Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megterhelő az ovikezdés és a...

Megterhelő az ovikezdés és a testvér születése egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha minden a terv szerint megy, ketteske kb. akkor fog megszületni, amikor a fiam ovis lesz.

Mivel a fiam külön szobában alszik (ő igényelte a különalvást) a kisebb fog egy ideig a szobánkban aludni, amíg át nem alussza az éjszakát.

Bölcsibe nem jár a fiam, és ugye ő az első gyermekünk. Oviban csak a kötelezően előírt órákig szeretnénk hagyni (ezt nem is tudom még, de talán napi 4 óra?), aztán hoznánk haza, hiszen otthon leszek úgyis.


Bármilyen tapasztalatnak örülnék, mivel nekem ezen a téren semmilyen nincs.



2018. okt. 17. 21:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen, jo esellyel borulni fog a nagyobb testver napirendje, osszes szokasa, kedelyallapota, szemelyisege. Sajnos ez durvan nehez lesz, persze lehet remenykedni h nalatok maskepp alakul.

Remelem nem tervezed hosszu tavon "ketteskenek" hivni a gyerekedet mert ennel borzalmasabbat meg eletemben nem hallottam.

2018. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem, utolsó, de ezen jót röhögtem.
2018. okt. 18. 11:33
 13/14 anonim ***** válasza:
Pont ebben a cipőben járunk mi is. Jövőhéten kezdjük beszoktatni a lányomat kiscsoportba, a 2. baba pedig kb 3 hét múlva érkezik. Lányom nagyon menne már közösségbe, ovis nyilt napról is, de a játsziról is alig birom hazahozni. Én eddig nem izgultam, sőt örültem hogy 3 hét alatt biztos megszokja majd az ovit, aztán a kistesó nem zavarja meg annyira. De igy hogy ilyen sok a negativ tapasztalat most már izgulok picit..
2018. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen.


Borul az addigi egész megszokott környezete, pláne ha külön szobája sincs.


Gondolj bele.

Pl uj munkahely, uj lakotárs. Neked milyen lenne? És ő pláne még kicsi nem látja még át racionálisan.


Az érzelmi biztonságot tanácsos erősebben éreztetni.

A gyermek amugy mutatoja is egyben hogy érzi magát. Problémás vagy kiegyensulyozott, többet szomoru e mint amennyit nevet, stb

2018. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!