Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom azert akar elhagyni...

A párom azert akar elhagyni mert az ovis gyerekünk tizedjére sem érti hogy ne ugraljon az ágyon. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nevelésben különbözunk. Egy peldan keresztul(de irhatnék ezer masikat) az örökös probemak:


Én megmutatom a gyereknek hogy pl trambulinon szabad ugrálni, ágyon nem.amit be is tart otthon. De anyosnál ugye nem.


Párom meg az a sarokba állitos tipus. Es szerinte mivel én nemugy nevelek mint ő, azaz nem szigorral, szerinte ezert ugral anyos ágyán vagy ezert hisztizik a boltban (néha csak de a páromat ez anéha is kicsinálja)mert szerinte en ezzel az ő nevelesi modszerét gátolom. Mert szerinte pl ha en is sarokba allitanám akkor soha nem hisztizne boltban.


Hiába mondom hogy csak ovodas könyörgöm, es igenis ebben a korban ezredjere is szolni kell, szerinte értetlen a gyerek mert első szora parancsra kéne mindenben megvaltoznia pl soha nem ugral agyon ha egyszer raszolt.

Es szerinte nekem nincs tekintélyem es elhagy es lássam meg hogy a fejemre fog nőni es nagykorában majd drogosan ki is nyir



Véleményt várok az egészről!


2018. dec. 26. 13:11
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
92%
Már bocsánat, de te is fordítva ülsz a lovon. Hülyeség azt magyarázni, hogy ágyon nem ugrálunk, trambulinon meg igen, ahol mg nincs trambulin, ott leszarod mit csinál a gyerek. Ez az egyemalelkétbszéljükmeg hozzáállás agyzsibbasztó. Vannak általános szabályok, amiket igenis meg kell tanítani. Nem azt tanítjuk hogy nem ugrálunk otthon az ágyon, mert ugrálni a trambulinon kell, hanem hogy bárhol tilos ugrálni az ágyon, mert balesetveszélyes és kárt okozhat. Egy óvodás aki ezt nem tudja megérteni, az nem hülye hanem neveletlen. Nevelni pedig a ti dolgotok, nem anyósé. De azért mert te egy hülyeséget kapcsoltál az ugráláshoz, még jó hogy nem kell mindenhová trambulin,ahol megfordultok hogy a neveletlen gyereked ne ugráljon az ágyon
2018. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
95%
Apa meg a másik hülye, hogy szerinte ezért el kell hagyni a családot. Bár gyanítom ez csak kifogás, inkább a azt nem bírja hogy a felesége helyett egy gügyögő óvónénivel kell együtt élnie, aki ahelyett hogy megbeszélné a dolgokat, szisztematikusan hülyénk nézi apukát.
2018. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell az ilyesmi miatt elhagyni a családot, de ne haragudj, a te hozzáállásod is iszonyú gáz.


1. Egy ovisnak érteni kell, hogy nem ugrálunk az ágyon. Ha leszállítod róla, majd a következő látogatás alkalmával újra bepróbálkozna, az normális lenne. Hogy tízszer rászóltok és a füle botját sem mozgatja, az nem az. Oviban dolgozom, kiscsoportban, és ezt ebben a formában a legproblémásabb sem meri megcsinálni. A te gyereked is képes lenne szót fogadni, ha akarna. Csak épp nem akar, mert minek, úgysincs semmi következménye.

2. Nem a felnőtt dolga egy óvodást egész nap lefoglalni, főleg nem azért, mert fennáll a veszélye, hogy egyébként szétveri a berendezést.

3. Ha egy ovist nem lehet a tv-vel egy, helyiségben hagyni, mert tönkreteszi, ott valami nagyon el van cseszve. Autó dettó. Normális esetben már egy 3 évesnek sem jut eszébe összekarcolni a kocsit.

4. A kedves párod holnapra lenyugszik, és nem pakol, ebben egész biztos vagyok. A gyereket viszont próbáljátok meg féken tartani, különben lesznek itt nagyobb gondok is.

2018. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyenért elköltözik,akkor mehet,

anyosnál is az érvényas sőt mindenhol hogy az ágyon nem ugrálunk mert balesetveszélyes ,ugrálni a trambulinon és földön szokás .

2018. dec. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
69%

Tökmindegy kinek van igaza, a férj részéről ez csak ürügy.

Bár eléggé gerinctelen, hogy nem áll eléd és mondja el, valójában mi a baja.


Add rá a kabátot, hagy menjen.

2018. dec. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
26%

Kedves oviban dolgozó 23as válaszoló.


Kérlek segíts nekem is, hogy hogy kell rávenni a gyereket a szófogadásra. Én is ebben hittem, hogy mindent 5000szer elmodok neki és csak lesz foganatja de nem így lett. A fiam is kiscsoportos, az oviban nincs vele gond, bár meg sem szólal szinte, de itthon néha igencsak szófogadatlan. A berendezésben ugyan nem tesz kárt, főként azt nem tudom megértetni, hogy ne bántsa a testvérét, főleg akkor ne bántsa bosszúból ha rám haragszik. Beküldeni a szobájába vagy saokba állítani nem tudom, mert nem marad ott. Teljesen magam alatt vagyok már és nálunk is a párommal örök vitatéma ez.

2018. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
67%

Bocs hogy nem tanácsot adok, viszont én is kíváncsi lennék az óvónő vàlaszadó tippjeire. Oviban azt mondják, legyen mindig következménye a rossz cselekedeteknek. de pontosan mi? mindenért képtelenség sarokba állítani. főleg ha testvérei is vannak és esetleg velük is épp teendő van (esetleg épp szintén bünti) akkor hogyan? meg pl ilyet hogy lefekvés helyett bohóckodnak-kiszaladgálnak még 21.30kor is a szobájukból - ott és akkor rögtön milyen következmèny lehet? a másnapi ezmegaz elmarad, nem kapod meg stb nem működik. ha rájukzárnám az ajtót még boldogok is lennének, felkapcsolnák a lámpát és játszanának reggelig.

Szóval jó lenne ha valaki valahol épkèzláb, konkrét tippeket tudna adni, nem csak dobálózni azzal hogy "meg kéne nevelni a gyereket".

Van egy 4 évesem is egyèbként, ő ért a szép szóból is, de legkésőbb akkor amikor kezdem megemelni a hangom. Ha ő lenne az egyetlen gyerekem, még vállon is veregetném magam hogy milyen okosan nevelem.:D De vannak zsiványabb gyerekek is, jól jönne néha egy konkrét nevelési nagykönyv.:)


Kérdező, hogy alakult végül, ugye nem pakolt össze párod?

2018. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Mivel azt hiszi hogy miattam nincs tekintélye, igy amikor nevel, én háttér vagyok max.

Azt mondta megprobálja, nem adja még fel, de én látom rajta hogy el is van már hidegülve, nem olyan velem sem, mint volt.


Jelenlegi baja hogy neki nincs kedve egyfolytában fegyelmezni, hogy szerinte hàrmasban joformán a gyerek miatt nem tudjuk magunkat jol érezni, köztünk is feszültség van.

Azokat amikor együtt jàtszunk, nevetünk, szánkoztunk, mintha elfelejtette volna.

A fokuszában kizárolag a panaszai, a bajok, a csintalanság állnak es a jok mintha nem is lennének.


Beszéltük hogy ez megy ovisan, rögös a gyereknevelés utja, suliban majd jön hogy nem akar leckét irni, kapja az intőket, kamaszon még "jobb" lesz. Felfogta eddig azt, hogy csodát hogy a gyerekből egy egyhelyben ülő csendes kis vmit nem fogunk soha kihozni, azt már nem várja.


Kérdés csak az meddig nem un bele megint a nevelésbe.


Olyan hideg is valahol, ugy érzem màrcsak a szilveszterre tart "mutogatni", mert mindenkinek ott lesz a párja és mindenképp vinni akar. Azt még meggondolom megyek e.

2018. dec. 27. 18:29
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Az ovis válaszoló vagyok. Nem vagyok óvónő, csak pedasszisztens. :) De ha óvónő lennék, se lenne tuti receptem, sokat beszélgetünk erről a kolléganőimmel, mindannyian gyakorló anyukák vagyunk, és egyikünknél sem mennek olyan flottul a dolgok otthon, mint az oviban. Ez viszont a mi bénaságunk, mivel az ovi azt mutatja, hogy már egy 3 éves is KÉPES a viszonylag fegyelmezett viselkedésre, tehát az a magyarázat, hogy "nem érti, hogy nem szabad az ágyon ugrálni, mert még túl kicsi", egyszerűen nem állja meg a helyét. Érti. Elég nagy már.

Nyilván az oviban sokkal rendezettebb az egész élet, egyértelműbbek a szabályok, szigorúbb a napirend, ez biztonságot ad a gyerekeknek. Az érzelmi viszony sem olyan szoros, hogy nagyon el merjék engedni magukat. Nem kell ezt egy az egyben lemásolni otthon. Az azonban biztos, hogy ilyen kétfelé tartó neveléssel, mint ami a Kérezőéknél van, nem csoda, ha teljesen összezavarodik és bepörög a gyerek.

Nekem amúgy alsósaim vannak, nálunk is a férjem a sokkal szigorúbb, de én nem bánom. Kell nekik a fegyelem, ha rajtam múlna, a fejemen ugrálnának egész nap.

2018. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Mondtam is neki ezert vagyunk két fél, kell a gyereknek egy anya meg egy apa, jin jang.

A legkonnyebb kilépni es messziről osztani az észt, mintsem az hogy erőt vegyen magán. Hol a ferfi az erősebb nem akit kicsinal egy ovodás.

2018. dec. 27. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!