Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kommunikál a gyerek?

Nem kommunikál a gyerek?

Figyelt kérdés

Nem az én babámról van szó, a héten kezdtem náluk dadáskodni. Heti 5 nap, 2,5 óra.

Kislány, másfél éves. Nagyon ragaszkodó az anyjához, a nagymamájához (együtt élnek). Az apa munka miatt hétvégi-apuka, az anyja most kezdett újra dolgozni.

Nem beszél még, 4 szava van, a mama, vava(kutya), nyamnyam és a vivi (virág). Otthon sosem szólították a keresztnevén, becéző alkban egy állatfaj nevén hívják (nem akarom leírni). Nem hallgat sem arra, sem a nevére. Sem arra, hogy gyere ide, s tulajdonképpen semmire. Figyelmen kívül hagy mindent(nem csak tőlem).

Mindent mostazonnal akar. A hőn áhított tárgy irányába mutat, ill megfogja (pl hinta), majd elkezd dünnyögni, fél mp múlva már visít és toporzékol. Mindezt anélkül, hogy akár egy pillantással rám nézett volna, kifejezvén, hogy tőlem szeretne valamit.

Ha a babakocsiba ülne, akkor is próbál bemászni, majd mivel nem sikerül, kiborul, sír, toporzékol, ahelyett, hogy akár nonverbálisan megkérne arra, hogy segítsek.

Ma is volt egy fenn említett hintás jelenet.a hinta hátuljánál állt, be akart mászni, dünnyögés, nyöszögés, toporzékolás, visítás. Én a hinta elülső felénél leguggoltam, s mondtam neki gyere, segítek. Gyere ide, beteszlek a hintába... vagy 7szer. Végül odajött, s emelte a kezét, hogy tegyem be. De ha ráun, szintén így viselkedik. Kiborul, rúgkapál. Akkor is ugyanígy tettem. Nyugond hangon kérdeztem, szeretnél kijönni? Gyere, kiveszlek. Végül megnyugodott.

Ez normális viselkedés? Vagy talán a szülei nem kommunikálnak vele megfelelően? Én helyesen reagáltam rá?



2018. szept. 14. 12:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen pici gyermekről van szó, nem igazán lehet következtetni bajra, mert a legtöbb ilyen korú életkori sajátosságai nagyban rímelnek egyébként különféle pszichés problémákra, azaz ilyen korban még kideríthetetlen, hogy van-e probléma, kivéve a súlyos problémák, de azok meg úgyis annyira feltűnőek, hogy már rég tudnátok, ha súlyos pszichés probléma lenne vele.


Ilyen esetekre csak a testi probléma kiszűrését szoktam javasolni általában, de azt már írtad, hogy a hallásvizsgálat negatív (ha jól értelek).


Ennél fogva nincs min aggódni a jelen ábra szerint.


Egyébként ha elfogadsz egy apró tanácsot, "trükköt": sok baba már 12-18 hónaposan feltűnően figyel arra (szemkontaktussal), hogy személyesen, az orra előtt (tehát élőben, nem felvételről) dalolnak neki, lehetőleg gyermekdalt, valami kedves, egyszerű dalt. Bár nem mérvadó, ha nem kapná fel rá a fejét akkor se, ha tiszta az ének, de ha felkapja a fejét rá, akkor az megnyugtató.


A lényeg, hogy a leírásod alapján nincs ok aggodalomra.

Az autisztikus tünetek ilyenkor mér életkori sajátosság., tehát nem utal problémára önmagában.

2018. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az én fiam 15 hós, figyel a nevére és egyértelműen segítséget kér.Kifejezi mit akar és jelzi.

Megfogja a kezem és oda visz amit szeretne, vagy a kezembe adja.Beszélni semmit nem beszél a babán kívül, meg tud pár állathangot.Nekem furcsa amit a többiek írnak, hogy az lenne a normális.

2018. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisan viselkedik! Látnád az én 2 évesemet mikor nem az van amit ő akar!
2018. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!