Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák nektek mi a véleményet...

Anyukák nektek mi a véleményetek erről a védőnői viselkedésről?

Figyelt kérdés
Amikor terhes voltam, mondtam neki hogy nem mondtuk el párommal senkinek 12 hétig, ugye ezt általában így szokták, babonából. Erre megkérdezte cigány vagyok e... De onnantól bármit mondtam többször is. Mert hogy ez is az is cigány szokás.. Pedig semmi olyan dolgot nem mondtam ami kiverheti bárkinél a biztosítékot.. Aztán megszültem, kb 2x volt kinn az elején utána már csak havonta jött. Bármit kérdezek tőle, kioktató stílusban magyaráz. Iszonyat magas lóról beszél velem. Ha valamit nem tudok, kiakad, és ingerülten magyarázza hosszú percekig. Nem vagyok hülye sem bonyolult kérdéseket teszek fel neki, mégis úgy viselkedik velem szemben mint az atyaúristen. Múltkor hívtam, nem vette fel, de még vissza sem hívott. A gyerek kiskönyve rosszul van kitöltve. Van az a rész amit a védőnő tölt ki a gyerekről, amit tapasztal, olyan dolgok amiket a gyerekem rég csinál, azt jelöli be hogy nem tapasztalja. Kevesebb mért adatokat ír be. A címünket is elírta. Mindenféle vizsgálatokra küld, amit hiányosan közöl elfelejt fontos információkat elmondani. Amikor szóvá teszem, hogy ezt nem mondta, akkor kikéri magának hogy én hazudok. Elküldött egy vizsgálatra amit bizonyos hónapig végeznek el, akkor amikor már a gyerek betöltötte azt a kort.. Így persze hogy már nem csinálták meg. Tudtommal azért van hogy segítségünkre legyen. De semmiben nem számíthatok rá. Bármit mondok kioktat, mintha fogyatékos lennék. Nagyon aljas. Nektek erről mi a véleményetek? Az a baj hogy bármi van kihez forduljak? Mert hozzá nem lehet. Kihagy hónapokat és nem jön csak a következőben mert neki dolga van. Én próbáltam vele szót érteni, de ha valamit nem tudok muszáj kérdezni nem? Megszabta hogy a gyereknek nem adhatok fél éves koráig tejen kívül semmit! Nem vehetek neki fejlesztő játékokat mert a gyereknek az nem tesz jót. Ne csináljak semmit csak a gyerekkel foglalkozzak, miért főzök, a gyerek fontosabb mint a férjem... Gondolkodom hogy szólok vezető védőnőnek.. Ti mit tennétek a helyemben? Semmi haszna.
2019. máj. 14. 11:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem igaz, hogy nem végzik el a csípőszűrést később!!

A csípő vizsgálatát BÁRMIKOR elvégzik.

A lányommal csak 6 hónapos korában jutottunk el a szűrésre, természetesen megvizsgálták.

A fiam 4,5 hónapos volt mikor mentünk, szintén fel se merült, hogy ne néznék meg.

2019. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
96%
Van felettese, szólj neki. Nem ő az Atya Úristen, csak tanácsot adhat! Velem így tuti nem beszélne sokáig kiraknám a házamból, mint macskát... Állj ki magatokért!
2019. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

A többieknek köszönöm szépen a segítséget, mindenképp felkeresem a felettesét, és írásban kérvényt nyújtok be, hogy lemondjam, ha más megoldás nincs.

Vele meg nem kívánok tovább beszélni. Szerintem semmi értelme nem lenne ha megpróbálnám vele megbeszélni, ha 1 év alatt nem változott annak ellenére hogy én nem bunkóztam vele

2019. máj. 14. 13:19
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
19-es: még az extrém elhízott kismamáknak sem cél, hogy terhesség ALATT fogyjanak! Nekik ideális, ha max. 5 kg-t híznak, és nem baj az sem, ha stagnál a súlyuk, de kifejezett súlyvesztés nem javasolt, pláne nem a védőnő fogja ezt előírni, hiszen fogyás alatt a kiürülő zsírsejtekből a zsírban raktározott méreganyagok a véráramba és a babához jutnak, aminek nem kevesebb a kockázata, mint a túlsúlynak önmagában. A 169 cm-hez az 50-55 kg-ot kitűzni pedig középiskolás kor után szerintem erős túlzás és semmiképp nem egészségügyi szempontból indokolt!
2019. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
65%

25


Sehol nem írtam, hogy cél terhesen fogyni, de ésszerűsített diétával egy túlsúlyos fogyni kezd vagy jóval kevesebbet hízik ,mint az aki terhesen bármit megehet.A kérdező túlsúllyal kezdett, kb 10kg plusz volt rajta, nyilván még plussz 20kg a szervezetét is megterhelte volna, a toxémiáról,cukorról nem beszélve..Ennyit írtam.Attól, hogy egészségesebben és tudatosabban táplálkozik valaki terhesen nem dől össze a világ.

A védőnő stílusával nem értek egyet, de a javát akarta a kérdezőnek.

Az meg hogy csípőszűrésre esetleg nekik addigra jutott csak időpont nem a védőnő, hanem az egészségügy hibája, de a vizsgálatot akkor is elvégzik, mert ha gond van a baba csípőjével akkor kell tovább vizsgálódni.(rokonunknál pld 10 éves korára- a későn diagnosztizált csípőficam miatt- megnyúltak a térdszalagok, állandóan kiment a kislány térdet műteni kellett többször is mindkettőt)

2019. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
79%
Azért azt ugye tudod, hogy neked nem kell betartanod, amit mond?! Alapból elküldeném a p.csába, de nem javaslom ezt neked, mert rád szabadithatja a gyámügyet. Hagyd figyelmen kívül, amit mond és ennyi, ne foglalkozz vele.
2019. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Legszívesebben én is elküldeném oda.. De a gyereket nézem

Na az meg a másik, kinek kell hogy a nyakamra járjanak miatta.

2019. máj. 14. 15:08
 28/35 Coffelia ***** válasza:
100%
25-ös, az a védőnő, aki nem képes emberként beszélni az anyukával, az nem akarja a javát. Ennek a szakmának megvannak a pedagógiai-pszichológiai alapkövetelményei, mindenki felé empátiával kell közelíteni, különösen közvetlenül szülés után, amikor a hormonháztartás kifordul magából. Ha egy védőnő bunkó, parancsolgat és oszt, akkor alkalmatlan a munkája elvégzésére, mert ezt a feladatot így végezni konkrétan károkat okoz.
2019. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Coffelia ***** válasza:
100%

28as vagyok.

Kérdező, bólogass és mosolyogj, aztán csináld azt, amit te látsz jónak. Az idiótákkal így a legegyszerűbb bánni. Az első védőnőm konkrétan orbitális, elavult baromságokat beszélt a hordozásról és a szoptatásról. Szerencsére a fiam keresztanyja nemzetközi ibclc vizsgás szoptatási tanácsadó, és hordozással is hivatásszerűen foglalkozik. Bólogattam a védőnőnek, és csináltam, ami nekünk volt jó. Minden tökéletesen ment :)

2019. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nő nem százas. Atya világ. Hogy létezhet ilyen???

Biztosan nem te leszel az első aki bepanaszolja.

2019. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!