Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ajándék normális...

Mennyi ajándék normális gyerekeknek születésnapra stb?

Figyelt kérdés
Én mindig is az egy darab/fő/alkalom híve voltam. A szülinapon a gyerek kedvencét főzöm, átjönnek a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, egy torta és az egy szem ajándék. Mondjuk elég nehéz volt ezt letolni a család torkán, de már hozzászoktak. Vagy adnak pénzt abba az egybe, vagy tegyék félre a gyereknek a bankba ....Karácsonykor ugyanez. Nem veszek valamit csak azért, hogy az a születésnapjára legyen. Vagy nem adok születésnapra olyat (pl ruha) amit amúgyis megvennék. Két hete volt a lányom 6. Születésnapja, kapott is egy remek mikroszkóp készletet, aminek nagyon örült. Nem volt ajandékhalom, ezt az egyet nagyra értékelte. Azóta is mindennap hasznos órákat töltünk vele. Viszont már a gyerekek megbeszélik egymás közt, hogy ki mit kapott, és múlt héten elég szomorkasan jött haza a lányom, majd mikor beszélgettünk megjegyezte hogy xy 8 ajándékot kapott. Mindenhol ez a szokás? Ártok a gyereknek ha ehhez tartom magam? Mert pl azt hiszi majd hogy őt nem szeretjük annyira vagy stb....
2019. márc. 17. 07:34
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Az "abból lehet valasztani" sugallja a kötelezőséget. Ha ez csak lehetoseg, akkor jó, ha kötelező, akkor rossz. Az ajándék pedig bizony mindkét felet kell hogy "szolgalja": az ajándékozónak oromet kell higy okozzon a rákészülés, a kiválasztás, az, hogy elképzeli, melyik az a dolog, aminek a legjobban örülne a megajándékozott. A listáról választásnál a rákészülés sa a kiválasztás eltűnik.
2019. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Különböző emberek vannak. Van, aki kifejezetten listából szeret adni. Hidd el, sok családban a felnőttek között is ez van.

Nekem például fogalmam sincs, hogy a város másik felében lakó nővéremnek mire van szüksége. Neki sem, hogy nekem. Ha tudod is, mit szeret, nem tudod, mi van meg neki, nem értesz ahhoz a dologhoz. Nálunk a nővérem volt mindig válogatós, ő konkrétan megmondja, mi legyen az ajándék. Én addig szerettem a mindenfélét, amíg nem volt saját háztartásom.

Azóta kifejezetten nem. Csomó mindenre van szükség, konkrétan, amit nekem kell hogy kiválasszak.

Példák: szeretjük a teát, ezért most folyton teát kapunk, olyat, ami drága és azt hiszik, minòségi, de nem az. Filteres, ételfestékes.

Mosható pelenkára álltunk át, még csak fél készlet van. Fogalmuk nincs, mi a mosható pelus, melyik márka jó stb.

Vettem a páromnqk autós kihangosítót. Tökre örült neki, mert szüksége volt ilyenre, jól kitaláltam, csak egy dolog miatt nem használja (praktikus szempont amire én nem is gondoltam).


Gyerek nálunk csecsemő, de már leesett mindenkinek, hogy semmi értelme 1. Zoknit venni mert cuki (nem használunk zoknit) 2. Babqkoetikumot venni - allergia miatt csak receptes készítményeket használhatunk 3. X alakban hátulgombolós rugit venni, mert nem fogom használni 4. Olyan gatyát venni, ami nem jó mert husis a baba 5. Hálózsákot venni, mert nem használjuk 6. Olyan játékláncot venni, amit nem tudunk hová rögzíteni.


Tehát örülnek a listának, azon vannak általános kategóriák is, tehát tere marad a kreativitásnak.


Viszont ne vegyen senki olyasmit, amit én ellenzek és valóban azonnal a szemétben végezné (elemes villogó fröccsöntött műanyag bigyók pl). De nálunk ez valahogy nem váltott ki semmilyen sértődést, hanem inkább megkönnyebbülést, hogy biztos jó lesz az ajándék...

2019. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Valaki említette: valóban reál végzettségű vagyok. De attól, nem ölöm meg a gyerek kreativitását, művészi hajlamait. Egyszerűen azt mondtam, hogy biztosan nem születésnapi ajándék a zsírkréta. Szükséglet, mint a cipő pl. A mikroszkópot ő kérte, nyilván örülök ha érdeklik ilyenek, de tavaly egy bábszínházat kapott, amihez ő maga készít bábokat, több kevesebb sikerrel. Komolyan elszomorít az, hogy egyesek milyen stílusban írnak. Nem dühít, csak szánalmas. Nincs bajom az ellentétes véleménnyel, azonban azt lehet közölni megfelelően is, mint ahogy sokan meg is tették, nekik köszönöm szépen!
2019. márc. 20. 18:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!