Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ajándék normális...

Mennyi ajándék normális gyerekeknek születésnapra stb?

Figyelt kérdés
Én mindig is az egy darab/fő/alkalom híve voltam. A szülinapon a gyerek kedvencét főzöm, átjönnek a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, egy torta és az egy szem ajándék. Mondjuk elég nehéz volt ezt letolni a család torkán, de már hozzászoktak. Vagy adnak pénzt abba az egybe, vagy tegyék félre a gyereknek a bankba ....Karácsonykor ugyanez. Nem veszek valamit csak azért, hogy az a születésnapjára legyen. Vagy nem adok születésnapra olyat (pl ruha) amit amúgyis megvennék. Két hete volt a lányom 6. Születésnapja, kapott is egy remek mikroszkóp készletet, aminek nagyon örült. Nem volt ajandékhalom, ezt az egyet nagyra értékelte. Azóta is mindennap hasznos órákat töltünk vele. Viszont már a gyerekek megbeszélik egymás közt, hogy ki mit kapott, és múlt héten elég szomorkasan jött haza a lányom, majd mikor beszélgettünk megjegyezte hogy xy 8 ajándékot kapott. Mindenhol ez a szokás? Ártok a gyereknek ha ehhez tartom magam? Mert pl azt hiszi majd hogy őt nem szeretjük annyira vagy stb....
2019. márc. 17. 07:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem meg jó befolyásolni, mit vegyenek mások. Persze, mindenki eldönti, mit ad, én meg eldöntöm, mit engedek be a házba és mit nem...

Nekünk még csecsemő a baba, de már elkezdték, ezért én írtam ajándéklistát, abból lehet választani, de én annak a tárgynak örülök a legjobban, amit nem kapunk 😁

2019. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Aranyközépút.

Nem kell elhalmozni 100 féle dologgal egyszerre, de ez a szigorúan csak 1 és más semmi logika sem érthető számomra.

2019. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

11!


Ezzel csak az a baj, hogy egy idő után eleve lesz a csaladodnak a te kis listadbol és vagy magasról tesznek rá és azt vesznek, aki nekik tetszik, vagy abszolút megszüntetik az ajándékozást. Ez utóbbi lehet, higy neked jó, de a gyereknek nem fog tetszeni

2019. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként az én családom örült, mert rájöttek, semmi szükség 10 pár cuki babazoknit venni, amikor van már 30, és azt sem használjuk... ők úgy gondolják szerencsére, hogy mi látjuk, tudjuk, mi kell éppen.


Ha beszüntetnék az ajàndékozást, akkor sem lenne baj. De a nevelési elveket az találja ki, aki nevel. Nem is értem a logikátokat. Ha mi tartjuk el a gyereket, mi foglalkozunk vele 24 órában, akkor a rokon alkalmazkodjon, ha ajándékozni akar. Ha az évente látott nagynéni örömet akar okozni, akkor mért hozna olyasmit, amit ellenzünk, kártékonynak tartunk, van már belőle 5, nem érdekli a gyereket, nem a korosztályának való? Akkor ő nyomná le az én torkomon az elveit.


Ez olyan, mintha valaki direkt hússalátát vinne ajándékba egy vega családnak.


Másrészt egyre több család szokik le a tárgyak adásáról, még ha erről nem is hallottatok vagy nem is helyeslitek. Felnőttek sokhelyütt ajándék helyett adományt kérnek egy általuk kedvelt szervezetnek, és a gyerekek is sok helyen élményt kapnak ajándékba.


Arról meg hogy melyik játék szar: gyakran drága, még csak nem is igénytelen kivitelű játék is szar. Pl ugató-ugráló elemes kutya. Sokezer, de akkor is bóvli. Káros a fantáziának, nem tud vele játszani a gyerek csak megkívánja, mintba színes nyalókát vagy a vattacukrot.


Az Egyszerűbb gyerekkor irányzat szerint alapból csak nehány játek lehet a gyerek számára elérhető helyen, és ha egy újat kiteszel, egy régit el kell tenni.


Én amúgy az Anyunak sokat meséltem erről, és nagyon tetszett neki, rögtön kérte, hogy küldjem a listát, amin a leghosszabb tétel, a mit NE vegyél.

2019. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Nem magyon szoktam gyerekevelési irányelveket olvasgatni, de ezek szerint az egyszerű gyerekkor logikat vallom. Alapvetően az is érdekelt volna, hogy más volt e már így, hogy a gyerek egyszercsak megkérdezte ő miért csak 1et kap. Vagy hogy. ez a “lázadás a sok ajándékért” mennyi ideog tartott. A nagyszülők pedig már hozzászoktak ehhez. Mindig mondtam nekik, hogy egy újabb játék helyett vigyékk elinkább strandra, jöjjenek többet, vigyék el magukhoz pár napra, inkább minőségi időt töltsenek vele, mintsem ajándékokkal halmozzák el. Én sem ítélem el azokat akik másként csinálják, úgyhogy lehetőleg felettem se törjemek ők pálcát.
2019. márc. 17. 22:02
 16/33 anonim ***** válasza:
Én nem fosztanám meg a nagyszülőket az ajándékozás örömétől. És a gyerek is örül, hogy a nagymamáktól is kap. Kivsit erdekes nekem a felfogasod. Szeretettel adod a gyermekednek az ajándékot. Akkor miért nem lehet az, hogy egy adott alkalomra a gyereked nem tőled, hanem az egyik nagyszülőjétől kap valamit. Neked nem esne rosszul, hogy akit szeretsz, és így is kimutatnád, azt nem teheted meg? Szerintem elég nagy mar, hogy 3 ajándekot is tudna ertékelni(es nem nagy dolgokra gondolok). Egy csomó minden van, amit en pl csak úgy megveszek a gyerekemnek akkor is, ha nincs szülinapja (foglalkoztató füzetet, színezőt-mert ezeket imádja, ceruzát ezekhez, egy uj pólót). Gondolom te sem csak evi 4x veszel neki ajándekot, ha rzeket is beleszámolod....akkor meg ezt miert ne adhatná oda a nagydzülő, éy akkor ők is adhatnak, és a lányod is kap mást is.
2019. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az ahándékot nem valakitől kapja. Az nem az én ajándékom, hanem a jelenlévőktől mindenkitől kapja. Egyszerűen csak nem szeretném, hogy elvárás legyen egy ünneptől a kapni kapni kapni felfogás. A karácsonyról ne az jusson eszébe hogy egy halom ajándék volt a fa alatt, hanem hogy abban az időszakban milyen jó volt sokat együtt lenni. És ugyanez a születésnap is. Pl tudom, hogy sokan vesznek ajándékokat húsvétra is.... na hát én nem. Az az ünnep egyeltalán nem arról szól.
2019. márc. 19. 18:56
 18/33 anonim ***** válasza:
62%
Hat kerdezo, nálunk az a normális, hogy együtt vagyunk. Elég szomorú, ha nálatok ez csak ünnepekkor van. Az is szomorú, hogy a gyereked a te gondolkodásmódod miatt kiközösítve fogja erezni magát. Egy gyerek meg azt nézi, hogy mindenkinek van ez még az, neki nincs. Mindenki kap ajándékot a mamatol, a másik mamatol, a rokonoktól, ő meg egy valamit kap.
2019. márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
13%
18. És minden másban is másokat kell követni?
2019. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtam ilyet, utolsó. Nem kell másokat követni, de nem is kell homlokegyenest ellenkezően cselekedni, mint mások. Pláne ha arról van szó, hogy egy gyereket hogy nevelsz, hogy mutatod meg neki a világot. Sosem jó, ha a végletekig megy valaki, de ilyenkor kimondottan káros is lehet. A kérdező dolga, hogy hogyan ajándékoz, de nyilvánvalóan érzi ő, hogy így nem jó, hiszen ha biztos lenne magában, nem tette volna fel a kérdést.
2019. márc. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!