Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom 5 éves fia vele...

A párom 5 éves fia vele alszik, én nem alhatok velük, nem engedi a gyerek. Mit tegyek/tegyünk?

Figyelt kérdés

A párom előző házasságából van egy 5 éves fia. Ő neveli a gyereket, mert az anyja kb lemondott róla.

A kisgyerekkel jól kijövünk, viszont fél év után sem engedi, hogy ott aludjak az apjával. Nekem másik szobába kell mennem.

Az elején elfogadtam, hisz persze féltékeny a gyerek. De ez most már kezd kicsit zavarni....

Szerintetek mi a teendő?

Van külön szobája, de az apjával akar mindig aludni.

Mi nem élünk együtt, de sokszor vagyok ott.



2019. jan. 5. 12:17
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
53%
Hát azért nehogy már egy 5 éves gyerek diktaljon! Mi az, hogy nem engedi?! Apuka helyében ezt biztos nem engedném, szépen megmondanam, hogy márpedig együtt fogtok aludni, ő pedig lefekszik az ágyába, és vita vége.
2019. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a szegény kisgyereket otthagyta az anyja, tudjátok mekkora törés lehet ez az életében? Úgy beszéltek róla, mintha egy zsarnok tini lenne. Elveszítette az anyját, és most fél, hogy az apukáját is elveszíti. A férjem 6 éves volt, mikor meghalt az anyukája, egy barátnőm pedig 8, mikor elhagyta az anyja, mindkettőjüknek még felnőtt korára is kihatott a dolog, mert a családban nem kezelték normálisan a dolgot. Az én lányom 4 éves volt, mikor elköltözött az apja messzire, és hónapokig minden nap félt az oviban, hogy megyek-e érte, és egy ideig velem aludt, mert érezni akarta, hogy én még ottvagyok neki. Egy kis 5 éves gyerekeről van szó, akiben egy világ omlott össze. Hányan írják itt, hogy elhagyott a barátnőm/barátom, hogy éljem túl. Ez ennél sokkal komolyabb dolog.
2019. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
74%

Azért az döbbenet, h felnőtt emberekből milyen szinten hiányzik az empátia. Gondolok itt a "na nehogymá a gyerek diktáljon" típusú hozzászólásokra. Ennél csak az szomorúbb, hogy nekik is van vagy lesz gyerekük...

A többiek már mindent leírtak a kérdéssel kapcsolatban, ahhoz a részéhez már nincs mit hozzáfűzni.

2019. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
69%
Nem olvastam a válaszokat, de leírom nálunk hogy volt. Én az anya vagyok, 7 éves koráig kb. együtt aludtam a lányommal, akit egyedül neveltem. Voltak próbálkozásaim a külön ágyba szoktatásra, de mindig vissza-visszatalált az én ágyamba. Aztán jött a párom, és én vele akartam lenni éjszakánként, és kevéske kérlelés, sírás, szomorkodás árán saját ágyba került a lányom. Előtte, amíg nem éltem együtt senkivel, csak randizgattam, nem volt elég a motivációm. Kellett az együttélés ehhez. De még két évvel ezután is fel-felemlegette, hogy nem alhatna-e az egyik este velem.
2019. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
37%
Meg kéne beszélned a pároddal, hogy ez téged zavar, és valamilyen szinten nem normális, ha egy gyerek egy bizonyos életkor után rendszeresen vagy kizárólagosan együtt alszik a szülővel. Bár ez az életkor szerintem inkább a hatéves kor, ill. az iskolába kerülés időszaka. Addig kellene, akár pszichológus segítségével fokozatosan és a gyereket kímélő módon átszoktatni a gyereket külön szobába. A gyerek azért igényli a szülővel való együttalvást, mert nagyon sok szorongást így tud feldolgozni, de egy bizonyos életkor után elvárható, hogy ahogyan önállósodik, kifejleszt más szorongásoldó technikákat. A kicsinek is tapintatosan el kell magyarázni - ez az apa feladata - hogy a nagyfiúsághoz hozzá tartozik az önállóság, a külön szoba, a külön alvás. Az iskolában pl. ha kiderül, hogy az apjával alszik együtt, mert pl. elszólja magát, akkor az "cikis" lesz. Szóval egyfajta megállapodást kellene kötni a gyerekkel, hogy hatéves koráig vagy iskolakezdésig szép fokozatosan leszokik az apa mellett alvásról. El lehet neki magyarázni ennek az előnyeit, azt, hogy ez nem miattad van, lehetne jutalmakkal ösztönözni, pl. minden egyedül átaludt éjszaka után kap egy matricát, és tíz matrica után valamilyen kisebb jutalmat. Azt kellene tudatosítani az apában is, hogy ha nem lenne párja, akkor is egy idő után az lenne az egészséges, ha a fiát támogatná az önállósodásban.
2019. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ez amit írtál csak akkor állná meg a helyét ha a gyerek apja és anyja együtt élnének és úgy aludna köztük még mindig minden éjjel. De ezt a gyereket elhagyta az anyja, csak az apjára számíthat, így érthető hogy szorong és lehet hogy még nem áll készen arra hogy egyedül aludjon. Ráadásul az új "pótanyukát" is csak fél éve ismeri, ami azért nem egy túl hosszú idő, főleg hogy nem is élnek együtt. Erőltetni nem szabad szerintem, időt kell adni a kisfiúnak, hogy el tudja fogadni az új helyzetet.
2019. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
29%

"Nem hiszem, hogy normálisnak nevezhető, ha egy anya elhagyja a gyerekét." Nem, ez valóban nem normális. Ahogy amúgy ezt apák sokasága is megteszi, ami szintén nem az, de attól még megtörténik. És ezek után már ne élhetnének normális családi életet valaki mással?

Igen, meglehetősen bunkó, sértő és általánosító volt a hozzászólásod, amivel rengeteg olyan családot minősítettél, akiket nem ismersz, és akiknek az életére egyáltalán nincs rálátásod.

2019. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
33%
Ez a párkapcsolat így döglött. Apa a gyerekkel alszik, nem tudsz éjjel összeölelkezni vele, nem ébredsz arra, hogy melletted szuszog. Szerintem lépj ki és keress olyan férfit akinek fontosabb vagy. Nem normális, hogy még fél év után se tudtok együtt aludni.
2019. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
34%
26-os, szövegértési képességeidet fejleszd! Ki írta, hogy azonnal kell tenni valamit, meg erőltetni kell? Egy folyamatról van szó, amit beszélgetéssel, stb. el kell kezdeni, és aminek a lefolyására rá kell szánni legalább egy évet. A kisfiú szorongását pedig pont szakértői segítséggel is kellene oldani. Senki nem mondta, hogy a gyerek egyik napról a másikra legyen kipaterolva az apa mellől. De ha egy családdá akarnak válni, akkor el kell indítani egy folyamatot, ami a jelenleginél egészségesebb irányba mutat. Ha a kérdezőnek fontos ez a kapcsolat, akkor nyilván segítenie kell ennek a folyamatnak az elindításában.
2019. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
67%
a gyereknek követni kell a szülőt, aki másképp nevel az megszívja. Ha a gyerek diktál a kapcsolatnak vége. Az apának érzékeltetne kell, hoyg te vagy a párja és neki rád is hallgatnia kell, ha nem támogató a kapcsolat akkor vége.
2019. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!