Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom azert akar elhagyni...

A párom azert akar elhagyni mert az ovis gyerekünk tizedjére sem érti hogy ne ugraljon az ágyon. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nevelésben különbözunk. Egy peldan keresztul(de irhatnék ezer masikat) az örökös probemak:


Én megmutatom a gyereknek hogy pl trambulinon szabad ugrálni, ágyon nem.amit be is tart otthon. De anyosnál ugye nem.


Párom meg az a sarokba állitos tipus. Es szerinte mivel én nemugy nevelek mint ő, azaz nem szigorral, szerinte ezert ugral anyos ágyán vagy ezert hisztizik a boltban (néha csak de a páromat ez anéha is kicsinálja)mert szerinte en ezzel az ő nevelesi modszerét gátolom. Mert szerinte pl ha en is sarokba allitanám akkor soha nem hisztizne boltban.


Hiába mondom hogy csak ovodas könyörgöm, es igenis ebben a korban ezredjere is szolni kell, szerinte értetlen a gyerek mert első szora parancsra kéne mindenben megvaltoznia pl soha nem ugral agyon ha egyszer raszolt.

Es szerinte nekem nincs tekintélyem es elhagy es lássam meg hogy a fejemre fog nőni es nagykorában majd drogosan ki is nyir



Véleményt várok az egészről!


2018. dec. 26. 13:11
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy mi is máshogy nevelünk a férjemmel, ő szigorúbb mint én, bár én is az vagyok- de szerintem úgy átlagban a gyerekek az anyukájukkal más viszonyban vannak mint az apjukkal. Nálunk is úgy van, hogy ha már nagyon rosszak a gyerekek, nagyon leszabadulnak, akkor férjem rikkant egyet és megértik, hogy mostmár tényleg elég.

Ettől függetlenül férjem sem egy sarokbaállítós ordítós vadállat- sőt. 3fiunk van, minden nap megy a nagy csikiharc, meg mindenféle játék, közös olvasás, tanulás is.

Volt már úgy, hogy úgy ítéltem meg, hogy valamiben túl szigorú volt, vagy nem volt korrekt a gyerekekkel, de ilyen szituban is mellé állok, és ugyanazt mondom a gyerekeknek, mint ő. Viszont később kettesben mindig elmondom neki, hogy egyébként nem értettem vele egyet.... Mondjuk ilyen kb 5x fordult elő a 10év alatt, amióta gyerekeink vannak.

2018. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Én sem modok olyat a gyereknek apja- büntiben, hogy jol tetted ugrálj csak.
2018. dec. 28. 13:36
 33/37 anonim ***** válasza:
azóta változott vmi?
2019. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Igen. Még rosszabb.

Szabályosan ellenségként kezeli már a gyereket. Mintha értetlen lenne, mintha mindent félteni kellene tőle, mintha mindig büntetni, fenyegetni kéne, mert a fejünkre nő, stb, mintha öröm nem is lenne benne.

Teljesen beépült az agyába vmi, hogy mindig támad, harcban áll, ugrik, egy ovodás ellen.


Pedig szocializált kedves gyerekről van szo, mindenhol szeretik, és várják, nem vadember, én is lazán el tudok vele lenni, együtt élni. Míg párom kiakad ha elzárta a gyerek a főcsapot(viz), és ezt Einstein fejjel adja elő az őrület határán, mintha atomrobbanás történt volna, addig én már tényleg csak pislogni tudok. Feladtam.

2019. jan. 3. 19:34
 35/37 anonim ***** válasza:
Ha menni akar had menyjen. Nekem 1 evésen van párom szigorúbb de messze nem ilyen. A gyereknek is jobb ha nem egy idegbeteg apa van a közelében. Nem tett semmi rosszat gyerek! Mi lesz ha kamaszodik? Azt hogy fogja megélni?
2019. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Gyanítom a köztetek lévő párkapcsolati feszültséget a gyereken vezeti le. Ez nem biztos, hogy tudatos és hát elég gyatra érzelmi intelligenciára vall. Szoktatok valami mást is csinálni, mint a gyereket nevelni? Mármint kettesben lenni, más témáról beszélgetni és hasonlók? Mert elég tipikusan az ilyen szituáció akkor áll elő, ha az egyik szülő ellen a másik szülő összefog a gyerekek(ek)kel és kiközösítik; vagy - általában az anya - fáradt bármi máshoz, hisz egész nap nyúzták, tapizták eleget, és a gyereket pajzsként, alibiként használja, hogy ne kelljen még a párkapcsolatra is időt, energiát beiktatnia, mert hisz önmagára sincs, és közben arra számít, hogy másik fél úgyis nagy már, kibírja, megvárja... csak ezt a férfiak maguktól nem szokták érteni, csak azt veszik le, hogy már megint a gyerek miatt nincs ez se meg az se, és végül gyanakodni kezdenek, talán az asszony már nem szereti őket. Mindez sokszor nem tudatos, csak elkezdenek hisztizni, mint egy kisgyerek valamin, miközben igazában nem az zavarja őket, hanem megértésre, szeretetre, tiszteletre vágynak, ahogy mindenki (csak nehéz egy kaktuszt ölelgetni, és kérdés neked még megéri-e visszakapni azt, aki volt vagy ezekkel a feltárult bugyrokkal már nem).

És még mindig nem írtad, hogy ő -e a gyerek apja. Mert ha igen, és születésétől kezdve együtt vagytok, teljesen más a helyzet, azaz gyanúsan valami történt, amitől megváltozott, mintha csak most kapta meg pár hónapja, hogy milyen egy gyerekkel folyton együtt élni, és nem csak pár órára elvarázsolni jófejséggel azért, mert épp egy anyának udvarol.

2019. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Pont ő kerüli a kettesben töltött időt. Neki elég az ágy velem, gyerek nélkül.

Ha szeretnék kettesben menni vhova, mindig azzal jön, milyen anya vagyok, hogy a gyereket nem vinném

Szabályosan logva oldom meg hogy kicsit szabad legyek.(pl titokban szabin vagyok)mert csak lecsesz ha szabadságra is vágyom.

2019. jan. 4. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!