Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Disneylandezni 8 évesen,...

Disneylandezni 8 évesen, szülők nélkül? Tényleg mindenkinek elment az esze körülöttem?

Figyelt kérdés

A lányunk most lesz 7 éves, a keresztanyjától azt kapná ajándékba, hogy elmennek a francia Disneylandbe 3 napra. Én viszont nem szívesen engedném el. Még sosem volt külföldön, a legtöbb idő egy hét volt, amit nélkülünk töltött (nagyszülők vitték a Balcsira tavaly, és tavalyelőtt). Még sosem ült repülőn sem. Ráadásul rosszul is esik, hogy nélkülünk élné át ezeket, hiszen mégis mi vagyunk a szülei. Viszont nekünk ilyen csilliós nyaralás a közeljövőbe nem fog beleférni, örülök ha nyáron itthon sikerül elmenni pár napra valahová... Így is sokszor úgy érzem, a gyerek jobban szereti a keresztanyját, mint engem, mert vele mindig lehet hülyéskedni, amikor ott van, ott alszik nála, nincsenek szabályok és úgy jön haza mindig, hogy napokig hallgatom, hogy "bezzeg ott". Karácsonykor együtt volt az egész család, a mi ajándékunkat ki sem bontotta kb., mert azonnal rohant, hogy mit kapott a keresztanyjától, aztán rohant hozzá, hogy köszönöm köszönöm, annyira szeretlek... Ezt látni borzasztó volt.


És most is ment tegnap egész délután a hiszti, hogy ő menni akar, engedjem el. Aztán anyám is rákezdte, hogy most miért nem engedem. Komolyan velem van a gond, amiért úgy gondolom, hogy egy alsós gyerek ne a szülei nélkül utazzon külföldre, több napra?


2019. febr. 7. 13:19
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
62%

Lépj túl a sértettségeden, és a féltékenységeden és engedd el, ne foszd meg egy ilyen élménytől.


Én 10 évesen voltam disney landben, a mai napig emlékszem minden pillanatára, fantasztikus volt.

2019. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
17%

Én osztálykiránduláson voltam életemben először külföldön, Londonban, 11 évesen.


Nagyon korai volt és egyáltalán nem értékeltem az épületeket, sem a külföldi beszédet meg ilyesmi. Olyan volt, mint otthon, csak nehezebb volt megérteni, mit akartak az emberek.


Ellenben Disneyland..Hatalmas élmény lehet. Megérné kimennie egy gyereknek, az tény. Csudiszép világot teremtettek tele hullámvasúttal.


Szóval az ajándék remek, engem a drágasága sem zavar, hadd költsenek már a gyerekemre, csak örülök neki.


Viszont pofátlanság volt, hogy nem szóltak róla nektek előre, nem kértek engedélyt rá, hiszen jó messzire vinné külföldre a 8 évest. Helyre kéne tenni keresztanyut, mert nem viheti ám csak úgy a gyereket, ha kedve szottyan, ti vagytok a szülei. Szép dolog az ajándékozás, de pénzért cserébe felrugni ilyen szabályokat, kb mintha megvenné a gyereket tőletek, meg is értem, hogy ki vagy akadva.


Mi jól élünk, de ha ideállítana egy rokon egy quaddal, hogy megkapja a gyereked, csak pattanjon és jöjjön velem egy napra, hát bizony nemet mondanék, mert a tekintélyem ássa alá a gyerek előtt. Az van, amit a szülők mondanak, mindenki más tőlem kérjen engedélyt, hogy mit akarnak csinálni a gyerekemmel és mikor. Pláne egy másodikossal, még olvasni is most tanult meg, az istenért..


Kicsit nehéz felmérnem, mekkora egy 8 éves, mert az enyém még csak 5, senkivel nem engedem el 3 napra sem belföldön.. a te gyereked meg csak 3 évvel idősebb..


Nehéz ügy.


Szerintem én azt csinálnám, hogy apukának kigazdálkodnám az utat, hogy menjen a gyerekkel és a keresztanyuval(ha jóban vannak, a legtöbb apuka pocsék szülő)


Egyébként milyen szülők vagytok ti, hogy más rokon felülírhatja a gyereknevelésre vonatkozó szabályaitokat? Én ezt számonkérem mindenkin. Ha a gyerek nem ehet x dolgot, akkor azt rokonnál sem szabad. Ha nem maradhat fenn 10ig, akkor rokonnál sem maradhat fent eddig. Az én szabályaim betartása az első dolog, ha a gyerekkel akar foglalkozni valaki. Ja, hogy akkor kevesebb ajándékot kapna? na bumm, a nevelés fontosabb a pénznél.


Mi jól állunk anyagilag, kettesben nem engedném el őket, és számonkérném a keresztanyut, amiért nem velünk beszélte ezt meg első körben és hogy gondolja, hogy 10kor tortával eteti a gyereket, mikor ez az én elveim ellen van. Persze meg is dicsérném, hogy részt akar venni a gyermek életében,nagyon örülök, hogy költene is rá, de külföldre több napra a semmiből nem viheti el a gyerekem kettesben.


Ha az apa utazását is ki tudom fizetni, 3asban mehetnének.


Ha nem tudom kifizetni, akkor kérném, hogy először vigye országon belül valahova, mondjuk a kolping hotelbe:), majd ha az jól sikerült, akkor mondjuk Bécsbe egy napra, ha pedig az is jól ment, akkor jövőre már mehetnek hosszabb távra 3 napra mondjuk síelni, és 10 évesen jöhet a Disneyland . Szóval a fokozatosság is fontos.


Az nem baj, ha rajong egy rokonért. Az baj, ha azért rajong egy rokonért, mert ő nem tartja be a nevelési elveiteket.


Ha nem futja 2 kádnyi vízre egy héten, akkor bizony nagyon rosszul álltok(bár kitudja, ismerős felépített egy 60 millás házat, és most foltozza a gyerekének a ruháit, mert nem futja újra, miközben a 2 millás konyhában készíti a levelestésztát..), de ezzel sincs semmi gond, van ilyen, a gyerek tiszta lesz egy lavornyi vízben is.


Egyébként nálunk sincs teleengedve a kád mindig, de én nem a pénzt, hanem azt a sok vizet sajnálom..környezettudatosság..

2019. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!