Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány anya miért tartja...

Néhány anya miért tartja fontosnak hogy az egészen kicsi gyereke fülét átlukassza?

Figyelt kérdés
Máskülönben elfelejti hogy lánya van vagy fia? Vagy nem értem néhány anya számára mért olyan fontos egy apro kislany fülét szétszurkálni.

2018. máj. 16. 22:11
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
35%
És miért élnék szatyorban azért, mert nem akarnék kis b...it csinálni a kisfiamból, kedves 20-as? Vagy mert a kislányomnak, nem lövetném ki csak azért a fülét, nehogy fiúnak nézzék. Nincs bajom a modern dolgokkal, csak azokkal az idióta anyukákkal, akik a szüléskor az agyuktól is megszabadultak és egymást túllicitálva csinálnak idiótát a gyerekeikből. De hát az ő bajuk, egészségükre! :D
2018. máj. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
85%
Igen nyilván, mert egy anya egyetlen magyarázata arra, hogy miért löveti ki lánya fülét, az csak és kizárólag az lehet, hogy ne nézzék fiúnak és mindezt csak azért csinálják mert a többi anyát akarjak “túllicitálni”. És természetesen, aki másképp gondolkozik, az egy idiota. Aha. Köszönöm, ma is tanultam valami újat, ami nem más, mint az, hogyha valaki másképp gondolkodik, mint én, az egy idiota. Nos akkor itt van egy pár...;)
2018. máj. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
85%
Latszik milyen kockazatos muvelet...itt is mennyi hozzaszolonak a fulet akartak atszurni es kozben az agyukat sikerult...
2018. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mert az jobb magyarázat, hogy "kilövetem most, úgysem fog rá emlékezni" :D Egyébként a túllicitálást nem kifejezetten a fülbevalóra értettem, de hát na.... úgysem lehet senkinek sem igaza, kár a betűért :D
2018. máj. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
73%
Te miért kereszteled meg a gyerekedet? Nem döntheti el majd saját maga, amikor idősebb lesz? Ezek hagyományok, kultúránk része. Szeretek függőt hordani, de az biztos, hogy ki nem lövetném a fülemet ilyen idősen. Örülök, hogy legalább az én szüleim értelmesek.
2018. máj. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
69%
Hat éves voltam, mikor fülbevalót szerettem volna. A mai napig emlékszem rá, hogy mennyire fájt, és mennyit sírtam. Bár újszülöttkènt kaptam volna fülbevalót... Még a kórházban ki fogom szuratni a lányom fülét.
2018. máj. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
40%

Én nem fúratnám ki, mert nekem is tiszteletben tartották a szüleim, hogy ez az én döntésem. Négyévesen kértem, akkor kifúrták, de aztán inkább mégse akartam, és hagytam benőni. Később megint kértem, akkor megint kifúratták. Nem emlékszem, hogy különösebben fájt volna.


Én amúgy meg se kereszteltetném, ha már szóba került.

2018. máj. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
50%

Mi megbeszeltuk hogy nem lovetjuk ki a lanyunk fulet. Ferjemet egyenesen kirazza a hideg amikor baban fulbevalot lat. De alapbol is inkabb rahagynank a dontest, en is nagyobb koromban kaptam amikor kertem.

Ha mar feljott a keresztelkedes. Meg se kereszteltuk oket. En megvagyok ambar nem vagyok vallasos, mar csak azert sem mert anyamek alszent kereszteny viselkedese szamomra gyomorforgato, igy hiteltelen az egesz. Egyebkent se erzem semmi elonyet hatranyat. Megvagyok es ennyi. Ennyierovel nem is lehetnen. De ha ok meg akarnak majd megkeresztelkednek. Mindenki abban hisz amiben akar.

Anyamon rohogtem mikor eroltette a keresztelkedest, es mondta hogy legyen megkeresztelve aztan majd eldonti vallasos lesz vagy sem. Nem ertette ha mar megkeresztelem akkor en mar megadtam neki az elso lepcsofokot milyen iranyba Kell mennie, nem azzal adom meg a szabadsagot ha dontok helyette hanem ha nem.

Mindennkinek ugyis kialalul a vilagnezete es izlese, es a dontes szabadsaga az hogyha annak fenyeben elozetes rahatas vagy muvelet stb nelkul dont es cselekszik annak erdekeben.

De hogy most ki hogyan csinal a gyerekevel nyilvan az a sajat tapasztalatai, traumai, vagyai... hatarozzak meg. Igy aki kiloveti lehet neki rossz elmeny volt nem akarja hogy a gyerekenek is az legyen nagyobb korban, vagy vagyott ra de nem kapta meg stb..aki meg nem az lehet elnyomo csaladban elt es o szeretne meghagyni a dontes szabadsagat ebben is a gyereknek, vagy o kapott de nem tetszett neki, vagy csak nem tartja fontosanak stb.. vegulis mindenki aszerint dont amit jonak lat. Aki kiloveti sem a rosszindulat vezerli es aki nem azt sem. Igy kar is osszeveszni. Masok vagyunk ennyi.

2018. máj. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
50%
Szívesen látja az öcsém azokat, akik inkább ovist akarnak vinni... Olyan visítást szoktak rendezni nála, hogy volt idő, amikor nem vállalt gyereket füllyukasztásra. És ott a kislány szokta már kérni. Hát igazatok van, tényleg sokkal rosszabb, mikor még nem esik kétségbe tőle.
2018. máj. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
79%
Mert mi szaranyák vagyunk, akik elnyomják a gyerekeiket, de bezzeg ti, ti tökéletesek vagytok, akik maximálisan tisztelik őket. Ez a jó válasz, most boldogok vagytok?
2018. máj. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!