Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kezelés miatt vállalnád...

Milyen kezelés miatt vállalnád be a kisgyermeked kínzását? Nem birom már idegileg a szomszédot

Figyelt kérdés

Nos szerelmes pár, gyereket vállaltak, elvileg nyugodt lehetnék.


A kezdeti mindennapi elkeseredett esti babasirast még betudtam annak, biztos fél a fürdetéstol es hasonlok.


Csakhogy 2 éves már es még mindig sir minden este, NEM hisztizik, hanem segitségkérö hangon!


Minden mosogatásom gyomorideggel megy, tavaly irtam már erröl kérdést, megnyugtato válaszokat kaptam.


De mostanában nem tudom miket alkalmazhatnak rajta el nem tudom kepzelni, de egy fogmosás, végbélkup, szemcsepp, oltás sem jár ennyire szenvedö sirással, ordit a kicsi, fél, retteg! Komolyan ma már vele bögök!!


Kimentem, villanyt felakapcsoltam a lepcsohazban, nem halkan osontam, hanem "jeleztem"hogy odaálltam az ajtajuk elé, es mégegy orditas es bekopogok.

Erre apukát hallom, anyának mondja, most már elég, dobd ki a kukába, gondolom észbe kaphatott.


A szülök az a tipus, hogy vagy mindent megmagyaráznának ha kerdezném, de szerintem nincs az a kezelés ami helyett ne lehetne humánusabbat kérni, ugy sem hallgatnának rám, ki vagyok én nekik alapon.


Tegyek bejelentést? Hova kell?

Vagy én parázok valamit tul esetleg?


Nekem is van gyermekem, oké, hogy néha háboru akár egy szunyogcsipést is bekenni, de x év alatt olyan soha nem volt hogy akár 20 perceken át kinozzam, soha nem indokolt ilyet egy betegség sem!


Jelzem nem hasfájás, a szülök maguk okoznak fájdalmat.


Es korábban is hallottam olyat tölük amikor sirt, akkor anyuka mondta apának, lehet fáj neki, nem?


Hogyan segithetnék egy kisgyereken ha én nem vagyok sem a tanácsadojuk, sem semmijük?


2018. jún. 22. 23:43
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Roluk a benyomásom amugy pozitiv.


De amiket a kicsitől hallok, kb orvosi rendelői oltás hang, probál szegényke megszolalni, hogy elég, de elfullad a hangja a sirásba, illetve ez nem amolyan szomoru ill hiszti siras, hanem fizikai szenvedés, hatalmas fájdalom miatti SOS mentsenek meg, sirás, orditás pillanatnyi szünetekkel, gondolom nem husztomban csinálnak vele valamit.

2018. jún. 23. 00:36
 12/46 A kérdező kommentje:

A fitymabőrt pedig addig szabad huzogatni csak, amig engedi, tilos erőltetni mert irto konnyen reped es abbol szűkülete lehet mégjobban es műtétesélyessé is válhat akkor.



Bekapcsoljak hangfelvetelt esetleg amikor rákérdezek?

2018. jún. 23. 00:40
 13/46 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mindenképp egyik este, amikor újból hallod a sírást, akkor menj át. Mondd meg, hogy te már ezt nem bírod hallgatni, és legyenek szívesek megmondani mi történik.

Nekem ennek ellenére mindenképp valamilyen kezelésnek tűnik, amit valamilyen eszközzel, este fürdetés után kell megejteni újszülött kora óta. Ami esetleg olyan probléma, amiről nem szívesen beszélnek. Vagy lehet én vagyok túl naív, valahogy nem hiszem el, hogyha egy szülőpár kínozza a gyerekét, mert szadisták, azt fixen minden nap kizárólag este 10-től teszik, 20 percben...,

2018. jún. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
78%
Mit akarsz a hangfelvétellel? Vagy hihető, amit mond, azt minek felvenni, vagy hazudik valamit, és akkor azzal mire mész, ha felvételed van róla. Az a helyzeten nem változtat. Senkiről nincs jogod felvételt készíteni az ő beleegyezése nélkül.
2018. jún. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Gondolomhogy nem szadisták.

De őszintén.- 20 perc kinzást indokolhat bármi is??

Valamihez vagy nagyon nem szakértenek, de ilyen hosszu idejű kezelest orvosok speciel minimum érzéstelenitővel végeznek.


Legalább valami emberséges hangot is hallanék. A gyereket soha nem nyugtatják közben, nem állnak meg vigasztalni, a gyereket szerintem lefogják.

2018. jún. 23. 01:07
 16/46 A kérdező kommentje:
Mindenesetre csak nyitottan probálok majd kérdezni, probálok valahogy könnyedén, racionálisan, előitélet mentesen. Köszi a tippeket.
2018. jún. 23. 01:13
 17/46 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi idősen a fiam a TSMT tornától keservesen sírt. Fejlesztésen is van, hogy kihallom, amíg a fiamra várok, hogy a másik szobában, egyéni foglalkozáson keservesen sír egy kisgyerek. Szerintem itt is ez lehet.
2018. jún. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
96%

Szia


Nem tudom milyenek a szülők,de én pld most hálát adok, hogy nem panelba lakunk,mert valószínűleg rólunk is azt gondolnák bantjuk a gyereket, napjában többször.. miközben semmi más nem történik mint pelenkát cserelunk.Este fürdetés után meg mindig üvölt mintha nyuznak míg új pelenkát kap meg felhuzzuk a pizsit,az egész szenvedés neki is nekünk is és mivel tiltakozik tovább is tart a szenvedés.

2018. jún. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
52%

Èn úgy érzem, hogy a kérdezö egy régóta nyomasztó gyermek hang miatt írta ki ide a kérdést, vagy is nem egy olyan kérdés, hogy néha ordít a gyerek és az zavar...


Ha ténylegesen igazad van és a gyermeket kínozzák akkor neked ezt nem fogják megmondani. Söt a gyerek ennek még károsultja is lehet.


Amit tehetsz, hogy a helyi védönöt felkeresed, elmondod a gondolataidat. Ha a védönö normális akkor tesz egy látogatást, esetleg beszél a gyerekorvossal, és egy szemét rajtuk tartja.

A másik megoldás, hogy bemész a gyámügyhöz és elmondod ott a gondolataidat.


Azt gondolom, hogy igen is kérdezö tedd meg ezt, mert milyen lelkiismerettel élsz, ha egyszer csak a hírekben azt hallod, hogy a gyereknek nagy baja történt...


Másik, hogy a gyámügytöl csak az fél akinek van rejtegetni valója. Az én gyerekeim is tudtak ordítani, és én is kiabáltam már velük párszor, de mindig azt modntam, hogy hozzánk a gyámügy minden pillanatba beléphet, mert nincs mit rejtegetnem...

2018. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
88%
Nézd nekünk a fiunk pont ennyi idős volt kb amikor pontosan így ahogy leírod, úgy üvöltött minden egyes este a fürdetés él, fogmosásnál, törölközéskor, mint akit nyúznak. De szó szerint. A férjemmel mindig azt beszéltük, hogy valamelyik szomszéd tuti ránk fogja hívni a gyámügyet, mert tuti hogy senki nem azt gondolja hogy na, épp fürdetnek.. :) A hajmosásos napok még ennél is durvábban voltak. Minden egyes este. Pedig tényleg semmit nem csináltunk. Odáig elvolt amíg játszhatott a kádban, amikor elkezdtük lemosdatni ő akkor jött ez a számláló, fájdalmas sírás, meg mit ha kínoznánk... :/... Még úgy emlékszem kérdést is írtam ki erről, hogy mi a fenét csináljunk, ha megtalálom belinkelem Neked.
2018. jún. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!