Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák nektek mi a véleményet...

Anyukák nektek mi a véleményetek erről a védőnői viselkedésről?

Figyelt kérdés
Amikor terhes voltam, mondtam neki hogy nem mondtuk el párommal senkinek 12 hétig, ugye ezt általában így szokták, babonából. Erre megkérdezte cigány vagyok e... De onnantól bármit mondtam többször is. Mert hogy ez is az is cigány szokás.. Pedig semmi olyan dolgot nem mondtam ami kiverheti bárkinél a biztosítékot.. Aztán megszültem, kb 2x volt kinn az elején utána már csak havonta jött. Bármit kérdezek tőle, kioktató stílusban magyaráz. Iszonyat magas lóról beszél velem. Ha valamit nem tudok, kiakad, és ingerülten magyarázza hosszú percekig. Nem vagyok hülye sem bonyolult kérdéseket teszek fel neki, mégis úgy viselkedik velem szemben mint az atyaúristen. Múltkor hívtam, nem vette fel, de még vissza sem hívott. A gyerek kiskönyve rosszul van kitöltve. Van az a rész amit a védőnő tölt ki a gyerekről, amit tapasztal, olyan dolgok amiket a gyerekem rég csinál, azt jelöli be hogy nem tapasztalja. Kevesebb mért adatokat ír be. A címünket is elírta. Mindenféle vizsgálatokra küld, amit hiányosan közöl elfelejt fontos információkat elmondani. Amikor szóvá teszem, hogy ezt nem mondta, akkor kikéri magának hogy én hazudok. Elküldött egy vizsgálatra amit bizonyos hónapig végeznek el, akkor amikor már a gyerek betöltötte azt a kort.. Így persze hogy már nem csinálták meg. Tudtommal azért van hogy segítségünkre legyen. De semmiben nem számíthatok rá. Bármit mondok kioktat, mintha fogyatékos lennék. Nagyon aljas. Nektek erről mi a véleményetek? Az a baj hogy bármi van kihez forduljak? Mert hozzá nem lehet. Kihagy hónapokat és nem jön csak a következőben mert neki dolga van. Én próbáltam vele szót érteni, de ha valamit nem tudok muszáj kérdezni nem? Megszabta hogy a gyereknek nem adhatok fél éves koráig tejen kívül semmit! Nem vehetek neki fejlesztő játékokat mert a gyereknek az nem tesz jót. Ne csináljak semmit csak a gyerekkel foglalkozzak, miért főzök, a gyerek fontosabb mint a férjem... Gondolkodom hogy szólok vezető védőnőnek.. Ti mit tennétek a helyemben? Semmi haszna.
2019. máj. 14. 11:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Mar bocsi kerdezo, de mi az, hogy nem?? Lehet, elso baba, de megtiltani nem tilthat meg semmit a vedono, mert a VEDONO FELADATA CSUAPAN AZ, HOGY TANACSOT AD!!!!!


Mar az elso par kellemetlen szituban mentem volna a vezetojehez... lehet mar mas vedonot kaptal volna. Baba vizet (jana baba mama vize mehet, forralni sem kell).


Eszem megall ezen... tudod mikor hagynam magam. Elso baba oke, nekem is, de azert alljon meg a menet..

2019. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
92%

Ez utóbbival önmagában nincs baj, mert kizárólag szoptatott babának nincs szüksége sem teára, sem babakajára, a WHO is a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatást ajánlja, amennyiben van tej! A Gabi termékek pedig még tényleg koraiak, nagyon sok bennük a parfüm és egyéb, érzékeny bababőrre nem túl hasznos anyagok.


Inkább a védőnő stílusával van a gond, de azzal nagyon. Ő csak tanácsolhat, nem parancsolhat, még ha tényleg igaza is van az adott témában. Először mindenképpen vele kéne ezt megbeszélni, ha nem megy, akkor pedig a vezetőnél kell panaszt tenni. Lemondani a védőnői szolgálatot 2017 óta nem lehet.

2019. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük ott,a TE gyereked,TE döntesz,TIÉD a felelősség.Mivel ilyen a helyzet,és kétes esetekben nem kapsz választ,keresd fel a családsegítőt.Másrészt olvass sokat,próbálj több helyről információkat gyűjteni!Próbálj logikusan gondolkodni.Olvasd el az ajánlásokat,mellé a tapasztalatokat,akár fórumokon,babás-mamás csoportokban.

Ha van anyatej,elég pisis,kakis pelus,nem kell babatea,se víz.Ha úgy érzed nem elégedett a babád,kevésnek érzed az anyatej által adott energiát,gyümölcslével,gyümölcspürével kezd a hozzátáplálást,illetve próbálj hozzátáplálási könyvet vagy ezzel kaocsolatos cikkeket,fórumokat,ajánlásokat elolvasni.Nehéz téma,de mindig a lényeg a fokozatosság!Megvannak a szabályok nagyjából,ezt kellene a védőnőnek elmagyaráznia...Pl.h nem marhahússal kezdjük a húsok bevezetését,vagy pl tojássárgája mikortól adható stb.

Olvass sokat!!!

2019. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amikor viszem havonta a gyereket, ő is ott van.

Igen tapasztalatlan vagyok még épp emiatt hittem azt hogy igaza van. Nincs itt fürdetésnél, és azzal fürdetem..

Csak annyira erélyesen mondta az elején mit hogy kell, gondoltam így van. De nincs most hogy telik az idő egyre nagyobb hibákat követ el. A védőnő és a gyerekorvos kb puszi barátok. És a védőnőhöz kell menni, akkor van ott a gyerekorvos is nála. De már rájöttem, hogy kb egy másik világban él. Volt hogy akkor jött amikor főztem a férjemnek, pörköltet, és kioktatott hogy az hízlal stb. Majd leesett az állam... Meg mondtam, hogy a gyerek sirdogál ha magára hagyom. Azt mondta hagyjam sírni nyugodtan. Meg hogy parancsoljak neki, ne a gyerek nekem..

2019. máj. 14. 12:16
 15/35 A kérdező kommentje:

A Gabit kb 4 hónapos kora óta használom. Akkor mondta hogy még ne.

Meg hasfájós volt sokáig, azt mondta tűrni kell. Nem tudok mit tenni. A készítmények nem használnak pénzkidobás ne vegyek. És mégis vettem Espumisant, láss csodát segített...

2019. máj. 14. 12:20
 16/35 A kérdező kommentje:

Igen, nincs gyerekem akkor mi fekszik itt mellettem?...

Mondom hogy próbáltam vele jó kapcsolatot kialakítani, ezért meséltem neki a családról, meg ő is kérdezgetett. Hát ki gondolta volna hogy így reagál majd dolgokra???!

2019. máj. 14. 12:24
 17/35 anonim ***** válasza:
76%
Melyik az a vizsgálat amit csak bizonyos korig végeznek el?
2019. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 6 hetes csípőszűrés a ,,kötelező" vizsgálat egyedül, amit meg kell csináltatni egy egészséges babánál, ha azzal nincs gond, akkor onnantól semmilyen vizsgálat nem kell.(nálunk a csípőszűrés időpontját már a kórházban megkaptuk, mielőtt hazajöttünk a babánkkal)

Amúgy ha engem valaki lecigányozna terhesen csak azért mert egy darabig nem mondom el ,hogy állapotos vagyok ziher megmondtam volna a magamét, kikérem magamnak.Te meg itt írod a sérelmeid ,de egyszer nem mondtál neki semmit, nem figyelmeztetted ,hogy adja meg neked a tiszteletet...hát nem tom..Elég fura.Ha meg mondjuk terhességed elején 150-160cm közötti magassággal 72kg voltál akkor azért ,,fogott diétára" mert a túlsúlyos terhességeknél előbb előfordul a toxémia,terhességi cukorbetegség stb..stb..Ha te 20 kg fogytál akkor bőven volt rajtad + kg.

2019. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

169 cm vagyok és 72 kiló voltam azt mondta ahhoz 50-55kg a normális kb 20 kilót fogyjak le, mert a terhesség alatt úgyis híznak a kismamák. 4 hónapos korig végzik a csípőficam ultrahangot, és utána kb 1 héttel amikor voltunk injekción akkor mondta hogy menni kell, felhívtam az sztk t és azt mondták, mivel már betöltötte a 4 hónapot nem végzik el, ezt közöltem a védőnővel annyit mondott rá hogy akkor adjak rá terpeszbetétes pelenkát..

Én nem mondtam, hogy nem mondtam semmit amikor lecigányozott.. Próbáltam a fülem mellett elengedi és nem felhúzni magamat tekintettel arra hogy tisztában vagyok vele hogy nem kérhetek másikat helyette.

2019. máj. 14. 12:48
 20/35 A kérdező kommentje:
Nem fogytam 20 kg ot. 6 ot fogytam. És szülés után szoptatás óta még lement 11.
2019. máj. 14. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!