Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kezelés miatt vállalnád...

Milyen kezelés miatt vállalnád be a kisgyermeked kínzását? Nem birom már idegileg a szomszédot

Figyelt kérdés

Nos szerelmes pár, gyereket vállaltak, elvileg nyugodt lehetnék.


A kezdeti mindennapi elkeseredett esti babasirast még betudtam annak, biztos fél a fürdetéstol es hasonlok.


Csakhogy 2 éves már es még mindig sir minden este, NEM hisztizik, hanem segitségkérö hangon!


Minden mosogatásom gyomorideggel megy, tavaly irtam már erröl kérdést, megnyugtato válaszokat kaptam.


De mostanában nem tudom miket alkalmazhatnak rajta el nem tudom kepzelni, de egy fogmosás, végbélkup, szemcsepp, oltás sem jár ennyire szenvedö sirással, ordit a kicsi, fél, retteg! Komolyan ma már vele bögök!!


Kimentem, villanyt felakapcsoltam a lepcsohazban, nem halkan osontam, hanem "jeleztem"hogy odaálltam az ajtajuk elé, es mégegy orditas es bekopogok.

Erre apukát hallom, anyának mondja, most már elég, dobd ki a kukába, gondolom észbe kaphatott.


A szülök az a tipus, hogy vagy mindent megmagyaráznának ha kerdezném, de szerintem nincs az a kezelés ami helyett ne lehetne humánusabbat kérni, ugy sem hallgatnának rám, ki vagyok én nekik alapon.


Tegyek bejelentést? Hova kell?

Vagy én parázok valamit tul esetleg?


Nekem is van gyermekem, oké, hogy néha háboru akár egy szunyogcsipést is bekenni, de x év alatt olyan soha nem volt hogy akár 20 perceken át kinozzam, soha nem indokolt ilyet egy betegség sem!


Jelzem nem hasfájás, a szülök maguk okoznak fájdalmat.


Es korábban is hallottam olyat tölük amikor sirt, akkor anyuka mondta apának, lehet fáj neki, nem?


Hogyan segithetnék egy kisgyereken ha én nem vagyok sem a tanácsadojuk, sem semmijük?


2018. jún. 22. 23:43
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
73%

Gyógytorna otthoni feladatainál simán üvölthet a gyerek, fitymahúzogatásnál is(itt biztos nem hallgatnának rád), de lehet orrszívás kézi szívóval, na ott mutatvány lefogni a gyereket, megtalálni a szöget és szívni, vagy mondjuk szemcsepp, esetleg egy jó kis fülgyulladás, mikor rá kell erősíteni a fejére a melegítőzsákot, de az is lehet, hogy kúpot nyomnak be, vagy vizeletet próbálnak tőle gyűjteni, vérnyomást vagy akármit mérni.. de az is durva, ahogy le kell nyeletni a köptetőt a gyerekkel. Lefogni, összenyomni a száját, és még így is ki tudja lökni a nyelvével..


Semmit sem tudsz róluk. Szerintem elég, ha jelzed, hogy próbálják csökkenteni a sírás időtartamát. Persze nyilván próbálják.

2018. jún. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
95%

"Es korábban is hallottam olyat tölük amikor sirt, akkor anyuka mondta apának, lehet fáj neki, nem?"


Nem hiszem, hogyha kínoznák direkt, akkor anyuka ezt kérdezné. Ha mindennap ugyanakkor csinálják pont 20 percig, ott valószínűleg vagy torna, vagy valami más áll a háttérben. Nem jelentgetni kell, hanem normálisan rákérdezni, ha ennyire zavar.

2018. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
72%

19


Persze..mindig ugyanabban az időben és ugyanúgy 20 percig kínozzák:) Ne viccelj már.

2018. jún. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg annyi minden lehet... én is inkább azt sejtem, van rá racionális magyarázat. Ha valaki kínozza a gyerekét, azt nem csak este szokta. Lehet, hogy valami rendszeres gyógyszert kell szedetni a kicsivel, ami mindennapos csata. Tényleg bátran kérdezz rá, főleg hogy késő este történik és teljesen jogos a kérdés egy szomszéd felé, hogy miért van üvöltözés minden áldott este. Majd ha ez megtörtént, utána érdemes esetleges megoldáson törni a fejed, addig csak konteót gyártasz :D
2018. jún. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
74%
Az pedig, hogy milyen a sírásuk, hát az enyém egy elejtett fagyi miatt is a hattyú halálát adja elő. Annyira rutinos, hogy mindig abban és annyi időt sír a kicsi, hogy szerintem kezelés, gyógytorna, valaminek a beadása stb.
2018. jún. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
82%

Emlékszem a kérdésedre. Akkor is azt írtam, hogy akár minket is hallhatnál. Azóta nagyobb, de csak rosszabb. A délutáni és esti altatás felér egy kínzással (de ő kínoz minket a tiltakozó üvöltéssel), :) Lányunk ráadásul megtanulta a fáj szót, de totál rosszul használja. Nem akkor mondja, ha fizikai fájdalma van, hanem ha nemet mondunk. Pl.: ne rúgj belém, mire ő: fáááj!, gyere feküdj le, aludjunk! : fáááj! és mellé bömböl, mintha ütném és erővel tartanám az ágyban. Szinte várom már mikor töri ránk az ajtót egy szomszéd, mert tényleg úgy tűnhet kívülről.


Egyébként hogy viselkedik a gyerek nappal, amikor látod is őket? Csak találkoztok, amikor elindulnak a játszótérre vagy valami, nem?


Na abból azért leszűrhető, hogy milyen a kapcsolatuk. Én is ezt "remélem", hogy abból hogy látják, hogy a gyerek nincs összetörve, nem rezzen össze, ha rászólunk, nem retteg tőlünk... abból lejön, hogy valójában nem bántalmazzuk, csak a dackorszak ilyen vele.

2018. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
86%

A 20 perc szerintem pont lefedi azt az intervallumot, míg kivesznek a kádból egy tiltakozó gyereket, megtörlik, bepelenkázzák, felöltöztetik és megmossák a fogát.

Ha ennyire zavar, kérdezz rá mi történik. Nincs annál rosszabb, mint amikor lesajnáló vagy megvető szemforgatásokat kap az ember alaptalanul. Sajnos én pont azt láttam a szomszédunkban, hogy az a gyerek nem sír, akit rendszeresen bántanak...

A sírásról még annyit, hogy az enyémmel a játszótérről rendszeresen úgy mentünk haza, mintha a hajánál fogva ráncigáltam volna fel a 4. emeletre. Esküszöm örültam, mikor többen kinéztek az ajtón, mert legalább látták, hogy csak műbalhé.

2018. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
42%

Orvosi rendelői oltás hang...


Komolyan, ne a szomszédot keresd fel, hanem egy szakembert.

2018. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
6%
Teljesen egyertelmu.. en par napig minden este felvenném a sirast, aztan gyámügy. Ennyi. Szegény gyerek..
2018. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezz rá. Itt neten senki nem tud választ adni.


De azért a gyereket csak látod napközben, hogy boldog, vagy fél-e a szüleitől. Ha kínoznák akkor félne tőlük. Erre nem gondoltál?

2018. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!