Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez a helyes...

Szerintetek ez a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Itt jártak a barátaink, én a kislányommal voltam csak itthon aki 1 éves. A barátaink gyereke 4 éves, az összes játékot szétdobálta, mondták hogy indulnak. Mondtam várjanak a játékokat össze kellene pakolni mert utána nekünk is van dolgunk, na az apuka és az anyuka csak ültek és nézték ki a fejükből... Mert egy fa kockát nem raktak arrébb, de még a gyermeküknek sem szóltak hogy "segítsen" holott egy óvodás gyereknek illene tudni mert ott sem pakolják össze.

Én ezek után nem nagyon örülök nekik mert ez borzasztó. Fordított esetben én segítenék és a gyerekemnek is szólnék.

Mások hogy viselik ezt el? Vagy ti hogyan vélekedtek erről


2019. márc. 25. 14:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szokás más dolog szekrényébe turkálni igen, viszont itt játék tároló van, 2 db ebbe kellett volna csupán bele dobálni! Még én nem is az apától vártam el, hanem inkább az anyukától, bár a kislányuk leszedte a játék konyha sütőjét és hiába kértem kétszer az apukát süket fülekre találtam nagy nehezen de sikerült vissza szerelnem. Lehet velem van a baj de én nem tudnék nem segíteni... Valahogy engem nem így neveltek.

A kislányom után szívesen megteszem de amikor tudom és látom is hogy az ő kislányuk elől szed olyan dolgokat a szoba más végéről amit az enyém oda sem tud cipelni, vagy az én kislányomat abszolút nem érdekli az egyik tárolóba a játékok és mostanában nem játszott vele akkor van kissé fura száj ízem. És nem fogok felnőtt emberekre és más gyermekére sem szólni. Csak úgy érzem legközelebb azt mondom nem leszünk itthon 😉🤣

2019. márc. 25. 15:11
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

"Még én nem is az apától vártam el, hanem inkább az anyukától".. khm :)

Én simán megmutatom a felnőtt vendégnek is, hogy hol mossanak kezet, kérem, hogy vegyék le a cipőjüket, és rászólok a gyerekekre, hogy pakoljanak el (tökéletesen úgysem fognak rendet rakni, a szándék a fontos) vagy ne ugráljanak a kanapén. Ettől még kapnak bőven enni-inni, animátorkodok is, ha kell. :) Aki meg ezért nem jönne legközelebb, az így járt, de eddig minden szülő helyeslően bólogatott, nem volt ebből probléma. Ja és persze a mieink is így szokták meg.

2019. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Igen, eléggé modortalan emberek, és erre nevelik a gyereküket is.

Valószínűleg nem szóltam volna én se egy szót se, de a jövőben nem akarnám őket vendégül látni. Inkább közös pikniket, kirándulást, mozizást, városban való sétálgatást pártolnék. Persze akkor ti se menjetek hozzájuk, ha meghívnak, mert az meg megint ciki, hogy elmész, de vissza sosem hívod őket.

2019. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Én rászóltam volna a gyerekre, ha le akarja szedni a sütő ajtaját, ha pedig szétszedi, megkérdezném, hogy segítsek e visszaszerelni, de nagyon kukán néznék, ha megkérnék a gyerekem vagy engem, hogy akkor most tegyük rendbe a lakást.


Nagy melót/ kárt nem csinálunk, de az az alap, hogy a vendéglátó mosogat/ pakol utánunk, mi pedig, ha van energiánk, kedvünk, segítünk. Ha nincs, akkor nem, és ez teljesen rendben van.


Többórás vendégség után nem nyúzom a fáradt 4 évesem rendrakással, hiszen neki a játék eleve megterhelő, pont ahogy a vendégség is.


Amúgy oviban az óvónőkkel pakolnak, és ott sem veszekednek velük, ha épp nem pakolnak, majd legközelebb pakolnak.


Szerintem bunkóság volt a rendrakást kérni( miaz, hogy apukától rendben van, ha nem segít??), viszont a szerelést a vendégnek kellett volna felajánlania, hogy megjavítja. Gondolom azért nem reagált a pasi, mert lesokkolta, hogy elvárnád a vendéggyerektől, hogy takarítson vendégségben.

2019. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is jó ha az ember arra tanítja a gyerekét hogy rakjon rendet maga utan vendegsegben, mert az kedves es udvarias szokas. De nem nevelném más gyerekét azzal hogy rendrakásra kérem, főleg nem a szüleit. Ha nekik nem jut eszükbe akkor ez van, így szerintem tényleg te voltál udvariatlanabb. Ez ugyanis a nevelésről szól, és nem arról hogy rend legyen (gondolom ket perc ha csak be kell dobálni ket dobozba).
2019. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
Mármint részedről szólt a nevelésről és nem arról h akkora szükséged volt a segítsegre.)
2019. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
11# miért is anyukától? Apukának el volt törve a két keze? Apukának nem dolga nevelni a gyereket? Ráadásul 4 éves szóval nem csak anya van vele otthon.
2019. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Én magam szoktam szólni a gyerekemnek, ha indulunk haza, hogy rakodjon össze. 3 éves.

Viszont a saját vendégeimet nem kérem meg, hogy rakjanak már rendet, szerintem ez udvariatlanság. Gyereket sem, felnőttet sem. Engem nem igazán foglalkoztat, hogy hagynak-e kupit maguk után, ha áthívok valakit, az ezzel jár.

2019. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kötelességük az tény, de nem is illik szétpakolni az egész szobában majd nem tenni vissza semmit.

Én rászóltam volna a gyerekemre.

2019. márc. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem helyes viselkedés, ahogy a vendégre rászólni sem az.


Nálunk ez a következőképp szokott zajlani:

- Kicsim, indulunk haza, de előbb segíts rendet rakni.

- Á, ugyan, hagyjátok csak, majd mi megcsináljuk.


És utána ugyanez lezajlik akkor, amikor mi látjuk őket vendégül.

2019. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!