Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akit a...

Bogus20 kérdése:

Van itt olyan anyuka akit a környezete úgy ítél meg h alulöltözteti gyerekét?

Figyelt kérdés
pl. ritkán ad rá sapkát,vagy engedi h levegye, vagy pl. ha kedve van rohangálhat vizes hajjal kint, játszhat esőben vizesen stb... Milyen gyakran betegek az ilyen gyerekek? Mi alapján öltöztetitek? pl. annyi réteg amit ti vesztek fel vagy amit a gyerek szeretne felvenni? Anyósok, nagymamák, környezet mennyire szól ebbe bele?

2019. jún. 8. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Szintén külföld.. borzasztóan alul vannak öltöztetve a gyerekek. Meg is látszik, 10-ből 8-nak taknya-nyála egybe, persze az enyémet fertőzve. Ugyan úgy igaz a kollégáimra is, télen, hóban 20 denes harisnyába, vékony tornacipőbe mászkál, aztán persze panaszkodik és kéthetente beteget jelent. Nem tanul a hülyéje. :) Rajtam meg nevetnek, de nem is sűrűn láttak betegnek 5 év alatt. :D
2019. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen anyukát, aki minden bizonnyal alulöltözteti a gyerekeit. A 2 évese 17 fokban meztelenül szaladgál az udvaron, csupa kosz. Állandóan lóg a taknya. Nem kisebbségi, 2 nagyobb gyerek van. A középső szintén sokszor taknyos. Egy szál pólóban szaladgál amikor én felnőttként simán elbírom a hosszú ujjú göncöt. Egész nyáron fel van töltve a medence, abban is "fürödnek". Aztán a víz folyik ki a járdára a kapu alatt amikor cserélik és mosódik kifelé a kutyaszar is. Nagyon gusztusos.

Érdekes, hogy amikor orvoshoz viszi, akkor fel tudja öltöztetni és meg tudja mosdatni. Na meg egyből előkerül a bűvös papírzsepi is és meg tudja törölni az orrát, mégse törik le a műkörme, nem esik le a műszempillája vagy fakul a hajfesték a haján - tehát ezt akár otthon is megtehetné, nem csak a rendelőben.


Amíg picike volt a gyerekem, legtöbbször adtam rá sapit, most 2 éves és amikor leveszi a simlis sapit, már nem adom rá vissza. Kb 4-szer volt beteg eddig, és mindig azután hogy oltásra vittem. Nem adok rá több réteg ruhát mint amit én felveszek. Nem szaladgál kint vizes hajjal. Szemerkélő esőben még futhat egy kört az udvaron a taligájával - nyilván nem fog elolvadni ahogy én sem, de azért nem hagyom hogy totál vizes legyen.

Anyukám többnyire egyetért velem, de néha azért rákérdez hogy biztos nem adok-e még rá valamit... Anyós nem kíváncsi az unokájára, még nem látta mióta megszületett úgyhogy akkor se érdekelne a véleménye ha lenne neki.

2019. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Most nem azért, de 15 fokos, esős időben én rohadtul fáznék pólóban meg rövidnadrágban. A környezetem öltözékét elnézve, kb. mindenki így van ezzel. El tudom képzelni, a gyereknek milyen marha jó lehet ilyenkor így oviba menni, mert őt aztán nem öltöztetik túl.

Viszont azt is sokszor tapasztalom, hogy "azéngyerekemmégsosevoltbeteg" anyukák gyerekeinek állandóan a térdéig lóg a taknya, csak anyuka szerint az nem számít betegségnek. Valóban nem halálos, de betegség, úgyhogy de, igen, voltak betegek.

De amúgy igen, én is láttam már 22 fokban nem egy plüssoverálos babát, és rám néztek ufóként, mert a 4 hónapos fiamon meg nadrág volt, body és hosszú ujjú póló. Nem, nem fázott meg. Szóval valóban túl van öltöztetve jópár gyerek, de ez nem ott kezdődik, hogy 15 fokban esetleg van rajtuk egy pulcsi, és nem rövidnadrágban járnak.

2019. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Unokatestvéremnél 2 gyerek van, lány 16 éves, fiú 6. Ott a lány a mértékadó. Most májusban Dorina nagyon gyakran prémes pufikabátban ment suliba, erre Bálintkára is ráadták a vastag dzsekit. Még a környezet pl. mi jobban elfogadjuk a különbséget a 2 gyerek között. Tavaly 20-22 fokban Dorinával tollasozunk, rajta melegítőfelső. Bálintka labdázik kutyusunkkal, 10 perc labdázás, majd csobban a medencébe, utána újra labdázás. Semmi baja. Nagyszülők is elfogadják.
2019. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

13!


Mindenki fázna, aki amugy túlöltözik. Aki viszont hozzászokott, az hidd el, nem fázik. Nálunk ma épp 15 fok van, a strand kinti medencéi tele vannak gyerekkel, felnőttel. Ehhez szoktak hozza.

2019. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én sem öltöztetem túl a gyerekemet, általában abban van, amiben szeretne. Persze, nem egyszer kérdezték már tőle, hogy nem fázik, főleg idősebbek. De ha egyszer úgy érzi jól magát... 10 éves lesz, de eddig ritkán volt beteg. 15 fokban például simán rövidnadrágban, pólóban van. Sőt, futóversenyekre is jár, ahol télen is rövidnadrágban, pólóban fut, azt mondta, neki úgy kényelmes.
2019. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem sem fázós, de ha például a nagyszülőknél vagyunk, mindig öltöztetnék. Sosem öltöztettem be, általában márciustól október-novemberig pólóban, rövidnadrágban van, maximum pulcsit vesz fel, ha hidegebb van. Sosem volt túlöltöztetve, de erősebb is az immunrendszere, nem szokott megfázni. Sokan akkor is túlöltöztetik a gyereket, amikor csak reggel van hideg/hűvös, viszont nappal jó idő van, például tavsszal vagy ősszel. Ha mondjuk reggel csak 5°C van, de napközben 15-20, én akkor is elengedem reggel rövidnadrágban iskolába, de pulóvert azért nyilván adok rá.
2019. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Külföldön lakunk mi is, itt valóban nem öltöztetik be úgy a gyerekeket, mint otthon, és mégse betegesebbek. Otthonhoz képest tényleg szembetűnő, hogy tél végén, tavasz elején, ahogy egy kicsit is jobb idő van, a babákat többen is mezítláb hozzák-viszik, és max csak egy vékonyabb kabátka van a kisgyerekeken. Az ovisok, iskolások közül pedig télen is jó néhányan csak pulóverben vagy vékony kabátban és rövidnadrágban vannak, ahogy az én gyerekem is.
2019. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!