Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában miért kell lefeküd...

Az óvodában miért kell lefeküdniük ebéd után azoknak a gyerekeknek is, akik már leszoktak a délutáni alvásról?

Figyelt kérdés

A kisfiam nagycsoportos. Már óvoda előtt leszokott a délutáni alvásról. Az óvodában kötelező lefeküdni ebéd után, de ő soha nem alszik el, csak unatkozik 2,5 órán át. Az elmúlt 2 évben egyetlen egyszer sem aludt az óvodában a kisfiam, de itthon sem alszik délután. Nincs rá igénye, elég nagy már hozzá, hogy csak éjszaka aludjon.

Kértem az óvónőket, hogy hadd játsszon a fiam, de elutasító választ kaptam. Szerintük az ebéd után le kell feküdni egy gyereknek, mert csak. Érdemi érvet soha nem kaptam.

Mi értelme ennek? Minek kényszerítik arra, hogy 2,5 órát feküdjön, aminek semmi, de semmi értelme? Miért akarnak okosabbak lenni a valóságnál? A gyerekek óvodás korukban szoknak le az alvásról. Nem kéne akadályozni őket a fejlődésben.


2018. okt. 23. 21:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
58%

17!


Ha szerinted annyira egyszerű muhnka és tulajdonképpen a világon semmit nem kell csinálni, miért nem vagy óvónő? Komolyan mondom ah eszem megáll, micsoda gyűlölet van kb minden gyermekekkel foglalkozo szakember és pedagógus ellen.

Eleve a pedagógus muhnkaideje nem napi 8 óra, hanem 6 és fél. Bizony azért, mert megterhelő munka. Nem egy gyerekre figyel, hanem 24re, nem csak a te nyilvánvalóan kisangyal gyerekedet neveli, hanem a másik 23 rossz kölköt is. Ha nem tetszik, nem kell oviba vinni. Ennyi

2018. okt. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Az óvónők válaszából azt szűrtem le, hogy ez igazából egy kényszerhelyzet. De ez nem azt jelenti, hogy jó is a gyerekeknek!

Egy 3-4 évésnek még szüksége van a délutáni alvásra, de egy 5-6 évesnek jó esetben már nem. Különben hogyan bírná az iskolát, amikor még du is vannak óráik?

Annyira hirdetik a szabad játék elvét, miszerint semmire nem lehet távenni a gyereket, amíg ő maga nem akarja. Sem a rajzolásra, gyurmázásra, mondókázásra, csoportfoglalkozásra..., mert nem tesz jót. Bezzeg az biztos marha jó neki, ha 2 órán át fektetik néma csöndben, mozdulatlanul.

2018. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
69%
Ártani nem árt neki, utolsó. De ha logikusan végiggondolod, a kiscsoportosok és kozepsosok nagy részének bizony kell az alvás. Azt meg lehetetlen megoldani, hogy a nagycsoportosok addig siri csendben játsszanak, hogy a kicsik tudjanak aludni. Semmi baja nem leszh tőle a gyereknek, ha kicsit fekszik. Ahiigy írtam, az enyém egy éves kora óta nem aludt csak éjjel, mégis kibírta, pedig két évesen bölcsibe ment. Megértette, hogy a többi kisgyerek faradt, alszanak, igy o szepen fekszik ag ágyában. Pedig nem volt egy minta gyerek, sőt, minden tiszteletem a gondozónőknek és óvónőknek, hogy a tobbingyerek mellett is képesek voltak őt kezelni. Megázóknak a gyerekek. Pláne ha anyuci otthon nem szidja az óvodát, meg az óvónőket.
2018. okt. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
96%
Óvópedagógus vagyok. Nálunk úgy működik, hogy a kicsik alszanak, a nagyok, akik meg már mennek iskolába, ők nem alszanak. De! Ebéd utáni pihenés, relaxáció van a nagyoknak is, de az csak fél-1 óra. És mivel én egy magánintézményben dolgozom, ezért reggeltől délután 5-ig ott vagyok. És tényleg baromi jól tud esni mondjuk egy fél óra pihenő, mert igenis megterhelő ez a szakma szellemileg.
2018. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%
Azért baromi vicces, hogy sokan a saját gyerekükkel sem bírnak, elfáradnak, de az óvónő munkája, aki egy egész csoportra vigyáz meg semmi :D
2018. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
25%
Nekem nincs gondom a gyerek óvónőivel. Igazáből az itteni hozzászólások leptek meg. Ez a ha tetszik- ha nem, az óvónők minden nap lazítani akarnak munkaidőben 2 órát. Ezzel a hozzáállással, ha lenne kapacitásuk, akkor sem változtatnának semmin, mert bonyolultabb egy átszervezést végigvinni. Minden marad a régiben, a gyerek meg csak szokja.
2018. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Nálunk délutáni alvás alatt nem lazítottak két órán át. Eleve nem úgy van, hogy be az ágyba, aztán két órát rájuk sem néz az óvónő. Lefekvés, hosszú mese. Aztán, aki alszik, az alszik. Aki nem, az nem, nem kötelező, csak pihenjen, maradjon csendben. Az óvónő meg végig ott van, vigyáz rájuk. Akinek valami gondja van, azzal foglalkozik, stb.
2018. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
20%
Korábban mindig a papírmunkával takaróztak, amit alvásidőben végeztek. Ezek szerint akkor az sincs.
2018. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
67%

28:

én vagyok a bölcsiben dolgozó. szó sincs róla, hogy nincs munka azidő alatt. de csend van legalább! akkor leírom, hogy néz ki nálunk egy nap.

7.00 megérkezik a délelőttös kisgyermeknevelő

7.00-8.30 gyermekek fogadása, megbeszéljük hogy történt e vmi érdekes, ránk kiható dolog, pl. éjjel sz.rul aludt, köhög, pisilt a bilibe stbstb. ősz van, beszoktatások ideje. ordít 5 gyerek, de mit számít, kell 2 szót váltanod a munkába rohanó szülővel, de nem érted mert ordít a gyerek. aki nem sírna az is, mert sír a másik is akkor meg miért is ne. (ha a szomszéd csoportból szabin vannak, te veszed be az ő új gyerekeit is, aki mégjobban ordít mint a tiéd mert annyira nem ismeritek még egymást. ekkor 8ra jön a szomszéd csoportba a kisgyermeknevelő)

8.30-9.00 nagy nehezen megnyugodtak a gyerekek, úgyhogy jöhet reggeli. közben azért 1-1 rázendít még kis időre.

9.00 végre! megérkezik a délutános kisgyermeknevelő

9.00- játék, jó idő esetén udvaron játék, de mielőtt kimennénk, mind a 12-14 gyerek kap tiszta pelenkát, vagy pisil. inkább előbbi. ha esetleg 9ig nem bírja ki a pelenka vagy bekakált akkor előbb van pelenkacsere annál a gyereknél. aztán öltöztetés. mind a 12-14et általában, mert az luxus a szülő részéről hogy megtanítsa a gyereknek felvenni a cipőt. jobb esetben legalább levenni le tudja. hét végére általában megtanulja, hétvégén elfelejti.... no comment

10.00 tízórai (tea vagy gyümölcs)

11.00 bemenetel az udvarról, vetkőztetés... itt is jobb esetben a cipőt leveszi a gyerek, de a bentit fel már nemigen. ja meg persze ha kedve van a gyereknek, leveszi a sapkáját. aztán újra pelenkacsere

11.30 ebéd

11.50- folyamatos lefekvés, a bugyisok pisilnek még 1x,ha kell pelenkát is kap még ilyenkor


nos, egész délelőtt pelenkázás, öltöztetés, fegyelmezés, odafigyelés, ez rohan, fellökte a másikat, sír, megvigasztalod, közben jön 5 gyerek orrtörlésre (vagy épp kergeted h megtöröld az orrát mert már kb eszi a sűrű zöld taknyot, de anya szerint otthon semmi baja a gyereknek, még csak nem is köhög... biztos allergiás a bölcsire akkor..., közben persze vigasztalod a gyereket akit fellöktek) aztán rohansz az udvar másik végébe, mert pistike nem tudja még, mert új, meg mert anya megengedi, hogy a rotikon tetejére felállva leugráljon. közben persze legyen a szemed a többi 11-13 gyereken. naná! lehet imádkozni, hogy addig ne történjen semmi komoly, vagy hogy legalább a kolléganőd tud ugrani ha gáz van. ebédnél meg könyörögd a gyerekbe a kaját, vagy etesd őt, mert anya lesz.rta magasról hogy a 18 hónapos gyereke tudjon kanállal enni, vagy legalább próbálkozzon. vagy ismerje a kanalat! 😱 szóval van 6-7 "saját gyereked", ebből (minimum) egyet etess mert anya majma, mellette még persze szolgáld ki a maradék 5-6 gyerekedet. mert megitta a vizet és szomjas, vagy épp hálistennek kiöntötte, vagy elrepült a kanala és adj másikat. a társgondozónő ugyanezt csinálja. aztán ha kell még öltöztesd át a gyereket, mert hiába az előke, a felsőjétől a nadrágjáig főzelékes, vagy leöntötte magát/mást vízzel szóval teljes ruhacsere.


jó esetben 12.30 van mire az összes gyerek elalszik. jó esetben! rosszabban 13.00. legrosszabban 14.00 (volt rá példa nem is egyszer). simogasd akit kell, fegyelmezz is mert van aki otthon úgy alszik h anya beteszi a kiságyba, rácsukja az ajtót és kidől amikor kidől. de hogy az ilyennek minek gyerek... ja persze tudom, mutatóba! mert van és tök jó.. csak nem anyának. nos, a bölcsiben nincs hely 10 kiságynak. se 5nek. de még 2nek se nagyon. meg amúgy se tudom rácsukni az ajtót hogy egyedül maradjon. hurrá! szóval vegyük a jó esetet. 12.30ra alszanak. a délelőttös előveszi a csoportnaplót, jelenléti íveket és szépen elkezdi irogatni mi történt aznap. részletesen, hogy ha elolvassa a társad, be tudjon számolni a szülőknek. persze ezt megbeszélik, de ugye 12-14 gyerekből nem mindig tudod megjegyezni h melyik kakált, melyiknek volt hígabb, vagy melyik gyerek mit evett és mit nem. egyiknek a feltét kellett az ebédből, a másiknak csak a főzelék, a harmadik meg csak gyümölcsöt evett. meg persze reggelizett is az a gyerek. de mit is evett? ivott tejet vagy csak teát?...

12.40kor mehet ebédelni a délelőttös. van 20 perc pihid. 13.00kor megy a társad enni. visszamesz folytatod a papírmunkát. új gyerekről 1 hónap múlva, a már beszokottról 3 hónap után írsz jellemzést. de részleteset ám, hogy eszik-iszik, mivel hogy játszik, mivel próbálkozik a fürdőszobában, ráül-e a bilire/wcre, belepisil e, megmossa e a kezét vagy csak pocskol. hogy viselkedik a gyerekekkel, felnőttekkel, beszélget e, mit hogy mond, önállóan mivel próbálkozik, stbstb. mindezt 2x írd le, a törzslapba és az üzenőfüzetbe is! naná!

13.20 van mire visszaér a társad. nos, ő az aki tovább altatja a gyerekeket a gyerekek ebédje után, hogy te közben haladj a papírmunkával. ha végez, ő is ír jellemzéseket ha épp kell. ha nem, akkor csak élvezi a csöndet. vagy díszít! mert ugye minden sz.rra díszítve vannak a csoportok előterek, minden! hajtogass, vágj, ragassz, fess, akármi. de csendben, mert alszanak végre a gyerekek.

14.00 hazamegy a délelőttös (igen, itt 7 óra a munkaidő.. máramikor. ha épp nincs szabin a társad. mert akkor 8-16ig egyedül sz.psz a fent leírtakkal. persze a dajka segít, de nem tudja érdemileg helyettesíteni a társadat. mert nem az a fajta dajka akivel sokkal előrébb vagy, de legalább van és előbb kész vagy az öltöztetéssel.)

14.00 ekkor már van olyan gyerek aki felvan. mert miért is ne ébredne 1-1.5 óra alvás után.. és otthon miért is ne lenne egyből kikapva az ágyból. hadd orditson hetekig mert nem kelhet fel egyből. ezzel persze felébresztve 2 csoport gyerekeit. sebaj. eltelt pár hét és megszokta hogy pihen még. mert ugye anya is dolgozik, nem tudja egyből hazavinni.

szóval 14.30 körül kezded újra a pelenkázást. meg az öltöztetést, ágyhúzást ha átázott vagy bepisilt valaki.

15.00-15.20 uzsonna. aki éhes eszik, aki nem, az legalább leül az asztalhoz és iszik.

15.20-16.00 vagy 17.00 (szomszéd csoporttal együttműködve, egyik 9-16ig másik 9-17ig dolgozik, ez 7 vagy 8 óra. de mindenkire sor kerül a 9-17es műszakban 1 hónap alatt) mennek haza a gyerekek. mondj el részletesen mindent a szülőnek, mit mennyit evett ivott, mennyit aludt, mit csinált, kivel játszott, érte e sérelem, kakilt e hányszor milyen színű szagút állagút (különösen ha fosos időszak van), pisilt e bilibe, folyt e az orra, köhög e stbstb. persze ezt oviban 1 mondatban lerendezik majd, vagy annyiban sem,de ez bölcsi, itt így kell. közben figyelj oda a még ott lévő játszó gyerekekre. akik jó esetben játszanak, rosszban próbálják a másikat csesztetni. oldd meg a konfliktust és közben beszélj a szülővel is. főleg ha még sorban is állnak a szülők, mert 5en jönnek 15.30kor és azt se tudod hol vagy. ja persze közben figyelj a pisilni menő gyerekre, vedd észre a kakás gyereket, tedd is tisztába. ha te voltál 16.00ig,add át a szomszéd csoport kisgyermeknevelőjének a gyerekeket, mondj el neki mindent. aztán örülj hogy hazavittek mindenkit, vagy hogy letelt a munkaidőd.


akinek meg b.ssza a csőrét hogy van 2.5-3 óra pihenőideje a bölcsiseknek, ovisoknak, lehet jönni kipróbálni. nem kell egy egész napra. csak egy délelőttre! szívesen átadom 1 délelőttre egy próba erejéig a csoportomat.


félreértés ne essék, szeretem a munkámat. de néha sok. főleg mikor ilyen emberek nincsenek is tisztában azzal, hogy mi az amit csinálunk, hogy telik egy napunk. és a leírtak mellett még énekelünk, mondókázunk, tornázunk a gyerekekkel. és lehet semmibe nézni a bölcsiseket akik "semmit nem csinálnak csak játszanak egész nap" hát nyasgem.


és tisztelet a kivételnek! vannak jó szülők is! akiknek mindenük a gyerekük, megtanítják amire csak lehet/tudják, ha beteg otthon tartják, nem "cumisüvegbe az antibiotikum és le van sz.rva". csak sajnos baromi ritka. 12ből mondjuk 4.. de lehet sokat mondtam.

2018. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
78%
Anyukám óvónő. Többször is adódott hogy néhány órát bent voltam az oviban, segitettem diszeket vágni vagy játékot elpakolni, vagy csak szineztem a gyerekekkel. Komolyan mondom az a néhány óra a gyerekek közt teljesen leszedált. Folyamatos a gyerekzsivaj, mindig történik valami, sosincs nyugi, mindenért hajolni kell, a gyerekekhez, a pici asztalohkoz, székekhez, az én derekam ezt nem birná. Valóban alvásidőben van csak csend amikor mindenki igyekszik vagy szusszanni egyet egy jó kávé mellett vagy megcsinálni a papirozást. Minden elismerésem az óvodás/bölcsis dolgozóknak! Természetesen minden oviban akadnak lusta vagy kiégett dolgozók,vagy előfordul hogy csak rossz napja van az embernek, de könyörgöm hol nincs ilyen? Minden nap találkozni ilyen emberrrel a boltban vagy orvosnál vagy a buszon de attól még általánositani nem kell. Nekem csak 2 kis gyermekem van, de néha 12-nek érzem. Szóval mielőtt kritizálunk valamit legyen már mögötte tapasztalat és objektivitås meg egy kis empátia is.
2018. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!