezerszer jobb, ha én szendvicset készítek a gyereknek oda. Inkább azt egye.

15:30kor esznek a suliban. 17-17:30kor, amikor otthon vagyunk, még nem éhes. nekiáll rohangálni, meg még esznek is körülötte, így 6-f7 körül már enne szívesen. De haza még nem akar menni, hát vacsizik szaladgálás közben. Aztán még néh otthon apával és velem is (bár ilyenkor inkább már csak egy joghurtot pl).


A játszótérre meg igénye van suli után is, mint ahogy volt ovi után is. Más (nagyobb!) játékok vannak, kisebb a tömeg, nagyobb a tér.

És a cimborákkal amúgy is megbeszélik, hogy még délután találkoznak.

2018. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerencsére nálunk nem divat, hogy a játszótéren egyenek. Vizet visznek, van ott egy ivókút, és annyit úgyse vannak ott, hogy evés nélkül ne lehetne kibírni.

Tiszta kosz és homok a kezük, aztán azzal esznek. Jó esetben nem pisilik össze a kóbor macskák a homokozót, de azért erre is sok példa van. Egy nedves törlőkendő nem sokat ér.

Ezért nem eszünk a játszótéren. A gyerekek is megértették.

Vacsorázni együtt szoktunk. Végre mindenki otthon, rendesen le tudunk ülni az asztalhoz. Hétközben csak este van erre lehetőség. Ez pedig nekik is fontosabb, mint egy fél óra a játszótéren.

Szerintem ez a kötelező mindennapos játszóterezés már kicsit túl van tolva.

2018. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem ez a kötelező mindennapos játszóterezés már kicsit túl van tolva."


függ ez attól is, hogy egy családi/sorházban laksz-e, ahol akár az utcára is ki lehet menni biciklizni, görkorizni, labdázni, vagy egy panel 4. emeletén... utóbbiból nem nagyon van más lehetősége a gyereknek, szülőnek, mint játszótérre menni, igen, minden nap. amikor csak lehet.

2018. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha mi nem megyünk játszótérre akkor a gyerekek a lakásbankezdik levezetni a napi feszültséget. Mi nem a gyerek társaságért járunk naponta játszótérre, hanem a gyerekek a feszültségüket ami aznap gyűjtöttek össze. Én nem minden nap főzök. 2 napra készítem az ételt. Boltba lefektetés után megy le vagy a férjem vagy én. Mindent együtt csinálunk házimunka gyerekek felügyelete stb.
2018. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
39%
Es a gyerek akar egyaltalan jatszora menni egesz napos ovi es 30 perc gyaloglas utan? Ő kéri?
2018. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbb gyerek igenis AKAR játszani az ovi után, mert akkor az ANYJÁVAL van ott és NEKI tudja megmutatni, hogy miket tud, meg közösen eltölteni idöt vele.
2018. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

Én 4re megyek a kisfiamért. Szép lassan sétálgatunk, mindent megnéz, megáll, stb. Ha kéri, még lenn maradunk a játszótéren. De mindig kéri. A házunk előtt van a játszi, mellette egy kisbolt, illetve a hazajövős útvonalon egy pékség is. Ha kell, bevásárlunk útközben.

A cipőmet át szoktam váltani, tehát átöltözöm anyukába. A többit nem kell, farmerben dolgozom.

2018. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%

Figyu,semmi baja nem lesz a gyereknek,ha egész napi ovi utàn hazamentek és nem a jàtszóra.

Nekem olyan mintha a mai szülők meg lennének ijedve attól,hogy otthon legyenek a gyerekükkel "semmit csinàlva",értsd rajzolàs,tàrsas,együtt főzés stb..Mindig kell valami program különben ajjaj mi lesz...

2018. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%
Tök hülyeség még ovi utánjátszótérre vinni a gyereket. Jó időben szinte végig kint vannak, egész nap. Otthon is kell lenni azért, és főleg így, hogy neked se lenne jó munka után még oda is menni. Ne aggódj ezen, nem csinálsz semmit rosszul. Mondjuk azt én se értem, hogy miért jársz minden nap vásárolni. Én heti 1x járok.
2018. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!