Szerintetek mennyire elfogadható és/vagy önző, ha csak örökbefogadás útján szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat küzdöttem azért, hogy olyan alakom legyen, amivel meg vagyok elégedve. Több, mint 40 kilót fogytam és nem akarom a szülés miatt ezt újra megkockáztatni, mert nem tudnám végigcsinálni megint.


Egy szenvedés volt az egész és valószínűleg ezért is rettegek annyira az elhízástól és magától a gondolattól is.


A környezetem szerint viszont önző vagyok és nem elfogadható, hogy ilyen indokkal állok elő, mert szerintük egy gyerek mindennél többet ér és nem számít, hogy utána hogyan nézek ki, mert a lényeg, hogy van gyerek.


A szülők, barátok, ismerősök is folyamatosan ezt mondogatják. A párom elfogadja ezt a dolgot és többször mondta már, hogy neki jó az örökbefogadás, de lehet hogy csak miattam mondja ezt és valójában ő sem ért egyet vele.


Valóban ennyire gonosz vagyok és önző emiatt?



2022. febr. 17. 20:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
25%

Az örökbefogadás jó dolog, nemes cselekedet. Az indokod erre viszont valóban egy kicsit önző. Egyáltalán nem alap, hogy valaki elhízzon terhesség alatt, te ráadásul már bizonyítottad is, hogy van elég akaraterőd.

Ettől függetlenül a Te düntésed, beleszólása senkinek nem lehet, legfeljebb a párodnak.

2022. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
12%
Mármint ki felé önzőség?
2022. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem hogy önző, ugyanakkor szerintem h aegyszer megcsináltad meg tudnád csinálni megint, főleg hogy azért egy szülés nem 40 kg plusz:)

Ha tényleg csak ennyi az oka, bízz magadban kicsit


Ugyanakkor a környezetednek nincs köze ehhez a döntéshez, és megadni egy állami gondozott gyereknek a lehetőséget meg tök szép dolog...


Esetleg beüthet a zembernek hogy a gyerek nem a zövé, mert nem megy át vele a terhességi folyamaton meg dolgok...szóval a kezdeti kötelék sokkal nagyobb meló így, meg kérdéses hogy mindketten meg tudtok e békélni vele hogy tulajdonképpen nem a ti véretek...

2022. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%
Kerdezovel egyetertek! Mi is ofokbe fogadunk. Sot mi kb 14-16 evseket. Mi babazni se akarunk. Az is kinszenvedes.
2022. febr. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

Örökbefogadás, mint önzőség???

What??

2022. febr. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

Ez ugye valami vicc?

Otthont és családot adni egy olyan gyereknek, akinek azelőtt nem jutott ezekből, hogyan és miért lenne önzőség???


(Látom hogy le lettek pontozva előttem páran akik kicsit hasonlót írtak, a lepontozókat (is) kérném hogy írjanak már valami indokot, hogy miért érzik önzőségnek az örökbefogadást...)

2022. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az a helyzet, hogy én sem értem, miért lenne önzőség. Tudom, mindenki saját gyereket akar, de szerintem ezért nem lehet engem elítélni, mert nem akarok szülni. Ettől még ugyanúgy adnék esélyt olyan gyereknek, aki valamiért nem kellett az anyjának, és ugyanúgy szeretném és gondoskodnék róla.


Örülök annak, hogy a többség szerint ez így rendben van, mert ezek szerint csak az én környezetem ennyire negatív ezzel az üggyel kapcsolatban.

2022. febr. 18. 10:57
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem alapvetően nincs baj ezzel a gondolkodással, én is féltem a testem a változásoktól, nincs olyan nő, aki nem.

Viszont az örökbefogadás nem "esélyadàs". Nem karitatív jócselekedet. Hacsak nem 3+ éves, egészségügyi problémával küzdő, roma gyereket szeretnél. Ők sajnos nem kellenek senkinek. Az egészséges csecsemőkért konkrét harc van, pláne, ha a roma származást is kizárjátok, de ha nem, akkor is nehéz. Sokkal többen szeretnének babát örökbefogadni, mint ahány örökbefogadható baba van. Évekig kell várni, és egyáltalán nem biztos, hogy valaha kaptok.

Van ugye pszichológiai felmérés is, ahol megkérdezik a motivációt. És ugyan nem feltétel, hogy az adott pár meddő legyen, de azért az, hogy nem akarsz elhízni, nem feltétlen a legszimpatikusabb indok a pszichológusnak, mikor meddő párok százai is várakoznak.

Szóval erkölcsileg szerintem nem elítélendő ez a gondolkodás, próbálkozni lehet, de ezzel az indokkal azért ne vedd biztosra, hogy valaha adnak nektek gyereket, vagy egyáltalán megfelelőnek találnak az örökbefogadáshoz. Nagyobb a kereslet, mint a kínálat.

2022. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

Sok hozzászólóval ellentétben nem gondolom, hogy nemes cselekedet. Gondolom a kérdező kisbabát fogadna örökbe és nem egy 5-6 évest. Az valóban nemes lenne, tudván hogy az ekkora gyerekek a rendszerben ragadnak, míg örökbefogadható kisbaba kevesebb van, mint amennyire várnak. Gyakorlatilag elvenné a lehetőséget valaki elől.

Kérdező, nagyon sok nőt ismerek (beleértve magamat is) akik terhesség alatt 10-12 kilót híztak mindössze. Rólam szüléskor le is ment 8. Három hónapos a babám és jelenleg 4 kilóval vagyok kevesebb, mint mikor terhes lettem. Gondolom életmódváltással fogytál le és nem koplalással. Ha terhesség alatt ugyanúgy étkezel, nem fogsz 30 kilót hízni. De ha ennyire rettegsz a plusz kilóktól, akkor gyerekvállalás előtt szerintem a fejedben kellene rendbetenni a dolgokat.

2022. febr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%

Az örökbefogadás egyáltalán nem nemes cselekedet. Ugyanúgy "önzőség", mintha vér szerinti gyereket vállalnál, hiszen azért teszed, mert gyereket szeretnél. Mivel sokkal több a várakozó, mint az örökbefogadható gyerek, ezzel senkit nem mentesz meg. Hacsak nem a már említett paraméterekkel fogadsz örökbe (roma, beteg, idősebb gyereket). A 3 év alatti egészséges gyerekekre hosszú várólista van, tehát éveket kell várni. Akár 7-8 évet is. Ráadásul egy örökbefogadott gyerek speciális lelki terheket cipel magával, amivel a vér szerinti szülők nem találkoznak. Erre alaposan fel kell készülni, ha így vállalsz gyereket.


Valószínűleg úgy értik, hogy azért önzőség, mert egy meddő párt hátrébb sorolhatnak miattad. Sokan csak azt tudják elfogadni az örökbefogadás melletti érvként, ha az ember biológiailag képtelen gyereket szülni, miközben számos másik oka lehet, hogy valaki az örökbefogadás mellett dönt. Mivel ez egy hosszú és bonyolult folyamat rengeteg várakozással, végül úgyis lemorzsolódik, aki nem eléggé elkötelezett.

2022. febr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!