Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mièrt nyaggatnak folyton ezzel?

Mièrt nyaggatnak folyton ezzel?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok fèrjem 30. Kislányunk 2 es félévesen kezdte ősszel az ovit.szobatiszta, szèpen beszél.másokat kerdezgetnek mikor lesz már gyerek, de szüleim, ferjem szülei, rokonok,mindenki meglepődött hogy mi miert várunk már gyereket, pedig már 5 éve együtt voltunk, külön èltünk, kocsit vettunk.anyósom kérdezte abortuszra megyek-e,a kislanyunk születèsètől kerdezget mikor megyek már vissza dolgozni..az oviban mondta az óvónő amig nem dolgozom hozzam haza délben.nekem igy megfelel, ugyis kistesót tervezünk, de nem akar sikerülni.ugy tervezzük hogy probálkozunk es én itthon maradnék ha ugyis baba lesz majd,de már ott is kèrdezgetnek óvónők,anyukák, hogy mikor megyek dolgozni. Nem szeretnék beszélni a gondokról.. de elegem van hogy a kislányunkat is alig látták, a testvèreinket sem érdekli,pedig én gyakrsn látogattam őket.egész életemben csak azt lesik mikor dolgozok.igy is egy olyan régimódi életre vágyom ahol 3- 4 gyereket nevel otthon az anya, imádnék főzni, mosni rájuk, de sajnos ez álom marad.régen a nőket nem piszkálták, hogy gyereket is neveljen dolgozzon is, háztartás minden.van akit ugyanezért piszkálnak folyton?
2019. jan. 17. 06:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem az a baj, hogy nem jársz el dolgozni, hanem az, hogy nincs önálló bevételi forrásod. (Ha van, akkor bocsi, nem szóltam). Ahhoz, hogy pénzt keress, nem kell feltétlenül konkrét munkahelyre bejárni. Indíthatsz valami saját, otthonról menedzselhető vállalkozást, (pl.van üvegfestő meg szobrász ismerősöm is. A szobrász otthon, a saját műhelyében dolgozik, plusz gyerekeknek tart kézműves foglalkozásokat.) Esetleg ha tudsz varrni, azt is csinálhatod otthon. Vagy ha van alaptőkéd, befektetheted, és eléldegélsz a hozamokból. (Pl.veszel egy lakást és kiadod). Nagyon kiszolgáltatott helyzet, ha eltart valaki. Az államtól kapott támogatásokra én nem alapozok, mert bármikor megvonhatják. Azok az idők, amiket Te visszasírsz, azèrt annyira nem voltak szuperek a nőknek (se). Oké, hogy nem kellett 2 fronton helytállni, cserébe korlátozott jogaik voltak a nőknek.
2019. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, ha kiszolgáltatottság ha nem, másnak akkor sincs hozzá közé, nem?

Nekem soha eszembe nem jutna senkitől megkérdezni, mikor megy már dolgozni, vagy miért van otthon! Kiszolgáltatott igaz, de eszembe nem jutna emiatt senkihez rosszul, bunkón állni emiatt....

2019. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
bocs a félreértésekért,mert két és fél évesnek irtam csak hogy egyszerűbb legyen,de már novemberben töltötte a 3-mat engem köteleztek hogy beirassam.legalábbis a védőnő mondta hogy abban az évben kell. ahol dolgoztam már nem vennének vissza terhesen,mert bármikor az lehetek,nem tudni előre mikor sikerül..csak szeretnék nagy családot és látok másokat 3 gyerekkel,olyan rossz hogy nekem nincs,meg másokat azért faggatnak rokonok mikor lesz már tesó,nekem meg csak hogy dolgozzak már..igy is rossz érzés. a világ leglustább anyukája vagyok biztos...ha tehetném még otthon lenne velem a lányom,de tudom jó neki a közösség,és délbe el fogom hozni amig csak lehet... :(
2019. jan. 17. 11:43
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

"ahol dolgoztam már nem vennének vissza terhesen,mert bármikor az lehetek,nem tudni előre mikor sikerül.."


Ööö, ez így inkább kifogás, mint indok. Lehet hogy 1 évig nem sikerül...

2019. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, hogy pár hónap alatt sikerül a baba. Mi lesz ha 1-1,5 év alatt sikerül? Attol, nem felsz, hogy nem lesz csed, gyed? Mert 4 emberre a gyes +családi igen csak kevéske. Mióta próbálkoztok?
2019. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Tehát a védőnő hazudott neked. :-(

Mindenesetre az óvónőket állítsd le. Nekik ahhoz lett volna joguk, hogy ne vegyék föl a gyereket, hisz még nem volt kötelező. Ha fölvették, akkor utólag már ne pampogjanak. De gondolom, a gyerek után járó kvóta meg jól jön az intézménynek, pláne ha nincs is ott a gyerek egész nap. :DDDDD Jól ki van ez találva!

Amelyik rokon meg azt kérdezi, mikor mész vissza dolgozni, azzal meg építsd le a kapcsolatot. Minden rokonságban vannak kellemetlen emberek, ha lehet, érdemes őket elkerülni.

2019. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
De basszus, senkinek semmihez semmi köze. Senkinek semmi köze, hogy szültél, szoptatsz-e, hogy csinálod a hozzátáplálást, meddig maradsz otthon, hogy oldod meg a háztartást, hogyan fegyelmezel. Akkor miről szabad beszélgetni? Ezek szerintem mind olyan kérdések, ami minden anyát foglalkoztat, miért ne lehetne beszélgetni róla? Mi bizony megbeszéltük az anyukákkal, ki hogy oldja meg a munkába való visszatérést. Egyáltalán nem éreztem bántónak, ha megkérdezték, meddig maradok otthon.
2019. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Ha megkérdezik, mondod hogy egyelőre nem mész vissza dolgozni és kész. Ha tovább kérdezik, miért nem, hát azért mert "így beszéltétek meg". Zárt rövidre, nem kell belemászni a témába, semmi köze hozzá, remélhetőleg veszik a lapot.
2019. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de valószínű azt gondolták, azért adtak előbb be az oviba, hogy tudjál menni dolgozni és ezt nem értik.

2,5 evesen nagyon ritka esetben kerül be gyerek az oviba, a legtöbb mèg nem is szobatiszta olyankor, így max bölcsibe mehet, ha anya is visszamegy dolgozni.

De ha nem is tervezed, hogy munkába állsz miért nem csak szeptembertől, 3,5 èvesen adtad oviba?

Mondanám, hogy irígyek az emberek, de itt benned is van hiba. Mintha meg akartál volna szabadulni a kicsitől, de akkor minek meg egy?

2019. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Közben olvastam, hogy màr betöltötte a hàrmat.. De attól még csak most szeptemberben lett volna óvodaköteles. Mi 3,5 évesen adtuk oviba, de még akkor is kicsit korai volt.

Mostanában sokan a más dolgával foglalkoznak.. Fogsz is meg ilyen és hasonló kérdéseket. Nem kell vele foglalkozni.. Ha valaki többedszerre is megkérdezi, kérdezz vissza, hogy valami új kèrdése nincs? Hiszen ezt már megbeszéltétek. Vagy mond azt, Nektek ilyen jól megy, szerencsére nincs szükség a fizetésedre, fontosabb a család, hsztartas, hogy ne egy àllandóan panaszkodó, rohanó, idegbeteg anyuka legyél, aki napi 10 perc minőségi időt tölt el a gyerekével.

2019. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!