Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom 5 éves fia vele...

A párom 5 éves fia vele alszik, én nem alhatok velük, nem engedi a gyerek. Mit tegyek/tegyünk?

Figyelt kérdés

A párom előző házasságából van egy 5 éves fia. Ő neveli a gyereket, mert az anyja kb lemondott róla.

A kisgyerekkel jól kijövünk, viszont fél év után sem engedi, hogy ott aludjak az apjával. Nekem másik szobába kell mennem.

Az elején elfogadtam, hisz persze féltékeny a gyerek. De ez most már kezd kicsit zavarni....

Szerintetek mi a teendő?

Van külön szobája, de az apjával akar mindig aludni.

Mi nem élünk együtt, de sokszor vagyok ott.



2019. jan. 5. 12:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
18%
Jól látod, normális kapcsolatban együtt alszanak, de ez nem normális kapcsolat. Normális családban van anya, apa és csak közös gyerekek. Ezekben az össze-vissza, katyvasz családokban mindig sérül valaki.
2019. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, te azért egy ritka nagy bunkó vagy, nem gondolod? Ha a te álláspontodból indulunk ki, akkor nagyon sok "nem normális" család van, ahol csak egy szülő van, vagy ahol nem csak közös gyerek van. Pedig hidd el, ezeknek a "nem normális" családoknak a nagy része köszöni szépen, jól van.
2019. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem gyerekes dolog ez az együtt alvás felnőtteknél, nem is értem mièrt ilyen nagy divat. Ha tehetném, egyedül aludnék egy külön szobában, de sajnos a párom beszoktatta közénk a 1,5 évest, később pedig a kicsi szokott oda, így apának maradt a gyerekszoba... rettentően irigylem 😔


Hagyd a gyereket az apjával, elég szr neki így is, he nem tetszik meg lépj le

2019. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
28%
Nem hiszem, hogy normálisnak nevezhető, ha egy anya elhagyja a gyerekét. Sajnálom, ha az igazság bunkóságnak számít és én nem nagyon látok olyan mozaikcsaládot, ahol valaki ne sérülne.
2019. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez normális viselkedés egy 5 évestől, különös tekintettel az előéletére. De én pl 5 éves koromban pokolian féltem a sötétben. Saját ágyban feküdtem le este, de mégis mindig átmentem a szüleimhez. Nálunk is állandó harc volt, pedig az én szüleim együtt voltak.

Ki fogja nőni, csak legyél türelmes.

2019. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
87%

Kéne a "másik szobába" is egy francia ágy.

Apa elalszik a gyerekkel, aztán átmegy hozzád, ha kell hajnalban, akkor meg vissza.

Aztán idővel csak javul a helyzet.

Le a kalappal a pasi előtt amúgy.

Anyjávsl semmikor sincs amúgy? Esetleg nagyi egy-egy hétvégére?

És akkor néha kiszabadultok a helyzetből.

2019. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Anyja 2-3 hetente ül be vele vhova 1 órára max.

Nagyszülőre nem lehet számítani sajnos.


Nagyszerű apa az biztos! Tisztelem és becsülöm ezért.

2019. jan. 5. 13:24
 18/46 anonim ***** válasza:
89%

Legyél türelmes. A gyereknek nyilván nagy törés h lelépett az anyja, és így csak apa ad biztonságot neki. Adj időt. Az jó ötlet lehet amit az egyik hozzászóló írt h miután elaludt a fiú az apa jöjjön ki.

MÁsik megoldás, hogy te is abban a szobában alszol, csak az ágy másik felén, vagy esetleg másik ágyban, aztán egy nap lehet h a gyerek fogja kérni h aludj velük. Ne aggódj, 14 évesen már nem fog akarni veletek aludni :-)

2019. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
84%

Az én 5 évesem mindig a saját ágyában alszik el, és nálam köt ki, mert fél egyedül. Ez normális, el fog múlni.


Szerintem ne aggódj, nincs ezen semmi furcsa, a gyerekek nem szeretnek éjszaka egyedül lenni, se sötétben, se sehogy, ez egy félős időszak.

2019. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
78%
Lehet először arra kéne rábeszélni, hogy veled aludjon. És ha élvezi, hogy ketten milyen jól megvoltatok, mert mondjuk mondtál neki fejből, a sötétben egy mesét, akkor lehet szeretne többször veled aludni. Onnan már csak arra kell rábeszélni, hogy milyen jó lenne hárman együtt. Aztán tényleg nem sokára külön szeretne majd aludn magától, akkortól csak kettesben is lesztek:)
2019. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!