Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg ekkora probléma...

Most tényleg ekkora probléma hogy bentmaradt a kocsiba a lányom?

Figyelt kérdés
6 éves. Beszaladtam 5 percre a boltba,ő nem akart jönni, kint maradt a kocsiba. A bejárat előtt van a parkoló,szóval egy percre kb az ajtótol. Ablakokat leengedtem, az ajtó nyitva volt , ha barmi van, ki tudjon szállni. A kulcsot kivettem persze a kocsibol.
2018. szept. 5. 19:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
26%

Nem hagynám.

Elhiszem hogy okos, de rengeteg beteg ember van, akik ilyen szituban még okosabbak. Soha nem lehet tudni.

2018. szept. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
67%

6 évesen simán otthagyom a játszótéren, amíg elszaladok a boltba. Ha nincs kedve bejönni, kint megvárhat.

Mondjuk az autót nem hagytam volna nyitva, ablakok leengedve (elég a gyerek mellett max félig, de ezt kezeli magának már egy ekkora), mert ez azért felhívás keringőre egyes embereknek... viszont 6 évesen elég nagy ahhoz, hogy ki tudja nyitni az ajtót, ki tudjon szállni, ha valami baj van... ráadásul már nagy nyári meleg sincs, hogy ez gondot okozzon.

2018. szept. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
73%

20!

2-es vagyok. Ha a mai világban a szülő mellől ellopnak gyereket akkor egy nyitott autóból ahol egyedül van, még könnyebben el tudják. Ha ezért aggódom, és paranoiás vagyok szerinted, akkor az. Tudod vannak azok a helyzetek amikor azt gondolod, nem lesz semmi baj és velünknez nem történhet meg,-gondolja a szülő. És pomt az ilyen eset előzi meg az mondtat hogy:"miért pont velem/velünk történt ez?" Ezt én el akarom és el is fogom kerülni. Lehet rólam véleményed, legyen is, csak az óvatosságot és a paranoid viselkedést ne keverd össze. :)

2018. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%
Én is hagytam már kint vagy 3x,de csak úgy,hogy a kulcsot elvittem, a gyerek a központi zárral belülről lezárta az autót.Ablak felhúzva viszont ez ősszel volt.Nyitott autóban tuti nem hagynám. És csak olyan helyen ahol kb 10 méterre volt a bejárat és ráláttam. Nekünk van olyan megegyezés is hogy bármi van nyomja a dudát.Nekem a nyitott autó ami leginkább nem tetszik.
2018. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%

Azért itt nem egy pár éves piciről van szó, hanem egy 6 éves gyerekről. Én megyeszékhelyen élek, de itt is sok elsős gyerek jár egyedül iskolába, sőt a fiam osztálytársa tavaly, másodikban, 7 évesen távolsági busszal járt haza egy város közeli faluba.

Anyósoméknál falun a szomszéd gyerekek egyedül jöhettek haza az oviból.

Az én lányom most 7 éves, de tavaly is simán kint maradt a bolt előtt rollerezni, biciklizni, amíg én bementem.

Én túlaggódó anyuka vagyok, még a gyerekeim szerint is, de ebben azon kívül, hogy én bezártam volna az autót, nem találok kivetni valót.

2018. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%
Engem hagytak ott, de ránk mindig ránk zárták a kocsit. Belülről ki lehet nyitni, ha valamiért mégis kellene, de kívülről nem tudja kinyitni senki. Ha értelmes hat éves, akkor ilyen esetben nem áll szóba idegenekkel, és nem tudják kicsalni.
2018. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
73%

Helyzetfüggő szerintem. Faluban élünk,van vagy 2500 fő,maradt már kinnt a kocsiban a 6 évesem többször,de mindíg úgy álltam meg hogy lássam az ablakból.

De városon nem engedném h kinntmaradjon.

2018. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
62%
Nehéz kérdés, ezt neked kell tudnod, érezned! Mi egy kis településen éltünk, ma már város. 6-7 éves koromban egyedül jartunk rendszeresen a boltba, ami az utcánk elején volt. Akkor még mindenki ismert mindenkit, összejártunk, a kapuban nagy pletykatalalkozók voltak. Ma már a saját gyerekemet nem engedném el egyedül, de még 8 évesen sem. Mostanság annyi rosszat hallani...elég pár perc. Nem mondom, hogy hibáztál, mint írtam te tudod mi a helyes, hol éltek, milyen a környék stb. Sokszor teszik fel a kérdést, hogy egyedül mehet e iskolába a gyerek, mikortól. Én már első osztályban egyedül jártam, na de az utcából mindenki előttem, mögöttem. Ott lehetetlen lett volna pl. valakit elrabolni. De mostmár bizalmatlan az ember, annyi mindent hallani. Viszont túlzasokba sem szabad esni. A barátnőmtől égnek áll a hajam, mikor megkérdezi az 5.es fiát, hogy volt e ma már széklete. Ésszerű hatarokon belül meg kell adni a gyereknek a szabadságot. Sokszor látok kisgyerekeket a gyógyszertár előtt az autóban várakozni, nem gondoltam soha, hogy hűű, de kegyetlen és szívtelen az anyja!
2018. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Én is kint hagyom,nem sokszor volt ilyen, előfordult párszor!

Sőt,a most 8 évesen egyedül elsétál a két sarokkal arrébb lévő kisboltba!

2018. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Basszus!

6 éves! Mi a fene baja lenne? Ennyi idősen mi egyedül jártunk iskolába. Egy 6 éves gyerek nem hülye.

2018. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!