Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Disneylandezni 8 évesen,...

Disneylandezni 8 évesen, szülők nélkül? Tényleg mindenkinek elment az esze körülöttem?

Figyelt kérdés

A lányunk most lesz 7 éves, a keresztanyjától azt kapná ajándékba, hogy elmennek a francia Disneylandbe 3 napra. Én viszont nem szívesen engedném el. Még sosem volt külföldön, a legtöbb idő egy hét volt, amit nélkülünk töltött (nagyszülők vitték a Balcsira tavaly, és tavalyelőtt). Még sosem ült repülőn sem. Ráadásul rosszul is esik, hogy nélkülünk élné át ezeket, hiszen mégis mi vagyunk a szülei. Viszont nekünk ilyen csilliós nyaralás a közeljövőbe nem fog beleférni, örülök ha nyáron itthon sikerül elmenni pár napra valahová... Így is sokszor úgy érzem, a gyerek jobban szereti a keresztanyját, mint engem, mert vele mindig lehet hülyéskedni, amikor ott van, ott alszik nála, nincsenek szabályok és úgy jön haza mindig, hogy napokig hallgatom, hogy "bezzeg ott". Karácsonykor együtt volt az egész család, a mi ajándékunkat ki sem bontotta kb., mert azonnal rohant, hogy mit kapott a keresztanyjától, aztán rohant hozzá, hogy köszönöm köszönöm, annyira szeretlek... Ezt látni borzasztó volt.


És most is ment tegnap egész délután a hiszti, hogy ő menni akar, engedjem el. Aztán anyám is rákezdte, hogy most miért nem engedem. Komolyan velem van a gond, amiért úgy gondolom, hogy egy alsós gyerek ne a szülei nélkül utazzon külföldre, több napra?


2019. febr. 7. 13:19
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%
40! Szövegértésből egyes! :)
2019. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

" (segít egy 8 hónapos a gépelésben)"


"is dolgozom minden nap itthonról, ami néha elég nehéz és megterhelő egy anyamániás 10 hónapos baba mellett"


Mindkettőt a kérdező írta. Akkor van egy 8 és egy 10 hónapos gyereke is?

2019. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
96%

33-as, azért egy ilyen út messze nem kerül 1,5 millió ft-ba, csak a tisztán látás végett. Vegyük úgy, hogy 2 személy (keresztanyu és kislány, a kérdésben másról nem volt szó) megy. Repjegy fapadossal 2x30 ezer ft (még olcsóbban is lehet, ha picit kutat az ember), szállás 2 napra szintén mondjuk 2x30 ezer, ha nem magában Disneylandben töltöd a éjszakát, és mondjuk 2 napi jegy összesen 50 ezer ft. Eddig 200 ezer ft-nál se járunk, erre jön rá még kaja transport, stb. Legyen mondjuk összesen 350 ezer ft, de akkor azért eléggé 'szórtuk' a pénzt.

Megnéztem most konkrétan, hogy mennyi 3 napot konkrétan benn tölteni Disneylandben és ott tölteni az éjszakákat a csili vili mesehotelekben. 30 mp alatt találtam 900 euros ajánlatot 3 napra 2 hálószobás családi lakosztâlyban. Erre nyilván jön még kaja meg repjegy, de így luxusmódon legyen kb 450 ezer ft körül összesen.

2019. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

Elözö vagyok, csak véletlen elküldtem. Szóval van egy kis tapasztalatom utazással kapcsolatban, nem vaktában írtam. 1,5-2 millió ft-os kategóriában a Maldívon, Mauritiuson, Mexikóban, Dubaiban stb voltunk luxus all inclusive hotelekben.


Bocsánat, hogy offoltam, csak nagyon szúrta a szemem és nem akartam abban a tudatban hagyni akárkit is, hog egy ilyen útért ennyit kéne fizetni, mint amit az egyik válaszoló indikált.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, keresztanyunak meg kellett volna kérdeznie titeket elöször, de akár így vagy úgy engedd el a lânyodat, mert hatalmas élmény lesz neki.

2019. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
75%
Nem azért él nyomorban mert utazni nincs pénze, hanem azért, mert még arra sincs, hogy kádban pancsolhasson a gyerek.
2019. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
1%
De én nem kettő személyről, én családról beszeltem. A te áraiddal 4 főre 2×450 ezer=900ezer. 5re 1millió 1száz. Nem tudom számoltad e, de reptérről disneylandba is 50-60 ezer az út TGV-vel oda vissza. De cca tévedtem 100 ezer forintot. Kaja meg, oké, madaras tescoban kívánok vásárolni, de kizárt hogy egyszer ne együnk vmi francia étteremben. Azt mondják egy hot dog 3200 forint-egy vacsora ennek többszöröse, 30 ezer is lehet/fő. Ergo egy étkezésre számolok 120ezret 4 főnek. Jó ez luxus, tény. Meg nyilván veszünk ezt azt,simán ott lesz az a 1,5 millió, nekünk, 5 főnek. Ami te számolásod szerint is 1 millio felett van.
2019. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként nekünk 420 ezer a repjegy, 300 ezer a szállás, 50 ezer a TGV, 240 ezer a belépő 5 főre, 3 napra. Szóval 960 ezer. Na bumm 40 ezret tévedtem. Es ez fapados, 2 csillagos leprahely, es belépőben sincs extra. És mondjuk kaját a helyi osanba vesszük. Mert ebben az összegbrn kaja nincs de azt itthon is ennénk annyi plusz amennyivel francia áeuház drágább.. De ha mondjuk kajálnánk vmi francia étteremben, franciás kaját 30ezer/fő a semmiextraétterem, egy hot dog 3200 forint-de ezt csak az étlapokat böngészve mondom. És csak disney, nem mentünk be egyszer sem Párizsba, nem mentünk fel az eiffel toronyba sem. De ha akarnánk az a plusz 500 ezer rárepül.
2019. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
73%

Ne legyél önző, engedd el. A gyereket nézd , neki az élmény ez a lényeg és nem azt hogy veletek megy - e. Titeket lát minden nap, sajnálatos , hogy ti nem adhatjatok meg neki, a keresztszulo elvileg családtag, mármint családtaggá válik, miért ne vihetné el?

Nem újszülött már.


Egyébként én is külföldön élek , van egy keresztfiam otthon , aki szinten nyolc éves és ő nyáron kijön ide hozzám. Az ő szülei nem ilyen önzőek, nem azt nézik , hogy nem velük megy , hanem azt , hogy ez milyen jó lehetőség neki!

2019. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező de gyanús egyébként hogy troll vagy , hiszen 10 perc alatt két hónapot nőt a fiatalabb gyereked 🤔🙄
2019. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező,tedd össze a kezed hogy ilyen nagyvonalú keresztanya van a gyereknek.Vannak akik egy jó szót sem kapnak,nemhogy utazást+törődést.
2019. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!