Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában miért kell lefeküd...

Az óvodában miért kell lefeküdniük ebéd után azoknak a gyerekeknek is, akik már leszoktak a délutáni alvásról?

Figyelt kérdés

A kisfiam nagycsoportos. Már óvoda előtt leszokott a délutáni alvásról. Az óvodában kötelező lefeküdni ebéd után, de ő soha nem alszik el, csak unatkozik 2,5 órán át. Az elmúlt 2 évben egyetlen egyszer sem aludt az óvodában a kisfiam, de itthon sem alszik délután. Nincs rá igénye, elég nagy már hozzá, hogy csak éjszaka aludjon.

Kértem az óvónőket, hogy hadd játsszon a fiam, de elutasító választ kaptam. Szerintük az ebéd után le kell feküdni egy gyereknek, mert csak. Érdemi érvet soha nem kaptam.

Mi értelme ennek? Minek kényszerítik arra, hogy 2,5 órát feküdjön, aminek semmi, de semmi értelme? Miért akarnak okosabbak lenni a valóságnál? A gyerekek óvodás korukban szoknak le az alvásról. Nem kéne akadályozni őket a fejlődésben.


2018. okt. 23. 21:12
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
62%
Azert, mert a gyerekednek ra kell szoknia, hogy nem csak őkegyelme letezik a vilagon, es neha a kozosseg erdeke fontosabb, mint az hogy őnagysaga unatkozik-e. A szabaly az szabaly, ez legyen a legnagyobb baja eleteben.
2018. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!