Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Disneylandezni 8 évesen,...

Disneylandezni 8 évesen, szülők nélkül? Tényleg mindenkinek elment az esze körülöttem?

Figyelt kérdés

A lányunk most lesz 7 éves, a keresztanyjától azt kapná ajándékba, hogy elmennek a francia Disneylandbe 3 napra. Én viszont nem szívesen engedném el. Még sosem volt külföldön, a legtöbb idő egy hét volt, amit nélkülünk töltött (nagyszülők vitték a Balcsira tavaly, és tavalyelőtt). Még sosem ült repülőn sem. Ráadásul rosszul is esik, hogy nélkülünk élné át ezeket, hiszen mégis mi vagyunk a szülei. Viszont nekünk ilyen csilliós nyaralás a közeljövőbe nem fog beleférni, örülök ha nyáron itthon sikerül elmenni pár napra valahová... Így is sokszor úgy érzem, a gyerek jobban szereti a keresztanyját, mint engem, mert vele mindig lehet hülyéskedni, amikor ott van, ott alszik nála, nincsenek szabályok és úgy jön haza mindig, hogy napokig hallgatom, hogy "bezzeg ott". Karácsonykor együtt volt az egész család, a mi ajándékunkat ki sem bontotta kb., mert azonnal rohant, hogy mit kapott a keresztanyjától, aztán rohant hozzá, hogy köszönöm köszönöm, annyira szeretlek... Ezt látni borzasztó volt.


És most is ment tegnap egész délután a hiszti, hogy ő menni akar, engedjem el. Aztán anyám is rákezdte, hogy most miért nem engedem. Komolyan velem van a gond, amiért úgy gondolom, hogy egy alsós gyerek ne a szülei nélkül utazzon külföldre, több napra?


2019. febr. 7. 13:19
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
73%

Nem a gyerek tehet a szegénységetekről. Viszont arról te tehetsz, ha kihagy egy ilyen lehetőséget, mert féltékeny vagy.


Az, hogy ott mindent szabad, otthon meg nem, az meg megint a te hibád.

Már az első ottalváskor le kell fektetni a szabályokat, és ha nem tartják be, nem megy többet. Mert te vagy az anyja.


Anyósom sosem tortáztatja este 10-kor, a fekvés időpontja néha nála szigorúbb, mint itthon, és mindent betart, amit megbeszélünk. ÍGy nyugodt szívvel engedem hozzá.


Te miért engeded ottalvósra ha ennyire letojnak téged? Mondd meg, ott aludhat, ha betartják a minimális szabályokat.

2019. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj kérdező, a 30 ezres legó nem akkora nagy kiadás már a mai világban. Ha 200 ezres ájfont akar, azt mondom oké, de ha ennyire ki kell számolnotok minden pénzt, neked is dolgoznod kell, mint a hülye, mégis minek kellett még második gyerek is?? Féltékeny vagy szerintem is.
2019. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem illett volna megkérdezni a szülőket az utazásról, nem kész tények elé állítani. Ezt szülőként én elvárnám.

Ugyanakkor elengedném a lányomat, még ha rosszul is esne, hogy én ilyen nagyvonalú ajándékot/élményt nem tudok biztosítani a gyerekemnek.

Azt tudnod kell kedves kérdező, hogy az édesanyja akkor is te leszel, ha a kislányod ezt vagy más hasonló élményeket nem veled éli át, a kettőtök kapcsolata erősebb, mint bárki mással.

2019. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
73%
Biztos, hogy elengedném. A szegénységből láthatóan kitörni nem tudtok ( en sem értem a szinte nyomorba minek kellett még egy gyerek). Miért kell az ilyen apró lehetőségektől megfosztani. Örülnöd kéne.
2019. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
89%

12-es vagyok.


Amire próbállak rá vilagítani az az, hogy mindig mindenhol vannak helyzetek amik jobbak mint a mi helyzetünk. Vannak gazdagobbak vagy olyanok akik tölünk jobb dolgokban vesznek részt. DE ezt már kisgyerekként megtanítottam a gyerekeimnek(ahogy anyám is nekem), hogy attól még amit mi csinálunk, ami nekünk van az sem rossz. Ès ha kapunk valamit, vagy valami lehetöségünk van amit mi amúgy nem érnénk el annak is örülünk, de ugyan úgy örülünk a kicsi dolgoknak is.


Pl: jó, hogy a sogorom merciével utaztunk, nagyon szuper volt. De mi örülünk annak is, hogy van egy VW autónk.

Mi magas életkörülmények között élünk azért, és anyukámék nem. A gyerekek imádnak anyunál lenni. Szoba sem jöhet hogy ott anyuék cukrázdás sütit egyenek, még is a legnagyobb esemény a palacsinta sütés. Vagy is a gyerek nem azon siránkozik ami nincsen, hanem annak örül ami van.


Te is próbálj annak örülni amitek van, és ne azaon siránkozni mi az amit nem érhetsz el.

2019. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
75%

Én elengedném.

Amúgy milyen szülő vagy már ne is haragudj, hogy sajnálsz a gyerekedtől egy ilyen élményt? Csak azért mert neked nincs pénzed ilyen "csilliós" útra, inkább vergődsz frusztráltan de agyereknek nehogy jó legyen?

Még megérteném, ha a keresztszülők megbízhatatlanok lennének, na de így.

Neked az a legnagyobb bajod hogy te nem mehetsz.

2019. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem egyedül utazik hanem a keresztszüleivel. Fiamat is a keresztszülei vitték angliába, olaszba, amerikában is voltak már.

Ha a gyereked akar menni engedd el, ha te úgysem tudod elvinni ne vedd el az élményt!

2019. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az érthető, ha egy szülőnek rossz érzése van amiért nem tud olyat megadni, amit egyrészt szeretne megadni, másrészt meg látni, hogy más megadja és ezért nem ő lesz a ,,sztár".Hogy ez ilyen szempontból féltékenység e a keresztanya fele teljesen mindegy.

Nálunk pld egyezmény van a keresztszülőkkel. Sacc/kb ugyanazokat a szabályokat kell ,hogy tartsák ők is amit mi itthon tartatunk.Nincs cukros üdítő,süti,nincs éjszakába nyúló ,,bulizgatás" csak azért mert ők vigyáznak rá.Szerintem erre szükség van.Könnyű 2-3 napig eljátszani a ,,jajj de hiperszuper" mindent megengedek ,,pótanyut" aztán a ,,gonosz hétköznapokkal" meg küzdjön meg az anyuk,apuka hogy miért kell este lefeküdni időben ha másnap iskola meg ilyenek...Kár ilyen szakadékot ásni szándékosan a keresztszülő részéről, mikor tudja hogy a kérdezőék nem tehetnek meg hasonlókat.De nyilván ez megbeszélés kérdése.Értelmes felnőtt keresztszülő amúgy megérti az ilyen kéréseket.

A Disneylandes ötletet meg először a szülőkkel illett volna megbeszélni és úgy megmondani a gyereknek, mert ők a szülei és joguk van eldönteni hova engedik el a gyereküket hova nem.Undok dolog a szülőkre nyomást helyezni azzal, hogy a gyerek előbb tudja, meg a hírt.Így ha nem mehet akkor még azért is xarok mert nem elég hogy ők nem tudnak ilyet megfizetni, de még el se engedik.

De ettől függetlenül, ha nem volna rá keretem bevallom én is elengedném, minden rossz érzés ellenére(bár én inkább a franciaországi tüntetések és merényletek miatt paráznék).

2019. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
46%

22-es, te normális vagy egyáltalán??

Szerinted csak a gazdagoknak, jómódúaknak születhet gyereke? Hol élsz te? Átlag fizetésből élőknek rohadt nagy kiadás a 30 ezres Lego! Attól nem kevesebb, vagy rosszabb, mint aki felvásárolja a fél játékboltot, sőt...

A te gondolkodásoddal egy bolti pénztárosnak és egy szobafestőnek nem is lenne szabad gyereket vállalnia? Szerinted a gyerek a 30 ezres Legótól lesz boldog?

Ilyen undorító, anyagias emberek miatt tart itt a világ.

2019. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem iktassátok ki keresztanyukát az életetekből. Kerek perec, punktum. Vagy valakinek a valakije? Én nem engedném el vele a gyerekemet. A gyerekemnek meg szépen elmondanám mindezt amit itt leírtál, 8 éves meg lehet értetni vele.
2019. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!