Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Disneylandezni 8 évesen,...

Disneylandezni 8 évesen, szülők nélkül? Tényleg mindenkinek elment az esze körülöttem?

Figyelt kérdés

A lányunk most lesz 7 éves, a keresztanyjától azt kapná ajándékba, hogy elmennek a francia Disneylandbe 3 napra. Én viszont nem szívesen engedném el. Még sosem volt külföldön, a legtöbb idő egy hét volt, amit nélkülünk töltött (nagyszülők vitték a Balcsira tavaly, és tavalyelőtt). Még sosem ült repülőn sem. Ráadásul rosszul is esik, hogy nélkülünk élné át ezeket, hiszen mégis mi vagyunk a szülei. Viszont nekünk ilyen csilliós nyaralás a közeljövőbe nem fog beleférni, örülök ha nyáron itthon sikerül elmenni pár napra valahová... Így is sokszor úgy érzem, a gyerek jobban szereti a keresztanyját, mint engem, mert vele mindig lehet hülyéskedni, amikor ott van, ott alszik nála, nincsenek szabályok és úgy jön haza mindig, hogy napokig hallgatom, hogy "bezzeg ott". Karácsonykor együtt volt az egész család, a mi ajándékunkat ki sem bontotta kb., mert azonnal rohant, hogy mit kapott a keresztanyjától, aztán rohant hozzá, hogy köszönöm köszönöm, annyira szeretlek... Ezt látni borzasztó volt.


És most is ment tegnap egész délután a hiszti, hogy ő menni akar, engedjem el. Aztán anyám is rákezdte, hogy most miért nem engedem. Komolyan velem van a gond, amiért úgy gondolom, hogy egy alsós gyerek ne a szülei nélkül utazzon külföldre, több napra?


2019. febr. 7. 13:19
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
18%

A gyereked már most is el van kapatva!

A keresztanyja elrontja a viselkedésével!

Baszhatod az anyja vagy a te gyereked!

Még bőven tojashéj van a kis sejhaján ahhoz hogy önálló döntéseket hozzon tőled függetlenül a nagynénjével.

2019. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
83%
Én simán elengedném. A lányom apukája és az egész családja külföldön él, míg mi Magyarországon éltünk, náluk sokkal jobb körülmények voltak. Nyáron mikor ott volt több hétig, rengeteg helyre vitték, mindent megvettek neki, el volt kényeztetve. Ott volt lovaglás, állandó pizzázás, fagyi, rengeteg program, drága játékok. Én soha nem sajnáltam tőle, és a kettőnk kapcsolatát ez nem befolyásolta. Soha nem hibáztatott engem, hogy ezt itthon nem kapja meg.
2019. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
10%
Ja és ez a sok sok sok gazdag ember bére miért nem jelentkezik a bérük a statisztikákban? GDP-ben? Vásárlóerőparitáson mért GDP-ben? Mert a 300 ezres átlag!bérből-ami mondjuk 600ezres topbért feltételez, az 54%-os vásárlóerőből nem jön ez le, hogy mi pont megyünk-oda alaphangon, tök olcsón, proli körülmények közt is 1-1,5 millió forint. Azért a 300ezres átlagbérből de a 600ezres topból sem az az összeg, amit előveszel zsebből. Nincsenek ebben az országban ekkora keresetek amit itt előadtok. Ez kb a havi 1-2 milliós keresetnél elképzelhető, hogy befizetek 1,5 milliót egy nyaralásra-de ezt sem zsebből és szíre szóra. Mennyit kerestek havonta? Különösen az aki szerint mélyszegénységbe nem kellett volna szülnie kérdezőnek? De komolyan, meg meri írni? És hol keresi ezt meg mivel?
2019. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
82%
Nekem elég sok ismerősöm van, aki megengedhet magának nagyon drága nyaralást. Építési vállalkozó, sikeres ügyvéd, magán fogorvos, nőgyógyász. stb. Azok, akik megveszik az 50-60 milliós házat is. Minden nagyobb városban van olyan városrész, ahol ilyen árban vannak a házak, mégsem állnak üresen. A lakosság kisebb része, de attól még léteznek.
2019. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
67%

" Mennyit kerestek havonta? Különösen az aki szerint mélyszegénységbe nem kellett volna szülnie kérdezőnek? De komolyan, meg meri írni? És hol keresi ezt meg mivel?

"


Meg merem írni. Én 250-et, férjem 200-at keres nettóban, BP és agglomeráció. Egyikünknek sincs felsőfokú végzettsége.

Saját ház, amit saját erőből tavaly végtörlesztettünk, és 2 kocsink van.

És igen, aki nem tud 2 kád vizet engedni a gyereknek, az szegény.


És ha emiatt nem engedi el Disneylandbe, akkor meg féltékeny...

2019. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
94%

Igaz az én lányom lassan 13 éves.

Nyáron a tesóm viszi Görögországba nyaralni. Bár a gyerek nem tudja még, meg sem fordult a fejemben, hogy ne engedje.

Ez lesz az első külföldi útja.

Mi még pár évig nem engedhetjük meg ezt magunknak.

Fáj a szívem, hogy mi nem mehetünk.

De a gyerek boldog lesz és ez fontosabb mint önérzeteskedni.

Inkább örülj neki, hogy megadatik ez neki, még ha nem is általatok.

2019. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
25%
De miért nem jelentkezik az ő jövedelmük a GDP-ben, adóbefizetésekben, átlagbérben? Vásárlóerőben? Mert oké adócsalók, feketén dolgoznak-nyilván ügyvédként, építőiparban ez nem egy meglepő dolog, de vásárlóerőben jelentkeznie kéne a magas jövedelmeknek, de nálunk az is az uniós átlag fele. Még Angliában sem engedheti meg magának átlagember a saját házat, Disneylandi utazást, ahol a vásárlóerő 150% és átlagjövedelem 1 millió környéki. Elhiszem vannak egyébként, de tuti nem akkora arányban, hogy lenézzük meg nyomorba szülő embernek tituláljuk azt, aki nem engedhet meg magának így egy utazást. A nagy többség tuti ezen a színvonalon éldegél itt ebben az országban mint a kérdező, akkor meg miért nézzük le és ugrunk neki ilyen gorombán? DE várom konkrétan te mennyit keresel? És hol? Nem ez a hallottam valaki jól keres válaszra vagyok kíváncsi, én is hallottam, hogy Csányinak nincsenek napi gondjai, hanem arra, aki szerint kérdező mélyszegénységben, nyomorban szaporodik, mennyit keres?
2019. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Nyilván nem élünk nagy lábon (főleg most, hogy a párom szüleit is támogatnunk kell anyagilag), de azért mélyszegénységről nem beszélnék. Egyszerűen jobban át kell gondolnunk, mire költünk. De szeretnénk ezen változtatni, én is dolgozom minden nap itthonról, ami néha elég nehéz és megterhelő egy anyamániás 10 hónapos baba mellett, de ez van.
2019. febr. 7. 16:19
 39/52 anonim ***** válasza:
95%
Az előbb még 8 hónapos volt a gyereked. Elég gyorsan nő.
2019. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
23-as válaszolóval értek egyet. Kérd meg a keresztanyut hogy legközelebb az ilyesmit előtte beszélje meg veletek, szülőkkel. Nálunk mindenki aki vigyázni szokott a gyerekekre előtte megkérdezte hogy mi a napirendünk, mit szabad és mit nem, mikor mit ehet, igy nem szokott ebből gond lenni. Természetesen a nagyinál minden finomabb és minden izgalmasabb mint itthon.
2019. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!