Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mit mondtok, ha a terhesség...

Ti mit mondtok, ha a terhességről vagy aszülésről érdeklődnek? (Örökbefogadó szülők)

Figyelt kérdés
Úgy gondolom nem tartozik mindenkire az örökbefogadás. De elkerülhetetlen, hogy ne legyen beszédtéma a terhesség és a szülés. Ti ilyenkor mit mondtok?

2019. dec. 7. 17:23
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Húúú,az utolsó bekezdés kesze-kusza lett,bocsi. De remélem,így is érthető azért☺️.
2019. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
89%
Azért a homoszexualitás felvállalása és az örökbe fogadás nekem nagyon távol áll egymástól :) Míg sajnos az egyik elfogadása nagyon gyerekcipőben jár az országunkban a másik én úgy gondolom nagyon is elfogadott, max meglepődnek, de még véletlenül sem megvetendő senki szemében. Azért ne gondold, hogy én ahova megyek fűnek-fának mondogatom :D De ha előjön ahogy írod pl a szülés téma (mondjuk őszintén szólva én nagyon ritkán kerültem ilyen helyzetbe , hogy emiatt mondtam el) akkor nem titkolom. sokan azért tudják, mert nem láttak ugye terhesen, egyszer csak megjelentem egy újszülöttel. Sokan azért tudják, mert tisztában vannak azzal, hogy én 18 éve rákos voltam és kipakoltak, tehát nem szülhettem. Szóval természetesen nem hirdetem mindenfele, de ha úgy alakul egy beszélgetés, nem is titkolom. :) (tehát a gyerekem nem hallgatja ezt nap mint nap :) ) (7)
2019. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
(7)-es. A gyereked szokott róla másoknak beszélni? Vagy ő mit gondol erről? Mármint arról, hogy másoknak mennyire kell ezt tudnia.
2019. dec. 10. 17:07
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 5 éves, igazából azt látom még nem nagyon foglalkozik vele, szerintem nem is beszél róla (óvónőktől nem hallottam még vissza, hogy téma lett volna) és itthon se nagyon hozza szóba. Igazából sokszor "magamra kell erőltetnem" (és csak azért, mert egyszerűen nem jut eszembe :D ) , hogy pl fürdés közben beszélgessünk róla, hogy úgymond nem tudom jobban megfogalmazni "ne felejtse el, tisztában legyen vele és hogy tudja, hogy erről velünk bármikor beszélgethet" . Nyáron volt egy érdekes megnyilvánulása. unokahúgom itt aludt nálunk, ő 6 éves és amikor együtt fürdettem őket, az unokahúgom kérdezte meg tőlem így hogy "belőled egy gyerek se született??" - Van egy vér szerinti lányom is a fiam mellett, mondtam neki, hogy de ő belőlem született, de beteg lettem és nem, a fiam már nem tudott belőlem születni, ezért fogadtuk örökbe. Erre a fiam megszólalt nagy komolyan : "még jó, hogy nem mást! " - ez nekem meglepő volt nagyon, hogy így összerakta a képet, hogy más is lehetett volna... :) De igazából én még semmit nem látok rajta, hogy bármilyen szinten ez foglalkoztatná.
2019. dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Én elmondanám. Szerintem furcsa és a gyerek szégyenként élheti meg ha titokban van tartva. És elég nagy kettősségnek élheti meg, ha meséled neki a cuki örökbefogadásos mesét, de a boltos néni előtt ez titkolnivaló
2019. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy sztori még eszembe jutott, mikor is mondom el... kb 2 hónapja történt, (tudni kell, hogy én egy magán bölcsiben dolgozom beugrósként), ezért ismerem a gyerekeket, akik oviba mennek. Az egyik kisfiú a fiam ovibája jött és egyik reggel pont egyszerre értünk be. Az anyuka tudta, hogy van gyerekem, de soha nem beszélgettünk magán jellegű dolgokról, Aztán megjegyezte amikor meglátta a fiamat, hogy "tuti az apjára hasonlít mert rád egyáltalán nem" :) Igen.. mondhattam volna azt is, hogy persze rá hasonlít.. de nem tudok hazudni, Pár pillanatom volt végig gondolni erre mi a jó válasz és azaz érzés jött, hogy "miét hazudnál? " Szóval megmondtam akkor ott, hogy az apukájára se hasonlít mert őt örökbe fogadtuk. Nagyon aranyos volt, láttam, hogy ő jött zavarba kicsit a kérdése miatt :) Szóval én ilyen helyzetben sem ódázom el a kérdést-választ. Már csak azért sem, mert mondhattam volna tényleg, hogy persze.. rá hasonlít.. aztán mástól-máshonnét megtudja hogy miért is nem hasonlít rám, én érezném kellemetlenül magam, hogy hazudtam neki. (7)
2019. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

#25

A boltos néni csak egy szófordulat volt tőlem. Természetesen az a boltos néni,akihez szoktunk járni,tudja. Nálunk sosem volt kettősség. A kezdetektől tudják az igazat,bár mi nem tartjuk napi szinten fent a témát,nem is tartottuk,családon belül sem.

Tanfolyamon úgy tanultuk,hogy direktbe ne is hozzuk fel. Csak akkor,mikor ő kérdezi,kezdeményezi,és akkor is csak annyit,amennyit éppen akkor igényel.

#7

Aranyos volt a fürdetős sztorid. Megmosolyogtam. Nekünk is voltak hasonló kis szősszenetek. Sógornőm kislánya születésekor a nagyobbik fiunk 4,5 éves volt. Meglátta a szoptatást. Jött is a kérdés,hogy "amikor kisbaba voltam,én is a te cicidből szoptam a tejet?". Mondtam neki,hogy nem. "De miért nem?"- kérdezte. Válaszom:"Mert csak az a néni tudott volna szoptatni,akinek a pocijában voltál."

Tőbbre ekkor nem volt kíváncsi.

Én szeretem az ilyen kis történeteiket. Ezekből áll össze bennük az egész,és alakul ki a bizalom,a "nekem soha nem hazudtak" érzése. És ehhez hozzátartozik az is,hogy ezt mások előtt is felvállaljuk. Szerintem ezzel azt üzenjük a gyerek felé,hogy "látod,én nem szégyellem,hogy örökbefogadtalak,mert szeretlek. Ne szégyelld te se soha,hogy örökbefogadott gyermek vagy.".

2019. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sztorikat. Most már kezdem érteni ezt a hozzáállást is. Lehet én gondolom túl. Lehet nem kéne egy örökbefogadott helyébe képzelnem magam, mivel nem tudom milyen az. Mániám elképzelni, hogy más mit gondolhat vagy érezhet, de ezt talán nem lehet elképzelni, hogy milyen az örökbefogadottnak. Ha esetleg olvassa egy örökbefogadott ember, kíváncsi lennék az ő véleményére is.

Sokat segítettetek, mégegyszer köszönöm.

2019. dec. 10. 21:04
 29/42 anonim ***** válasza:

Nincs mit köszönnöd. Örülök,hogyha tudtam/tudtunk segíteni.

Nem tudom,írtam-e,de nézd meg Máté Kriszta kusfilmjét az örökbefogadásról. Telefonról nem tudok linkelni,de a Google kiadja.

A filmben megszólalnak örökbefogadottak is. Tanulságos,amit mondanak.

(5)

2019. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Kisfilm akart lenni,bocsi.
2019. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!