Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka után játszotér? Hogy...

Munka után játszotér? Hogy csinálják a dolgozo anyák?

Figyelt kérdés

Én kb 16:30-17 körül megyek a gyerekért, kb 20-30 perc vele az ut gyalog haza, gyakran bolt utközben, tele vagyok pakkokkal. Otthon kb este 7 vacsi,fürdés stb, este 9 alvás.


Nekem munka után energiám sincs játszotetezni, de mindig tele vannak a játszoterek de a ruházatbol itelve nem ugy néznek ki a szülők mint akik munkábol mentek (polo, melegito, leggings)


Csak furdal a lelkiismeret hogy en munkábol boltbol, gyereket ovibol felvéve nem tudok a játszora bemenni, mert haza akarok menni.

Mások hogyan csinálják akik dolgoznak?


2018. ápr. 24. 08:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%
Nézd 75-ös, azt hiszem te vagy a játszón vacsizós. Persze, h a legtöbb gyerek akar játszóra menni, ebben nincs semmi újdonság. Azt már az anyjának kell eldönteni, h van-e ennek értelme, egész napos ovi, suli plusz fél órás hazasétálás után. Én nem azt mondom, h a játszótér rossz és az ördögtől való, csupán mérlegelni kell, h az adott gyereknek az adott helyzetben ez nem túl megterhelő-e. A legtöbb esetben pedig sajnos igen, csak anyuka nem méri ezt fel ésszel. A másik, h 3 gyerekkel össze számolni nem tudom mennyi időt töltöttem játszón, és sajnos a nagy átlagra az a jellemző, h pletyózik a kispajtás anyjával, a gyereknek meg foghegyről válaszolgat és rá sem figyel igazán. Ez inkább anyukának kikapcsolódás, h ő tudjon nyugiban beszélgetni, addig is elvan a gyerek. Kb. 100 ból egyszer láttam anyukát nyakig ásni a homokozóban vagy fogócskázni a gyerekkel. De persze itt rögtön jönnek majd a szuper anyák, akik bizony együtt csúszdáznak a gyerekükkel. Na persze...
2018. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
miota másik munkahelyen vagyok nem megyünk hétközbe játszozni,csak hétvégén .
2018. ápr. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
82%
Két gyerekem van. Míg itthon volt mindkettő, illetve amikor a nagyobb ovis lett sokat jártunk játszótérre. Mentünk a kicsivel a nagyért és arra kanyarodtunk. Ráértünk. Most két hónapja dolgozom, a kicsi is bölcsis lett, azóta nem voltunk játszótéren, mert egyszerűen nem fér bele. Összeszedjük mindkét gyereket és jó esetben 5-re hazaérünk. Nem is boltozok, ha nem muszáj. Mondjuk nekünk szerencsénk van, családi házban lakunk, van csúzda, homokozó, trambulin stb.
2018. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A 75%-os vagyok:


NEM, nem vacsorázunk a játszótéren, söt ott semmit nem is eszünk! (A vacsora otthon, az asztálnál történik!)


A játszótérre menés normál esetben a gyereknek nem megterhelö, mert ö akar menni, nem én. (Ha nincs kedve, akkor természetesen nem KELL!)


Emellett természetesen ilyenkor NEM a többiekkel pletykálok, hanem a gyerekre figyelek. (Nem ásom magam a homokba, de segítek neki, ha valamiben kellene)


Persze ha valamiért nagyon stresszes napom volt, akkor - hacsak a gyereknek aznap nem valamiért "fontos", - kihagyom, de normál esetben úgy szervezem a napokat, hogy beleférjen ez az fél óra "kiesés".

2018. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, munka után irány a bolt, majd haza, és otthon játszunk, pl. társas.


Hétvégén viszont rengeteget vagyunk kinn túrázunk, kirándulunk, ilyesmi.

2018. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
RENDBEN, SZERINTEM NINCS IGAZAD, ÍGY CSUPA NAGYBETŰVEL, CSAK A NYOMATÉKOSÍTÁS KEDVÉÉRT :) MERT LÁTOM SZERETED
2018. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem megyünk hétköznap csak hétvégén. Főleg az idén, hiszem a nagyobbik lányom elsős lett és tanulni kell.
2018. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
53%
Aki azt írja, hogy egész nap udvaron vannak az oviban, az hol van? Nálunk max egy órát vannak az udvaron délelőtt, délután asztali játékok, rajzolás, nem viszik ki őket. Alig várja a gyerek, hogy a játszótéren legyen, szalad, hintázik, pajtizik. Ebben a jó időben 7kor alig bírom hazahúzni. Télen nem mentünk minden nap, de most nagyon igényli.
2018. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!