Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyermek szándékosan okoz...

Ha a gyermek szándékosan okoz kárt tényleg mindig a szülő a hibás es nyeljek le mindent? Ovis

Figyelt kérdés

Nem először fordul elő hogy szánt szándékkal keresi meg a gyenge pontjaim es idegesit fel.


Pl amikor épitőset játszottunk és elborult a torony, fogta magát és egy mozdulattal kirángatta a szekrénybőla vasalt ágyneműket, törölközőt, textileket, amit tudja hogy ezekre allergiás vagyok a mosogépbol is szinte hajszálpontosan teszem egymásra a ruhákat es teregetek ki. Kb minden élre van állitva

Nem egyszer boritott ki azzal hogy a drága mososzereimet amiket alig birok kifizetni kiboritja wc be kádba.


Nem számit hogy családi idill moka vagy nevetés közben van, jön neki valahonnan egy pillanat mintha megszállná az ördög.


Ma én még később keltem olyan büszke voltam rá mert az ágybol amiket mondtam neki pl hogyan csináljon magának reggelit olyan ügyesen megtette, még nekem is hozott be, olyan tünemény volt aztán bement a fürdőbe játszani akkor is folyamatosan beszélgettem vele mondta hogy kiskancsoval öntözgeti a vizet a kádban es poharakba és nem, nem lesz vizes a padlo nagyon vigyáz, kád felett játszik. Voltaképp olyan örömmel lustiztam még az ágyban hogy már ilyen nagy és ügyes önállo gyerekem van, hogy aztán hidegzuhanyként döbbentett meg amit láttam mikor kimentem.


Nem is az vitt igazán az idegbe hogy a drága mososzerem kiöntötte, hanem az hogy TUDJA azt hogy ez kicsinál mert korábban volt már ebből balhé. Es ráadásul a flakont is széprn kidobta a kukába es allergia miatt szintén drágán vett papirzsebkendőket kiszorta a wc-be. Lehet másnak ezek nem tétel de nekem minden ilyen aproság joformán kincs.


Kiakadtam kiabáltam annyira semmit nem ér az égadta világon, ma indultunk volna nyaralni, már megirtam mindenkinek hogy ma ne is számitsanak ránk pedig le van foglalva a szállás. Férjem majd a munkahelyéről jön oda mert máshol dolgozik most az országban.



Nekem most mindig le kéne nyelnem mindent mert ő gyerek? Énvagyok megint és megint a hibás? Akkor közvetve én okozok tulajdonképpen magamnak kárt ma pl azzal hogy merészeltem nem felkelni és megbíztam a gyerekemben?


Hogyehet ezeket tulélni amikor Szánt Szándékkal Készakarva okoz rosszat fájdalmat a gyerek amire nincs is oka ráadásul?


2018. júl. 22. 09:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
85%
Már megint te! Eddig az volt a baj, hogy lassan sétál az utcán, hogy nem rendeltetésszerűen használja a játékait és még sorolhatnánk nap estig. A lrpbelma nálatok egyértelműen belőled fakad, a kiírt tucatnyi kérdésed egyértelműen megmagyarázza. Hisztérikus és türelmetlen vagy, görcsös és merev. Nem tud megfelelni neked ez a gyerek SOHA. Bármit csinált eddig és fog csinálni, neked nem volt és nem lesz jó, ezért ezek a heves reakciók.
2018. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
78%
Mar megint te??? Kezeltesd magad es a gyereket is! Nem vagytok szazasak. Az ovisod vegyszerekkel jatszik? Terj mar eszhez!
2018. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
89%
Most komolyan te az ágyból adsz instrukciókat egy ÓVODÁS gyereknek, hogyan csináljon magának reggelit, aztán meg szintén fekve szóval tartod, míg a fürdőben játszik és még neked áll feljebb? Én aztán nem vagyok annak végképp a híve, hogy egy anya mindig mindenben rendelje alá magát a gyerekének, a mártírkodós önfeláldozást meg különösen rühellem, de az akkor is alap, hogy amíg kicsi, te is kelsz vele. Legközelebb az oviba is elküldöd egyedül? Ami olyan, azt zárd el, nem azért, mert drága, hanem mert a vegyszerek gyerekre veszélyesek, számukra el nem érhető helyen tárolja az ember. Persze szándékosan ne rongáljon a gyerek, de ezek zöme szimpla figyelemfelhívás, ha az anyja az ágyban fetreng, miközben ő már enne, meg játszana, akkor nem csoda ha dafkéből kiborogatja, amire annyira háklis vagy, ha már egyszer annyi eszed nincs, hogy elzárd. Az élére hajtogatott dolog se százas teljesen, de oké, elmegy, no de hogy a mosógépből is úgy kell kivenni, az már a kényszerbeteg kategória, amiről nem tehetsz természetesen, de mindenképpen szakember segítségét igényli, a többi fóbiád leküzdésében és a merevséged feloldásában is segítene. Azért egy kétkeresős családban, ahol épp nyaralni indulnak gondolom nem akkora érvágás egy flakon mosószer, de nem is borította volna ki, ha nem fér hozzá. Nyilván az az életcélja, hogy téged bosszantson. Az meg aztán már végképp pszichiátriai eset, már megbocsáss, hogy kihuzigált ruha és kiborított mosószer miatt elhalasztod a nyaralást.
2018. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
42%

Óvoda is mar a 3 éves gyerek "nagy"-vagy tanítás ;/

Szülő javaslom a következetes nevelést,az otthoni rendszabályok fenttartása.

Én nem vagyok a jutalmazás híve,de a pozitiv megerősités elég.A sima negativ bszóbeli büntetés viszont kevés.

De az óvoda,iskolával is tudatni az otthoni szokásokat.Mondjuk nekünk is volt ilyen probléma.Iskola váltás történt.

2018. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Fogyatékos aki válaszolni azt nem tud de másokat aki kérdez leoltani annál inkább.


Megoldás?


Rengeteget beszélgetünk, tanulgatja a kompromisszumot, figyelembe veszem a kéréseit, nincs elhanyagolva és ráadásul jokedv, béke, idill van amikor ilyeneket produkál


A mososzer egy az ezerből.es a folyékony szappan?

Legyen zárhato a szekrény, a mikro, hűtő, fedjek le mindent, a falakat az egész házat, eljunk gumiszobában mert elér mindent a gyerek? Hatalmas ötlet.

2018. júl. 22. 10:25
 16/41 A kérdező kommentje:

Más detto hasonlo kérdésekre meg ugyanazok ápolgatják az anyuka lelkét.

Anyuka kikészülve a kicsitől a 67es pedig cukiskodik hogy bizti pihennie kéne anyukának etc

2018. júl. 22. 10:31
 17/41 anonim ***** válasza:
83%
Biztosan neked is jót tenne egy kis pihenés és megérdemelnéd, csak meg kell oldani a gyerek felügyeletét.
2018. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell mindent elzárni, te anyák gyöngye. Csak a veszélyes dolgokat, mint gyógyszerek, vegyszerek. A háztartási gépeket mégis miért kéne, gondolom nem aakrta még megmikrózni a macskát. Nem a gumiszoba a kulcsszó, hanem a szülői felügyelet. Ekkora gyerek nyilván nincsen annyit felügyelet nélkül, hogy mindenben kárt tegyen, mégis mit csinálhatna a mikróval, ha ott vagy mellette? No persze ha az ágyban héderelsz, amíg vandálkodik, akkor ne csodálkozz. Nem kell egyfolytában a fenekében lenni, de az akkor is alapvető, hogy mikor gyereket vállal az ember, a körülményekhez képest gyerekbiztossá teszi a lakást és amíg kicsi, figyel rá fokozottan. Azért bosszant,mert látja, hogy van defekt rendesen és ugye ott a rés a pajzson, ő meg gyerek. Azt ne mondd már, hogy ott van a fejbőrén a haja alatt a 666, mint az Ómenben. Lehet, hogy "többemberes" gyerek, te ismered, de azon sem lepődnék meg, ha csak szimplán átvette volna ezt a folytonosan belőled áramló feszültséget és ingerültséget, ideggyengeséget, ami frusztrációt okoz nála és így vezeti le.
2018. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
84%

Nekem teljesen normális 5 évesem van,de nem lustizok amig a ő fürdőben játszogat.

Ha lustizni szeretnék elviszik a nagyszülök,barátnő,bábiszitter,apuka akárki....

2018. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
84%
Akkor mit akarsz, kedves kérdező? Mindenkinek beszólsz, aki segíteni akar (nem azokra gondolok, akik beszólnak) és csak magadat sajnáltatod. Vagy attól lenne jobb neked, ha a gyereket kezdenénk szidni? A válaszaidból süt az ingerültség, a türelmetlenség, ha neked semmi nem jó, amit a gyerek csinál, akkor nem csodálkozom, hogy levezeti valahogy a feszültséget. Érthető a frusztráltság, de keresd a megoldást. Ha más nem megy, menjetek családterapeutához vagy nevelési tanácsadóba. Ha egy ovis gyerek így viselkedik, annak oka van, általában családon belüli. És nem, nem az, hogy eredendően gonosz és azt lesi, mivel bosszanthat téged.
2018. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!