Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom 5 éves fia vele...

A párom 5 éves fia vele alszik, én nem alhatok velük, nem engedi a gyerek. Mit tegyek/tegyünk?

Figyelt kérdés

A párom előző házasságából van egy 5 éves fia. Ő neveli a gyereket, mert az anyja kb lemondott róla.

A kisgyerekkel jól kijövünk, viszont fél év után sem engedi, hogy ott aludjak az apjával. Nekem másik szobába kell mennem.

Az elején elfogadtam, hisz persze féltékeny a gyerek. De ez most már kezd kicsit zavarni....

Szerintetek mi a teendő?

Van külön szobája, de az apjával akar mindig aludni.

Mi nem élünk együtt, de sokszor vagyok ott.



2019. jan. 5. 12:17
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
35%

"A gyereknek követni kell a szülőt, aki másképp nevel az megszívja. Ha a gyerek diktál a kapcsolatnak vége. Az apának érzékeltetne kell, hoyg te vagy a párja és neki rád is hallgatnia kell, ha nem támogató a kapcsolat akkor vége."


Igen, az tényleg sokkal jobb, ha a gyerek " szívja meg"...

Amikor valaki gyereket vállal, tisztában kell lennie azzal, hogy onnantól a gyerek érdeke megelőzi az övét.

Bár én házasságban élek, de ha nem így lenne, nincs az a kapcsolat, amit a gyerekem igénye elé helyeznék. A kapcsolatban mindkét fél felnőtt ember, akinek normálisan semmilyen törést nem okoz a külön alvás. Ugyanez azonban nem mondható el egy anyukáját elvesztő gyerekről.

2019. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó, el vagy tévedve. Azt írtad, a külön alvás semmilyen törtést nem okoz. Na, most megsúgom: ennek az ellenkezője igaz. A közös éjjeli romantikázás, az intimitás hiánya kinyírja a párkapcsolatot.

A kérdezőtől meg nem lehet elvárni, hogy feláldozza a saját boldogságát egy 5'éves kedvéért, aki ráadásul nem is a saját vére.

2019. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvastam el minden választ,de azt írtad kedves kérdező,h veled is jól elvan a gyerek. Nem tudom,jó ötlet-e,de miért nem próbáljátok ki azt,h apának este el kell menni vhová és neked kell "elaltatni" a gyereket?

Persze apa ott lenne vhol a közelben,ha kell,akkor egy telefon és már otthon is van.

Csak egy ötlet,de ha sikerülne néha veled elaludnia,utána már lehet,h nem küldene el.

Viszont anyuka elhagyta,tehát természetes a félelme,h apát is elveszíti. És a gyerekek alapjáraton önzők. Emiatt is lehet,h nem akar veled osztozni az apukáján. Azt akarja érezni,h ő a legfontosabb.

2019. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
26%

Nincs értelme folytatni. Nem családfő ez a férfi.

És nem tisztel téged. A gyerek a főnök.


Én azt mondom, lépj olajra.

2019. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
34%

A kérdező egy nagyon nagy kérdést feszeget. Szerintem nálunk elképesztő problémák vannak ezen a területen.


Ki az első? A partner vagy a gyerek?


Magyarországon nagyon elterjedt az a felfogás, hogy a megszületésétől fogva a gyerek az első. Hihetetlen nagy tévedés, alig lehet nagyobbat elkövetni az életben. Mindig a partner az első és aztán jön a gyerek. Ahol másképp van ott ritka esetben nincsenek problémák.

2019. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem meg normális,h a gyerek az első. Függetlenül attól,h házastárs vagy nem,ha pl életet kell menteni,akkor kedves utolsó,te a gyerekedet mentenéd,vagy a partnert?

Persze,ne a gyerek irányítson,de azért ő az első. Nekem ez a véleményem.

2019. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
56%
Persze, majd a pár hónapos, aktuális kapcsolatot a gyereke elé helyezi.
2019. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
49%
Nincs ilyen, hogy a gyerek az első vagy a partner az első. Azt kell megérteni, hogy ha a szülőnek nincs kiegyensúlyozott párkapcsolata (már ha persze igénye lenne rá), és a gyerek vélt érdekében háttérbe helyezi vagy megszakítja a párkapcsolatát, akkor az élete egy területén frusztrált, boldogtalan ember lesz, és a végén a gyerek fogja megsz'vni. Egyfelől az sem megoldás, hogy hatalmi szóval azonnal egyik napról a másikra megszüntetni ezt a kialakult szokást, mármint az együttalvást, másfelől az sem megoldás, hogy a szegény sérült gyerek vélt érdekében a gyerek a végtelenségig (18 éves koráig???) az apja mellett alszik. Fokozatosan, beszélgetéssel, ráhangolással, sok közösen eltöltött idővel, tapintattal a gyerek és a pár felé is apránként meg kell szüntetni az együttalvást. Jó lenne, ha a felnőttek megbeszélnének egy stratégiát, meghatároznának egy időkeretet, és elkezdenék a folyamatot. Ez a helyzet, amit a kérdező leírt, egy megoldható probléma egy működő párkapcsolatban. Lehet választani a konstruktív megoldások közül és lehet borítani az egészet, de egy jó párkapcsolatot kár lenne egy ilyen probléma miatt megszüntetni.
2019. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
26%
Hú! Vannak itt bajok csőstül.
2019. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ mindenkinek!

Igyekszünk majd valamit kitalálni.

Jött itt pár jó ötlet! :)

2019. jan. 6. 16:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!